کد خبر: ۷۱۶۶۴۰۹
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۸
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۸
کد خبر : ۷۱۶۶۴۰۹
گروه : سمنان » سمنان
مدیرکل جهاد کشاورزی استان سمنان خبر داد؛

سید حسن میرعماد بابیان اینکه بخش عمده‌ای از سیل‌زدگان دچار خسارت شدند، گفت: چهار میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان برای جبران خسارت، به بخش کشاورزی تخصیص یافت.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، سید حسن میرعماد، مدیرکل جهاد کشاورزی استان سمنان  بابیان اینکه خسارت سیل امسال بخشی از تولیدکنندگان استان را دچار مشکل کرد، گفت: دولت با کمک‌های بلاعوض کوشید تا این مشکل را تسهیل کند و در این راستا چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به استان تخصیص پیدا کرد.

او بابیان اینکه از این مقدار دو میلیارد تومان برای ۷۸۴ بهره‌بردار بخش کشاورزی استان سمنان کمک بلاعوض پرداخت‌شده است، افزود: امیدواریم تا پایان سال تمام خسارت دیدگان بتوانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان سمنان بابیان اینکه امروز برای استان در بهترین شرایط تامین نهاده‌های بخش کشاورزی هستیم، ابراز داشت: تولید و توزیع کود شیمیایی در سال زراعی گذشته نسبت به سال قبل از آن ۴۰ درصد افزایش یافت و همچنین اختیار گذاشتن ۲۵ هزار تن کود شیمیایی در بین کشاورزان برنامه‌ریزی و از این میزان تاکنون ۱۵ هزار تن به استان منتقل و توزیع‌شده است تا هیچ کشاورزی برای تولید مشکل نداشته باشد.

میرعماد بابیان اینکه ۱۲ هزار ۶۲۰ تن بذر اصلاح‌شده بخش کشاورزی در استان تامین شده است، تصریح کرد: از این میزان ۲۰ میلیون بذر محصولات جالیزی هفت میلیون بذر گوجه‌فرنگی اصلاح‌شده در اختیار تولیدکنندگان بخش کشاورزی قرار داده‌شده است.

او بابیان اینکه در حوزه نهاده‌های دام‌پروری نیز موجودی انبار‌های استان سمنان بسیار خوب است، اظهار داشت: موجودی جو ۱۲ هزار و ۷۰۰ تن، ذرت پنج هزار تن و سویا چهار هزار و ۲۰۰ تن است و در همین شرایط سال گذشته برای اینکه از ذخائر استفاده نشود با قدری چالش همراه بودیم، ولی امروز به لحاظ تامین نهاد‌های دامی تقریبا می‌توان گفت متقاضی نداریم.

مدیر کل جهاد کشاورزی استان سمنان بابیان اینکه موجودی گوشت قرمز منجمد ۲۶۱ تن و مرغ منجمد ۱۳۹ تن است، گفت: میزان تولید تخم‌مرغ ۱۹ هزار تن بوده است که سال گذشته به ۲۱ هزار تن رسید و تاپایان سال به رقم به سی هزار تن افزایش خواهد یافت تا امروز میزان جوجه ریزی ۱۵ درصد نسبت به سال گذشته رشد پیدا کرد و سی هزار تن تولید گوشت ۱۷۵ هزار تن تولید شیر گزارش می‌شود.

میرعماد در ادامه تاکید کرد: پیرامون بحث سرمازدگی در اجرای بند خ ماده ۳۳ قانون برنامه ششم، امهال تسهیلات بانکی برای کشاورزان و بهره‌برداران صورت گرفت و تسهیلات هشت هزار و ۱۰۱ نفر از تولیدکنندگان امهال شد که بار مالی آن برای استان سمنان ۶۰۱ میلیارد ریال بود که توسط دولت انجام و بیش از ۹۵ درصد اعتبارات جذب شد.

او بابیان ایکه در حوزه توجه به مدیریت آب چند گام برداشته‌ شده است، افزود: طی سال جاری علیرغم محدودیت‌های منابع مالی بیش از ۲۰ میلیارد تومان در بخش زیر بنایی آب‌وخاک سطح استان هزینه شد و برای بخش عمده‌ای از اراضی کشاورزی سامانه نوین آبیاری اجرا و در دست اجرا قرار دارد.

انتهای پیام / ن

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر