کد خبر: ۷۲۲۱۶۶۱
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱
۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱
کد خبر : ۷۲۲۱۶۶۱
گروه : همدان » همدان

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نهاوند گفت: در ایام دهه فجر امسال دو طرح مهم در بخش درمان شهرستان نهاوند افتتاح می شود.

افتتاح دو پروژه درمانی در نهاوندبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، مؤمنعلی دارابی، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نهاوند اظهار کرد: یکی از مهمترین محورهای توسعه، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی است و به یمن نظام مقدس جمهوری اسلامی و تلاش دولت تدبیر و امید، شبکه بهداشت درمان در راستای استحقاق بخشیدن به بخش های سلامت، طی پنج سال اخیر خدمات بسیار مطلوبی ارائه کرده است.

او با بیان اینکه در ایام دهه فجر امسال دو پروژه مهم در بخش درمان افتتاح می شود، ادامه داد: این پروژه ها شامل بخش دوم داخلی بیمارستان آیت قدوسی و اورژانس بیمارستان آیت الله علیمرادیان با اعتبار هشت میلیارد تومان است و پروژه احداث ساختمان و جذب دستگاه ام.آر.آی با اعتبار ۱۷ میلیارد تومان در صورت تجهیز و اتمام کارهای اولیه دستگاه مذکور راه اندازی خواهد شد و این مهمترین رویکردی است که می تواند در زمینه زیرساخت ها و ارائه خدمات تشخیصی و درمانی در اقصی نقاط شهرستان ارائه خدمات کند.

دارابی بیان کرد: ترسیم نقشه سلامت شهرستان به گونه ای است که در ابتدای امسال چهار پروژه شامل مرکز خدمات جامع سلامت روستای گوشه، شهرک و شعبان و بهسازی بخش داخلی مردان بیمارستان علیمرادیان با اعتبار پنج میلیارد تومان در هفته سلامت افتتاح و راه اندازی شد و پنج پروژه نیز کلنگ زنی شد.

او افزود: این پروژه ها شامل مرکز خدمات جامع سلامت گلشن، انبار دارویی مرکز بهداشت، ساختمان پزشکان در بیمارستان شهید آیت الله قدوسی، دیوارکشی مرکز خدمات جامع سلامت فیروزان و ادامه تکمیل ساخت پروژه اورژانس ۱۱۵ واقع در سه راهی فارسبان با اعتبار بیش از هشت میلیارد تومان است که در حال ساخت و پیشرفت فیزیکی بسیار خوبی هستند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان نهاوند بیان کرد: در زمینه تجهیزات تشخیص پزشکی هم با همکاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا، مجوز خرید یک دستگاه سی.تی.اسکن با اعتبار دو میلیارد تومان از وزارت بهداشت گرفته شده است.

او گفت: راه اندازی سامانه الکترونیکی پذیرش ۲۴ ساعته نوبت دهی کلینیک تخصصی شهرستان که سالیانه بیش از ۴۰ هزار نفر مراجعه و پذیرش بیمار دارد، از دیگر اقدامات شبکه بهداشت است و بر همین اساس شهرستان نهاوند دارای ۴۳ پزشک متخصص بوده که به صورت ویژه در بیمارستان ها، کلینیک تخصصی و مطب ها به مردم خدمات تخصصصی و درمانی ارائه می دهند.

دارابی اظهار کرد: در ابتدای دی ماه امسال بیش از ۱۲ پزشک متخصص از جمله سونوگراف خانم به شهرستان نهاوند اضافه شد و در حال به بیماران خدمات ارائه می دهد و تقریباً نیازهای شهرستان به لحاظ انواع متخصص برطرف شده است.

او یادآور شد: خوشبختانه در تبیین سیاست های دولت تدبیر و امید و به ویژه پزشک خانواده، تمامی مراکز بهداشتی و درمانی شهری و روستایی با اخذ قرارداد با پزشک خانواده از نعمت پزشک، ماما و سایر نیروها برخوردار بوده و با دلگرمی و انگیزه در قالب طرح تحول سلامت در سطح بیمارستان و پزشک خانواده در سطح مراکز بهداشتی، درمانی شهری و روستایی خدمات لازم به مردم ارائه می شود.

انتهای پیام/ د 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر