کد خبر: ۷۲۰۹۱۹۱
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۰
۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۰
کد خبر : ۷۲۰۹۱۹۱
نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی اعلام کرد؛

«میخائیل اولیانوف» به فعال شدن «مکانیسم ماشه» توسط سه کشور اروپایی آلمان، انگلیس و فرانسه واکنش نشان داد.

امیدواریم سازوکار حل اختلاف (مکانیسم ماشه) شرایط را پیچیده نکندبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی با انتشار پیامی توئیتری به فعال شدن مکانیسم ماشه توسط سه کشور اروپایی آلمان، انگلیس و فرانسه واکنش نشان داد.

وی در پیام توئیتری خود نوشت: سه کشور اروپایی تصمیم گرفتند همانطور که در بند ۳۶ برجام آمده است، سازوکار حل اختلاف را فعال کنند. آن‌ها (مقامات اروپایی) اعلام کردند این کار را با "حسن نیت" و با هدف حفظ برجام انجام داده‌اند و تصمیم‌شان با سیاست فشار حداکثری ارتباطی ندارد.

وی ابراز امیدواری کرد این تصمیم کشورهای اروپایی به پیچیده‌تر شدن اوضاع منجر نشود.

آلمان، انگلیس و فرانسه امروز با انتشار بیانیه‌ای در بروکسل، مکانیسم حل اختلاف در برجام (ماشه) را فعال کردند. در این بیانیه آمده است: «با توجه به اقدامات ایران، انتخاب دیگری نداشتیم. برای ثبت نگرانی‌هایمان و اینکه ایران به تعهداتش در برجام پایبند نیست به کمیسیون مشترک رجوع می‌کنیم.»

دیپلمات‌های اروپایی ادعا کردند هدف این تصمیم حفظ توافق هسته‌ای از طریق بحث و رایزنی با ایران برای بازگشت به تعهداتش ذیل برجام است.

بر اساس این مکانیسم، اختلاف حل نشده در کمیسیون مشترک برجام که شامل کشور‌های عضو این توافقنامه است، به شورای امنیت سازمان ملل ارجاع داده خواهد شد. در صورتی که این نهاد امنیتی نیز ایران را به نقض برجام محکوم کند، تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل که قبل از برجام نیز وجود داشت، بدون طی شدن هرگونه پروسه‌ای علیه ایران اعمال خواهد شد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر