کد خبر: ۷۱۶۸۷۹۵
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۶
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۶
کد خبر : ۷۱۶۸۷۹۵

بخش فارسی رسانه دولتی آلمان با انتشار گزارشی مخاطبان ایرانی خود را به استفاده از نقاب و ماسک در جریان تظاهرات و تجمعات، ترغیب کرده است.

تعلیم آشوبگری در کلاس «دویچه‌وله» + عکسبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، رسانه‌های وابسته به دولت‌های بیگانه همواره از استاندارد‌های دوگانه پیروی می‌کنند؛ مثلا در صورت بروز اعتراضات مدنی در کشور‌های خودشان، معترضان را به آرامش دعوت کرده و هدایت‌کنندگان اعتراضات را به خشونت و قانون‌شکنی متهم می‌کنند تا دست نیرو‌های امنیتی برای سرکوب آن‌ها باز باشد.

اما اگر در ایران یا عراق خشونت و قانون‌شکنی در بالاترین سطح ممکن رخ بدهد و کار به ترور کور و آتش زدن اماکن عمومی هم بکشد، برخلاف رویه پیش‌گفته، فقط انگشت اتهام را به‌سوی حافظان نظم و آرامش نشانه گرفته و از آشوبگران و مجرمان حمایت می‌کنند.

در تازه‌ترین نمونه از این دست، سرویس فارسی "دویچه وله" (رسانه دولتی آلمان) با انتشار گزارش‌گونه‌ای راجع به اعتراضات خیابانی، عملا مخاطبان [ایرانی]خود را به استفاده از نقاب و ماسک در جریان تظاهرات و تجمعات، ترغیب کرده و این اقدام و هنجارشکنی‌های متعاقب آن را موجه جلوه می‌دهد.

بخشی از این گزارش جهت‌دار را با هم مرور می‌کنیم و قضاوت را به خوانندگان فهیم می‌سپاریم:

«پوشاندن چهره، به آدم احساس امنیت می‌دهد. یک تکه پارچه کوچک روی صورت، نه‌تن‌ها فردی را که چهره‌اش را پوشانده از شناسایی حفاظت می‌کند، بلکه این ماسک می‌تواند طبیعتا کمک کند تا راحت‌تر تصمیم بگیریم.

وقتی من صورتم را می‌پوشانم و این باعث دشواری شناسایی هویتم می‌شود، کمتر می‌ترسم، در نتیجه پرقدرت‌تر هستم و آنچه پدید می‌آید دیگر شورش و اغتشاش نیست، بلکه تصویری است از یک اعتراض. با همراه شدن افراد، تأثیری عظیم به‌وجود می‌آید، مثل تأثیر انقلابات.» [!]* خاطرنشان می‌شود، این القائات در حالی است که در خودِ آلمان از سال ۱۹۸۵ پوشاندن صورت ممنوع است و اقدامی مجرمانه به‌شمار می‌رود.

منبع: جام نیوز

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر