کد خبر: ۷۱۶۸۵۵۸
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱
کد خبر : ۷۱۶۸۵۵۸

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۳۷ سنت معادل ۰.۶ درصد کاهش به ۶۳ دلار و ۹۷ سنت رسید.

قیمت هربشکه نفت برنت به ۶۳ دلار و ۹۷ سنت رسیدبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از رویترز، پس از آنکه آمار‌های صنعتی نشان داد که میزان ذخایر نفت خام آمریکا رشد غیرمنتظره‌ای داشته است و در حالی که سرمایه گذاران منتظر خبر‌هایی در مورد دور جدید تعرفه‌های آمریکا علیه کالا‌های چینی هستند، قیمت نفت امروز شاهد کاهش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۳۷ سنت معادل ۰.۶ درصد کاهش به ۶۳ دلار و ۹۷ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم امروز با ۳۰ سنت معادل نیم درصد کاهش به ۵۸ دلار و ۹۴ سنت رسید.

استفن اینز، تحلیلگر بازار نفت در موسسه آکسی تریدر گفت: «پس از انتشار گزارش انستیتوی نفت امریکا در مورد افزایش ذخایر نفت خام این کشور قیمت نفت از بالاترین رقم‌های خود در طی حدود ۳ ماه گذشته فاصله گرفته است. این در حالی است که نامشخص بودن سرنوشت تعرفه‌هایی که قرار است در نیمه ماه دسامبر از سوی آمریکا بر کالا‌های چینی وضع شود بر وضعیت کاهشی قیمت نفت را تشدید کرده است.»


بیشتر بخوانید: قیمت هر بشکه نفت برنت به ۶۴ دلار و ۱۸ سنت رسید


بر اساس این گزارش میزان ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به ۶ دسامبر با ۱.۴ میلیون بشکه افزایش به ۴۴۷ میلیون بشکه رسیده در حالی که تحلیلگران انتظار کاهش ۲.۸ میلیون بشکه‌ای را داشتند. آمار‌های رسمی دولت آمریکا در مورد میزان ذخایر نفت خام قرار است اواخر امروز منتشر شود.

به گفته منابع آگاه، دو شرکت آمریکایی اکسون موبیل و هس کورپ قصد دارند اولین محموله‌های نفت خام خود را به خارج از آمریکا صادر کنند و این موجب افزایش بیشتر مازاد عرضه در بازار خواهد شد.

تنش‌های تجاری میان آمریکا و چین همچنان بر چشم انداز تقاضا برای نفت سایه افکنده است. آمریکا گفته قصد دارد روز ۱۵ دسامبر تعرفه‌های بیشتری بر کالا‌های وارداتی از چین وضع کند. سرمایه گذاران همچنین در انتظار نتایج انتخابات پارلمانی روز پنجشنبه در انگلیس و نشست بانک‌های مرکزی آمریکا و انگلیس هستند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر