کد خبر: ۷۲۱۰۵۱۷
گروه : آبادان » آبادان
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۲
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۲
کد خبر : ۷۲۱۰۵۱۷
فرماندار ویژه خرمشهر؛

فرماندار ویژه خرمشهر گفت: مدیر کم انگیزه را تحمل نمی ‌کنم و برای مدیر کم انگیزه جایی در خرمشهر وجود نخواهد داشت.

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،محمد حیدری فرماندار ویژه خرمشهر پیش از ظهر امروز در مجمع سلامت خرمشهر که در سالن شهید دورقی فرمانداری برگزار شد، گفت: لازمه ثبات مدیریتی تلاش و کوشش و پیگیری شبانه‌روزی است.

او تغییر رویکردها را لازمه تحول خرمشهر دانست و افزود: باید به صورت جدی به مسائل فرهنگی ورود کرد و در ابتدا باید رویکردها را تغییر داد؛ چراکه تغییر رویکرد مقدمه تغییر روش‌هاست و تا زمانی که رویکرد مسائل فرهنگی تغییر نکند سایر مسائل همچنان وجود خواهند داشت.

فرماندار ویژه خرمشهرادامه داد:در برابر تغییر همیشه مقاومت وجود داشته است اما تا زمانی که تغییر اتفاق نیافتد نباید انتظار داشت در خرمشهر تحولی نیز ایجاد شود.

حیدری  بر نیاز مطالعه عمومی درباره مؤلفه‌های آسیب‌های اجتماعی خرمشهر تأکید کرد و افزود: در یک نگاه عمومی فقر ازلحاظ مالی، مدیریتی و توانایی حل مسئله و انباشت این فقرها در شهرستان خرمشهر مشهود است.

او در سخنانش اشاره‌ای به سهم ۲۵ درصدی کارگروه اجتماعی فرهنگی از بودجه معاونت برنامه‌ریزی استانداری کرد و از کریمی کیا مدیرکل امور اجتماعی فرهنگی استانداری خوزستان که در جلسه حضور داشت خواست، با توجه به عوارض جنگ تحمیلی، سهمی از این ۲۵ درصد را به خرمشهر اختصاص دهد.

فرماندار خرمشهر نامتعادل بودن مؤلفه‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را عاملی در سرگشتگی در خرمشهر دانست و ایجاد توازن میان این مؤلفه را یک الزام برشمرد.

بیان مصوبات پیشین جلسهِ شورای سلامت همچون لایروبی انهار و کیفیت آب شرب خرمشهر نیز واکنش حیدری را برانگیخت و او را به انتقاد از روند لایروبی انهار و عملکرد اداره آبفا در خصوص سیستم آب‌رسانی واداشت.

فرماندار ویژه خرمشهر شکستی‌های متعدد لوله آب در سطح شهرستان را یکی از عوامل اصلی ایجاد بیماری‌های مختلف در این شهرستان دانست و گفت: تیم‌های بازرسی باید به صورت مرتب مسائل را بررسی و شکستگی را رفع کنند؛ زیرا همین شکستگی‌ها که به آن‌ها رسیدگی نمی‌شود عامل انتقال بیماری‌های مختلف است.

او افزود: لایروبی انهار در برخی مناطق همچون نهر فیصلی و دیگر مناطق هم اصولی انجام نشده است و گزارش‌ها باید بر اساس واقعیت‌ها باشد و قرار نیست جلسات به مصوبه نویسی اختصاص یابد بلکه این جلسات برای رفع مشکل هستند.

فرماندار ویژه خرمشهر بی متولی بودن بسیاری از مسائل خرمشهر را دیگر دلیل رفع نشدن مشکلات در این شهرستان دانست و اظهار کرد: در جلسه راهیان نور متوجه شدیم که گلزار و بلوار شهدا متولی برای رسیدگی به مشکلاتش ندارد، ورزشگاه ۱۵ هزار نفره خرمشهر هم متولی مشخص ندارد و به طور کلی شهر از بی متولی بودن در حوزه‌های مختلف رنج می‌برد که باید برای آن چاره اندیشی کرد.

حیدری از غیرفعال بودن کارگروه‌های زیر نظر شورای سلامت و شبکه بهداشت خرمشهر نیز به عنوان یکی دیگر از موارد نیاز به اصلاح یاد کرد و گفت: کارگروه زیر نظر شبکه بهداشت فعال نیست که باید فعال‌شده و احکامی برای اعضای آن صادر شود.

انتهای پیام/ د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر