کد خبر: ۷۱۶۶۲۶۷
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲
کد خبر : ۷۱۶۶۲۶۷

رئیس گروه و ترویج آبزیان شیلات هرمزگان گفت: بیمه مزرعه‌های پرورش و کارگاه‌های تکثیر میگو اختیاری بود، اما امسال به دلیل احتمال بروز خسارت و ایجاد مشکل برای بهره‌برداران اجباری شد.

مزرعه‌های پرورش میگو بیمه اجباری می شوندبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از هرمزگان ،محسن سالاری، رئیس گروه و ترویج آبزیان شیلات هرمزگان گفت:بیمه مزرعه‌های پرورش و کارگاه‌های تکثیر میگو اختیاری بود، اما امسال به دلیل احتمال بروز خسارت و ایجاد مشکل برای بهره‌برداران اجباری شد.

 او در نشست تدوین و اصلاح دستورالعمل بیمه مزرعه های پرورش و کارگاه‌های تکثیرمیگو افزود: تشکیل هیات تعیین خسارت بیمه‌ای برای مزارع پرورش و تکثیر میگو در استان، پایش دوره‌ای واحد‌های آبزی‌پروری، افزایش زمان بیمه نامه از ۱۲۰ به ۱۵۰ روز در صورت موافقت شیلات ایران و تسریع در پرداخت غرامت‌ها از مهم‌ترین مصوبات این نشست است.

محسن سالاری از دیگر تصمیم‌های این نشست را، تعیین نرخ شناور برای بیمه مزارع و غرامت آن، ارائه پیشنهاد‌ها در خصوص نحوه بیمه مراکز تکثیر میگو و در اختیار قرار دادن مجدد دستورالعمل بیمه‌ای برای نظرخواهی بهره‌برداران عنوان کرد.

رئیس گروه و ترویج آبزیان شیلات هرمزگان گفت: در سراسر دنیا بیماری و حوادث غیر مترقبه به عنوان یک واقعیت انکارناپذیر پذیرفته شده که سازمان شیلات ایران نیز با احتیاط کامل در کنار پرورش میگو و توسعه همه جانبه آن ایستاده و تلاش برای مدیریت بیماری‌ها در صورت بروز آن را در دستور کار قرار داده است.

استان هرمزگان با ۲۲ بندر صیادی و صید سالانه افزون بر ۲۷۰ هزار تن انواع آبزی، ۳۰ درصد بنادر صیادی و ۳۶ درصد صید انواع آبزیان کشور را به خود اختصاص داده است که این آمار‌ها نشان از جایگاه و اهمیت فعالیت‌های شیلاتی این استان در کشور دارد.

انتهای پیام/ ب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر