اظهارات معاون حمل‌ونقل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از جزئیات حادثه واژگونی اتوبوس تهران – گنبدکاووس ؛

هر دو راننده اتوبوس تهران – گنبد کاووس، واجد شرایط رانندگی بودند

معاون حمل‌ونقل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: اتوبوس واژگون شده تهران – گبندکاووس، معاینه فنی داشت.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان،   به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مهران قربانی معاون حمل‌ونقل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با تشریح علت واژگونی اتوبوس در محور فیروزکوه گفت: بررسی شواهد، اظهارات شاهدان و مستندات در دسترس، بیانگر این است که بروز نقص فنی در ترمز و ناتوانی کنترل وسیله نقلیه توسط راننده منجر به واژگونی اتوبوس شده است.


مهران قربانی افزود: رانندگان اول و دوم اتوبوس در بررسی‌های اولیه هردو دارای کارت هوشمند و شرایط لازم برای رانندگی اتوبوس بوده‌اند و اتوبوس دارای کارت معاینه فنی بوده است.

 

او گفت: جدا از رسیدگی که مرجع قضایی طبق گزارش رسمی کروکی پلیس راه انجام خواهد داد، پیرو دستور وزیر راه و شهرسازی و بر مبنای بررسی کارشناسی و تکمیلی که در دست انجام است، رسیدگی و پیگیری لازم از سوی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در قالب کمیسیون ماده ۱۲ برای رسیدگی به عملکرد شرکت تعاونی مسافری و هر گونه قصور‌های احتمالی انجام خواهد شد.

 

مهران قربانی افزود: با این وجود، نظر نهایی طبق مقررات، توسط همکاران پلیس راه کشور با بررسی همه جوانب تعیین واعلام خواهد شد.


قربانی ادامه داد: این اتوبوس ساعت ۲۳:۴۵ چهارشنبه هجدهم دی از پایانه شرق تهران به مقصد استان گلستان-شهر کلاله عازم شده است و در ساعت ۲:۳۵ بامداد پنجشنبه نوزدهم دی دچار حادثه شد.


معاون حمل‌ونقل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ادامه داد: در سه دقیقه آخر پیمایش مسیر به علت از کار افتادن ترمز، راننده قادر به کنترل وسیله نقلیه نشده و اتوبوس با سرعتی حدود ۱۴۵ کیلومتر در ساعت پس از اینکه ابتدا با حفاظ‌های سمت چپ و سپس با حفاظ‌های سمت راست موجود در کناره جاده برخورد کرده، از جاده خارج و در کناره رودخانه موجود در حاشیه جاده، واژگون شده است.

 

مهران قربانی گفت: متاسفانه به علت سرعت بالا و شدت حادثه واژگونی اتوبوس و سقوط به حاشیه رودخانه در مجموع سر صحنه و در بیمارستان تا عصر روز پنجشنبه، ۱۸ نفر از مسافران این اتوبوس جان خود را از دست داده‌اند و حدود ۲۴ نفر نیز مجروح شده اند که تحت درمان و معالجه قرار دارند.

 

قربانی با اشاره به مشخصات جاده فیروزکوه افزود: نوع راه چهارخطه جداشده با حفاظ و همینطور برخوردار از مجموعه علائم ایمنی، خط کشی و مسیرنما بوده و همچنین شرایط سطح راه در زمان وقوع حادثه کاملا خشک و مناسب بوده است.


انتهای پیام / فا

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر