کد خبر: ۷۲۴۵۵۳۳
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸
۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸
کد خبر : ۷۲۴۵۵۳۳

رئیس پلیس راه استان کردستان گفت:با توجه به بارش شدید برف وکولاک در هفته جاری ، تردد در جاده‌های اصلی استان به صورت عادی برقرار است .

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، سرهنگ گوهری رئیس پلیس راه استان کردستان گفت: به رغم فعالیت سامانه بارشی در استان کردستان هم اکنون وضعیت تردد در جاده‌های اصلی استان عادی است.

او از بروز کولاک زمینی درمحور‌های زرینه، جاده دیواندره – سقز، بانه- سقز خبرداد و افزود:اکنون این محور‌ها باز است، اما رانندگان باید با سرعت مطمئنه در این مسیر‌ها حرکت کنند.

رئیس پلیس راه استان کردستان تاکیدکرد:با توجه به افزایش سفر‌ها وتردد‌های جاده‌ای در پایان هفته، رانندگان هنگام سفر توصیه‌های ایمنی را رعایت کرده و زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

برف برخی محور‌های کردستان را فرا گرفته است

دانش زندی رییس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده‌ای کردستان هم بابیان اینکه  بارش برف برخی نقاط این استان را فرا گرفته و تردد در این محور‌ها تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر است، گفت: محور‌های منتهی به مریوان از جمله مریوان - سقز و مریوان - سروآباد و سروآباد - هورامان از جمله محور‌های استان هستند که در حال حاضر بارش برف در آن‌ها تردد را با زنجیر چرخ امکان پذیر کرده است.

او با اشاره به اینکه هم‌اکنون راه ارتباطی ۸۱ روستا در استان به دلیل تداوم کولاک مسدود است بیان کرد: بیشتر این روستا‌ها در شهرستان‌های سقر، دیواندره و بیجار قرار دارند و نیرو‌های راهداری در حال بازگشایی این مسیر‌ها هستند.

زندی یادآورشد: در هفته جاری به دلیل کولاک شدید در این استان یک هزار و ۸۰۰ بار روستا‌های استان را بازگشایی شده، اما به علت تدوام شدت کولاک مجددا مسدود شدند و راهداران در این مدت سعی کردن راه ارتباطی هیچ روستایی بیش از ۴۸ ساعت مسدود نماند، اما با وجود تلاش‌های مدوام هم‌اکنون ۸۱ روستا مسدود است.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر