کد خبر: ۷۱۶۳۵۴۹
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۲
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۲
کد خبر : ۷۱۶۳۵۴۹

قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه با ۱.۶ درصد افزایش به ۶۴ دلار و ۳۸ سنت رسید.

قیمت هربشکه نفت برنت به ۶۴ دلار و ۳۸ سنت رسیدبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، پس از آنکه اوپک و متحدانش توافق کردند که در اوایل سال ۲۰۲۰ نیم میلیون بشکه دیگر از تولید نفت خود بکاهند، قیمت نفت روز جمعه بیش از یک درصد افزایش داشت و رشد هفتگی قابل توجهی را تجربه کرد.

کاهش بیشتر تولید اوپک و دیگر تولید کنندگان عمده نفت از جمله روسیه تا پایان سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ اداه خواهد یافت. گروه اوپک پلاس قرار است اوایل ماه مارس به صورت فوق العاده تشکیل جلسه دهد تا در مورد سیاست تولید خود تصمیم گیری نماید.


بیشتر بخوانید: توافق کاهش تولید نفت اوپک برای کمک به قیمت نفت


بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه با ۱.۶ درصد افزایش به ۶۴ دلار و ۳۸ سنت رسید و رشد هفتگی حدودا ۳ درصدی را به ثبت رساند.

قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا نیز دیروز با ۱.۳ درصد رشد به ۵۹ دلار و ۲۰ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا این هفته رشد حدودا ۷ درصدی داشت و بیشترین رشد هفتگی از ماه ژوئن را به ثبت رساند. این رشد قیمت همچنین پس از آن رخ داد که آمار‌های دولت آمریکا نشان داد ذخایر نفت خام این کشور برای اولین بار طی ۶ ماه گذشته رو به کاهش بوده است.

قبل از توافق اخیر اوپک پلاس برای کاهش بیشتر تولید این گروه اقدام به کاهش ۱.۲ میلیون بشکه‌ای تولید کرده بود. اوپک قرار است حدود دو سوم کاهش بیشتر تولید را بر عهده داشته باشد.

عبدالعزیز بن سلمان وزیر انرژی عربستان گفت، این کشور همچنان به کاهش داوطلبانه روزانه ۴۰۰ هزار بشکه از تولید خود ادامه خواهد داد. وی افزود، پس از بهبود میزان تبعیت سایر اعضا از توافق، کاه واقعی تولید به ۲.۱ میلیون بشکه خواهد رسید.

قیمت جهانی نفت امروز ۹۸/۰۹/۱۶

باب یاوگر، تحلیلگر بازار نفت در موسسه میزوهو در نیویورک گفت: «نگرانی‌ها از مازاد عرضه جهانی نفت موجب شده تا وعده عربستان برای کاهش بیشتر تولید اثر چندان زیادی نداشته باشد.»

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر