کد خبر: ۷۱۶۲۲۷۶
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۱
۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۱
کد خبر : ۷۱۶۲۲۷۶

منظور ما جیمز باند مشهوری که به عنوان جهانگرد، جاسوس، نیروی مخفی و... شناخته می‌شود نیست. ما درباره یک جیمز باند واقعی صحبت می‌کنیم که متخصص پرنده شناسی بود و زندگی ساکت و بی سر و صدایی داشت.

همه چیز درباره جیمز باند واقعی / از تخصص پرنده شناسی تا بازداشت در فرودگاهبه گزارش  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، جیمز باند واقعی در سنین نوجوانی در نیوهمشایر و انگلیس زندگی می‌کرد و لهجه‌ای خاص داشت که همکارانش آن را ترکیبی از فیلادلفیا و انگلستانی می‌دانستند. پس از فارغ التحصیلی از کمبریج، باند به ایالات متحده بازگشت و به عنوان بانکدار مشغول به کار شدد.

اما علاقه کودکی اش به علم و تاریخ طبیعی باعث شد که خیلی زود این شغل را ترک کرده و به یک کاروان سفر به آمازون بپیوندد تا نمونه‌های بیولوژیکی را برای آکادمی علوم طبیعی فیلادلفیا جمع کند.

پس از آن و بدون آموزش رسمی در این زمینه، وی به عنوان یک متخصص پرنده شناسی فعالیت خود را آغاز کرد و موفق شد به مدارک پیشرفته‌ای در این زمینه دست پیدا کند. وی یک موزه تخصصی نیز تاسیس کرد. این موزه بر اساس تخصص باند روی نژاد پرنده‌های کارائیب متمرکز شده بود. او در سال ۱۹۳۶ کتابی با نام پرندگان غرب هند نوشت که در آن زمان راهنمای نهایی پرندگان منطقه به حساب می‌آمد.

او موفقیت‌های علمی بسیاری کسب کرد که شامل ده‌ها مقاله در مورد پرندگان کارائیب و نیو انگلستان، کتاب‌ها و راهنما‌ها در زمینه‌های مختلف بود. در سال ۱۹۶۱ او و همسرش مری فهمیدند که جیمز باند نام قهرمان برخی از رمان‌های ایان فلمینگ است که در انگلستان محبوبیت داشت، به فلمینگ به شوخی نوشت که نام همسر وی را سرقت کرده است.

همه چیز درباره جیمز باند واقعی / از تخصص پرنده شناسی تا بازداشت در فرودگاه

فلمینگ در پاسخ گفت: وقتی در جامائیکا زندگی می‌کرد مشروع به کار روی اولین رمان جاسوسی خود کردم و کتاب جیمز باند درباره پرندگان غرب هند یکی از کتاب‌های مبوبم بود و به یاد نویسنده کتاب نام جیمز باند را انتخاب کردم. این نام من را شگفت زده کرد. این نام، کوتاه، غیرمعمول و در عین حال بسیار مردانه بود و در نتیجه همان چیزی بود که من به آن نیاز داشتم و جیمز باند دوم به دنیا آمد. " (جالب است بدانید که فلمینگ "جیمز باند" را "کسل کننده‌ترین نامی که تاکنون شنیده بود نامید.)

فلمینگ نسخه‌ای از آخرین رمان خود را با نام "شما فقط دو بار زندگی می‌کنید " به همراه این پیام به جیمز باند داد: "به جیمز باند واقعی".

برای چند دهه دیگر، تا زمان مرگ جیمز باند واقعی در سن ۸۹ سالگی، نام مشهور باند باعث ناراحتی‌هایی جزئی برای وی شد. برای مثال یک بار در فرودگاه وی را دستگیر کردند چرا که مقامات فکر می‌کردند پاسپورت وی جعلی است. گاهی نیز در بانک از پذیرش چک‌هایی به نام وی خودداری می‌کردند.

منبع: انتخاب

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر