کد خبر: ۷۲۱۱۳۵۴
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷
۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷
کد خبر : ۷۲۱۱۳۵۴
شبکه سی ان بی سی گزارش داد؛

شبکه سی ان بی سی در گزارشی از حضور دو چهره جنجالی در زمینه تغییرات آب و هوایی در نشست داووس سوئیس خبر داد.

سی ان بی سی: داووس خود را برای رویارویی ترامپ و گرتا تونبرگ آماده می‌کندبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، پایگاه خبری شبکه سی ان بی سی امروز در گزارشی از حضور دو چهره جنجالی در زمینه تغییرات آب و هوایی یعنی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و گرتا تونبرگ، فعال محیط زیست سوئدی که عقایدی مخالف یکدیگر دارند، در مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس خبر داد.

پایگاه خبری شبکه سی ان بی سی در گزارشی با عنوان «دونالد ترامپ در برابر گرتا تونبرگ: داووس برای رویارویی بحران آب و هوایی آماده می‌شود» نوشت: رئیس جمهور ترامپ و «گرتا تونبرگ» فعال محیط زیست سوئدی هفته آینده در نشست مجمع جهانی افتصاد (در داووس سوئیس) شرکت می‌کنند. این، نخستین بار پس از حضور کوتاه دو طرف در نشست تغییرات آب و هوایی سازمان ملل در نیویورک خواهد بود که ترامپ در همان نشستی شرکت می‌کند که تونبرگ نیز حاضر است.

ترامپ که معمولا یکی از چهره‌های جنجالی است، پیشتر نظرات خود را در خصوص تردیدش به حجم بحران آب و هوایی ابراز کرده است. این در حالی است که گرتا تونبرگ، نوجوان فعال سوئدی گفته است در نشست داووس، از رهبران جهانی خواهد خواست تا فورا و بطور کامل سوخت‌های فسیلی را کنار بگذارند.

ترامپ که سال گذشته و به علت تعطیلی بخش‌هایی از دولت، به این نشست نرفت، قرار است به زودی به تفرجگاه زمستانی داووس که در آن نشست مجمع جهانی اقتصاد برگزار می‌شود، سفر کند. ترامپ از زمان به قدرت رسیدن در سال ۲۰۱۶، آمریکا- یکی از کشور‌های پیشرو در زمینه تولید گاز کربن- را از توافقنامه آب و هوایی پاریس خارج کرد.

فعالیت‌های گرتا تونبرگ، نوجوان ۱۷ ساله سوئدی که موفق شد امسال عنوان شخصیت سال مجله تایم را بدست آورد، پیشتر نیز سبب خشم ترامپ شده بود. ترامپ پیشتر در حساب توییتری خود در تاریخ ۱۲ دسامبر نوشته بود: خیلی مسخره است. گرتا باید یاد بگیرد که چگونه خشم خود را مدیریت کند، سپس با یک دوست به دیدن یک فیلم خوب قدیمی برود. استراحت کن گرتا، استراحت.

پس از انتشار این پیام توییتری، گرتا تونبرگ نیز بیوگرافی خود در صفحۀ شخصی توییترش را تغییر داد و در معرفی خود نوشت: نوجوانی که مشغول کار روی مدیریت خشم خود است. در حال حاضر استراحت می‌کند و با یک دوست یک فیلم خوب قدیمی را می‌بیند.

گرتا تونبرگ همچنین ماه گذشته در مصاحبه‌ای با رادیو بی بی سی گفت به حملات رئیس جمهور آمریکا و دیگران، باید به عنوان دلیلی برای این مسأله نگاه شود که ما به واقع، در حال انجام کاری هستیم که آن‌ها او را به عنوان نوعی تهدید قلمداد می‌کنند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر