کد خبر: ۷۲۲۳۰۳۷
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۶
۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۶
کد خبر : ۷۲۲۳۰۳۷

رئیس هیئت هاکی استان اصفهان گفت: اسپانسر پیدا کردن برای رشته ای مثل هاکی در استان اصفهان با توجه به قهرمان پرور بودن این استان، کاری سخت است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،عبدالحمید جمالی رئیس هیئت هاکی استان اصفهان با اشاره به اینکه هیئت هاکی قبل از برگزاری مجمع انتخاباتی یک سال با سرپرستی اداره می‌شده است، اظهار کرد: زمانی که من هیئت هاکی را تحویل گرفتم ساختارش مناسب نبود و در طی مدتی که ساکندار هیئت هاکی استان اصفهان شده ام بیشتر تمرکزم را به منسجم کردن ساختار هیئت معطوف کرده‌ام.

او با اشاره به اینکه بیشتر با تیم‌های پایه کار را شروع کرده ایم، ادامه داد: در شهرستانی‌هایی مثل خمینی‌شهر، فلاورجان، شهرضا و سمیرم به عنوان یکی از قطب‌های هاکی اصفهان بر روی تیم‌های پایه سرمایه گذاری ویژه‌ای کرده ایم.

رئیس هیئت هاکی استان اصفهان با بیان اینکه هیئت هاکی استان اصفهان با مشکلات زیرساختی چمن مواجه است، تصریح کرد: با توجه به نتایج خوبی که سال گذشته در مسابقات نخبگان کسب کردیم، امسال اعزامی را به این مسابقات نداشتیم. با توجه به مشکلات زیر ساختی چمن در استان اصفهان هاکی چمن استان عملکرد ضعیفی داشته است.

او با اشاره به تفاوت بازی هاکی در زمین کوچک و زمین قانونی، ادامه داد: با توجه به زیرساخت‌های ضعیف چمن در استان اصفهان و با توجه به اینکه در استان اصفهان زمین هاکی چمن قانونی نداریم که متعلق به اداره ورزش و جوانان باشد و ما بتوانیم از آن استفاده کنیم؛ دلایل عمده ضعف عملکرد ما در چمن هاکی مشخص می‌شود.

جمالی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی متعدد در شهرستان خمینی شهر، گفت: دوره‌های آموزش مربی‌گری به همت اداره ورزش و جوانان خمینی شهر برای نخستین بار کلاس درجه سه تئوری و عملی همچنین درجه دو تئوری برگزار کردیم. تا قبل از پایان سال ۹۸ یک کلاس تئوری درجه دو نیز در استان اصفهان برگزار خواهیم کرد.


او با اشاره به تیم داری هیئت هاکی استان اصفهان در لیگ برتر سال گذشته، اظهار کرد: سال گذشته با وجود مشکلاتی پیش پا افتاده در لیگ برتر بانوان تیم داری کردیم که در نهایت توانستیم مقام سوم این رقابت‌ها را بدست بیاوریم. امسال بدلیل محدودیت‌های مالی و نبود اسپانسر نتوانستیم در لیگ حضور داشته باشیم.

جمالی با اشاره به مظلومیت هاکی در استان اصفهان، گفت متاسفانه رشته هاکی در بین دیگر رشته‌ها تا حدودی مظلوم واقع شده است. اصفهان استانی قهرمان پرور است که تمام ۵۲ هیئتش فعال هستند.

او ادامه داد: اسپانسر پیدا کردن برای رشته‌ای مثل هاکی در استان اصفهان با توجه به قهرمان پرور بودن این استان، کاری سخت است. سال گذشته هیئت هاکی اسپانسر تیم بانوان شد و خوشبختانه نتایج خوبی نیز بدست آمد.

رئیس هیئت هاکی استان اصفهان با اشاره به گران بودن تجهیزات هاکی به عنوان یکی از دلایل استقبال کم از هاکی، گفت: در گذشته فعالیت هاکی ایران بیشتر روی هاکی سالنی متمرکز بود در حالی که هاکی چمنی جز چند رشته‌ای است که در المپیک زودتر از بقیه رشته‌ها بلیط هایش به اتمام می‌رسد.

او با اشاره به اینکه هاکی چمنی در ایران درحال راه اندازی است، اظهار کرد: گران بودن تجهیزات هاکی چمن نسبت به تجهیزات هاکی سالنی مزیدی بر علت شده تا پیشرفت هاکی چمنی در ایران روند کندی داشته باشد.

جمالی با اشاره به انقعاد تفاهنامه‌های متعدد فدراسیون هاکی با بخش‌های مختلف، ادامه داد: فدراسیون هاکی با ارگان‌هایی مثل ارتش، دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش تفاهنامه‌های مفیدی را منعقد کرده است. در دانشگاه آزاد خوراسگان شاهد تدریس درس هاکی را به عنوان یکی از دروس اختیاری هستیم. چهار مدرسه در خمینی شهر هاکی را در ساعات ورزش تدریس می‌کنند.

او با اشاره به اینکه وضعیت اقتصادی در اکثر هیئت‌های استان خوب نیست، گفت: زیرساخت‌های ورزشی استان در اختیار تمام هیئت‌ها است، ولی شما به جز چند هیئتی مثل هیئت فوتبال که مستقل است در بقیه هئیت‌ها شاهد مشکلات مالی هستیم.

منبع:ایمنا

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر