کد خبر: ۷۲۱۴۵۹۷
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸
کد خبر : ۷۲۱۴۵۹۷

براساس مصوبه شورای برنامه ریزی، مبلغ جوایز روستا‌های برگزیده ششمین جشنواره روستا‌ها و عشایر دوستدار کتاب افزایش یافت.

به گزارش حوزه ادبیات  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، ابراهیم حیدری مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی گفت: با توجه به مصوبه شورای برنامه‌ریزی ششمین جشنواره روستا‌ها و عشایر دوستدار کتاب، مبلغ جوایز اهدایی به روستا‌های برگزیده این دوره افزایش یافت و مقرر شد که سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور مبلغ جوایز خود به هر روستای برگزیده را از ۵۰ میلیون ریال به یکصد میلیون ریال، ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور مبلغ ۵۰ میلیون ریال و جوایز سال‌های گذشته را به یک‌صد میلیون ریال افزایش دهد. همچنین نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور نیز این مبلغ را از ۵۰ میلیون ریال به یکصد میلیون ریال افزایش داد.

افزایش مبلغ جوایز جشنواره روستا‌ها و عشایر دوستدار کتاب

معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ۷۰ میلیون ریال و ۱۰۰ میلیون ریال حواله خرید کتاب و معاونت توسعه مناطق محروم ریاست جمهوری نیز مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات کم‌بهره اشتغال‌زایی برای هرکدام از روستا‌های برگزیده در نظر گرفته‌ است.

دبیر ستاد هماهنگی شهر‌ها و روستا‌های دوستدار کتاب معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: ششمین جشنواره روستا‌های دوستدار کتاب با همکاری و مشارکت نهاد‌ها و سازمان‌های مختلف دولتی و غیردولتی برگزار می‌شود. فراخوان شرکت در این جشنواره تیرماه امسال به همه استان‌ها و نهاد‌های ذیربط ارسال شد و فراخوان ارسال مستندات روستا‌ها نیز در آذرماه امسال اعلام شد که با توجه به استقبال روستا‌های شرکت‌کننده، مهلت شرکت روستا‌ها در این جشنواره تا ۱۵ دی‌ماه تمدید شد. داوری این جشنواره در سه مرحله انجام می‌شود که پس از مشخص شدن ۱۰ روستای برگزیده به همراه ده روستای تقدیری و یک روستای برگزیده، با انتخاب هیئت‌داوران از برگزیدگان این جشنواره در مراسم اختتامیه تقدیر به عمل خواهد آمد.

اختتامیه ششمین جشنواره روستا‌ها و عشایر دوستدار کتاب و ششمین برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران، ۱۹بهمن‌ماه امسال با حضور مقامات کشوری و اهالی فرهنگ در سالن همایش‌های کتابخانه ملی ایران برگزار خواهد شد. سال گذشته ۱۴۰۶ روستا از تمامی استان‌های کشور در این جشنواره شرکت کرده بودند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر