کد خبر: ۷۲۱۳۳۱۳
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲
۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲
کد خبر : ۷۲۱۳۳۱۳
گروه : ایلام » ایلام
استاندار ایلام عنوان کرد؛

استاندار ایلام از کاهش آسیب‌های اجتماعی در استان ایلام خبر داد.

کاهش آسیب‌های اجتماعی در استان ایلام

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام؛ قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام در نشست شورای توسعه و برنامه ریزی استان که با حضور معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده برگزار شد از تلاش‌های خوب دکتر ابتکار تقدیر و تشکر کرد و گفت: خانم ابتکار از قویترین افراد کابینه بوده و تعهد و پشتکار ایشان مثال زدنی است.

او ادامه داد: دکتر ابتکار امروز نماد توانمندی زنان در کشور است، وی از فعالین دانشجویی اوایل انقلاب بوده که در تسخیر لانه جاسوسی نقش اساسی داشته است.

استاندار ایلام در ادامه به نقش آفرینی ایلامیان در ۸ سال دفاع مقدس پرداخت و گفت: استان ایلام با ۳۰۰۰ شهید و ۱۲ هزار جانباز و حدود ۱۰۰۰ نفر شهید و جانباز خانم رتبه اول ایثارگری در کشور را دارا است.

سلیمانی دشتکی در بخش دیگری از صحبت‌های خود از کاهش آسیب‌های اجتماعی در استان خبر داد و بیان کرد: استان ایلام در موضوع طلاق رتبه ۳۰ و جزو استان‌های برتر کشور است.

او اضافه کرد: همچنین استان در وضعیت اعتیاد در ردیف ۲۹ کشور و از استان‌های پاک کشور هست.

نماینده عالی دولت در استان سپس به وضعیت برخی ناهنجاری‌های اجتماعی در استان اشاره کرد و یادآورشد: در آمار خودکشی متأسفانه وضعیت خوبی نداریم، اما آمار‌ها نشان از کاهش این پدیده شوم در استان دارد.

او در ادامه به سند ارتقاء وضعیت زنان استان اشاره کرد و افزود: پژوهش‌ها بایست وضعیت موجود را مورد واکاوی و هدف قرار دهند تا بتواند با اطلاعات موجود نقشه راهی شفاف و به روزی برای اصلاح و توسعه در استان شکل دهند.

استاندار ایلام در ادامه به اقدامات خوب نظام و دولت در استان پرداخت و گفت: امروز کار‌های بزرگ و خوبی نظام و دولت در استان برای توسعه و برون رفت از محرومیت در حوزه‌های مختلف انجام داده است.

اواعلام کرد: امروز مزیت‌های خوبی در استان از جمله مناطق محروم، مناطق جنگی، مناطق مرزی و تسهیلات ویژه‌ای برای سرمایه گذاران در استان فراهم شده است.

سلیمانی دشتکی در ادامه به وضعیت زنان در استان پرداخت و گفت: اگرچه امروز وضعیت زنان در شاخص‌های مختلف نسبت به مردان ضعیف‌تر است، اما در این دولت شاخص‌ها روبه بهبودی است.

او مطرح کرد: امروز در حوزه بانوان نسبت به گذشته در حوزه‌های مختلف به مراتب وضعیت بهتری پیدا کرده ایم بطور مثال در حوزه مدیریتی قبل از دولت تدبیر و امید تنها ۱ مدیرکل و یک معاون مدیرکل بانو داشته ایم الان این میزان به ترتیب به ۸ و ۱۶ نفر افزایش یافته است.

سلیمانی دشتکی سپس با اشاره به وضعیت خوب استان در حوزه سرمایه گذاری از آثار و نتایج مثبت آن گفت و تصریح نمود: یکی از نتایج مثبت سرمایه گذاری در استان کاهش میزان بیکاری استان است.

وی ادامه داد: قبل از دولت تدبیر و امید نرخ بیکاری استان ۱۷.۳ درصد بود الان به ۸.۱ درصد رسیده است، تا قبل از دولت رتبه اول بیکاری کشور داشته ایم، اما امروز رتبه ۲۸ بیکاری کشور را داریم و جزو ۴ استان برتر کشور در زمینه کاهش بیکاری هستیم.

انتهای پیام/ د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر