کد خبر: ۷۱۶۱۸۵۹
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۴
۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۴
کد خبر : ۷۱۶۱۸۵۹
گروه : مرکزی » اراک
استاندار مرکزی خبر داد؛

استاندار مرکزی از گام بزرگ استان مرکزی در راستای توسعه فضای سبز و جنگل کاری در عرصه‌های منابع طبیعی خبرداد.

سید علی آقازاده استاندار مرکزی در گفتگو با  خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک،  گفت: تا پایان امسال بیش از هزار و ۸۰۰ هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی استان درختکاری می‌شود که یکی از گام‌های بزرگ استان مرکزی در راستای توسعه فضای سبز و جنگل کاری در عرصه‌های منابع طبیعی است.

گام بزرگ استان مرکزی در راستای توسعه فضای سبز و جنگل کاری

سید علی آقازاده استاندار مرکزی در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک،  گفت: تا پایان امسال بیش از هزار و ۸۰۰ هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی استان درختکاری می‌شود که یکی از گام‌های بزرگ استان مرکزی در راستای توسعه فضای سبز و جنگل کاری در عرصه‌های منابع طبیعی است.


آقازاده بابیان اینکه ۱۵ میلیارد اعتبار از سوی سازمان جنگل‌ها و هفت میلیارد از سوی استانداری برای این نهالکاری تخصیص یافته است. تصریح کرد آب مورد نیاز این جنگل‌ها از سوی آبخیزداری و آبخوانداری و استخر‌های متعدد که توسط خیرین بنا شده تامین می‌شود.

او اضافه کرد: تا امروز بیش از ۱۲۰۰ هکتار از منطقه گردشگری چپقلی نهال کاری شده و امروز هم ۲۰۰ هکتار در این منطقه نهال توسط سازمان‌های مردم نهاد و سازمان منابع طبیعی قرص می‌شود.

درختکاری ۲۰۰ هکتاری در منطقه گردشگری چپقلی اراک

محمدی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی هم گفت با توجه به آلودگی در شهر‌ها به خصوص شهر‌های صنعتی سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری کشور در همایش ملی برپایی جنگل کاری همگانی در سراسر کشور را به تصویب رسانده و در همین راستا امروز با حضور مسئولین استانی و مردم و سازمان‌های مردم نهاد در منطقه گردشگری چپقلی درختکاری صورت گرفت.

محمدی افزود: تا پایان سال در استان مرکزی بیش از هزار و ۸۷۰ هکتار از عرصه‌های جنگلی و بیابانی با ۵۶۰ هزار اصله نهال پوشش داده خواهد شد که این کار می‌تواند در راستای کاهش آلودگی هوا و مشارکت بیشتر مردم در غرص نهال موثر باشد.

انتهای پیام / ج

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر