کد خبر: ۷۲۴۵۶۸۶
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۳
۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۳
کد خبر : ۷۲۴۵۶۸۶

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان جویبار،گفت: بالاترین تعداد وقف مازندران امسال در جویبار صورت گرفت.

رشید رضاپور رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان جویبار در گفت و گو با   خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، از ثبت ۹ موقوفه جدید به ارزش ۶/۵ میلیارد تومان در این شهرستان خبر داد و گفت: بالاترین تعداد وقف مازندران امسال در جویبار صورت گرفت.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان جویبار افزود: شهرستان جویبار دارای ۳۴۵ موقوفه و ۴۰ امامزاده است.

رضاپور با اعلام اینکه وقف برای ایجاد اشتغال و ازدواج از نیاز‌های اساسی و روز جامعه است و از متمکنین جهت وقف با این نیت دعوت می‌کنیم، گفت: سوق دادن نیات واقفین به سمت نیاز‌های روز جامعه موضوع مهمی است که باید به آن توجه ویژه داشته باشیم.

او در تشریح فعالیت‌های امسال اداره اوقاف جویبار افزود: از محل موقوفات برای دارو و درمان افراد نیازمند ۶۰ نفر به میزان ۱۴۰میلیون ریال کمک شده است.

رضاپور از تهیه و توزیع سبد کالا و ارزاق برای افراد بی سرپرست نیازمند به تعداد۵۰ بسته به هزینه ۱۰۰میلیون ریال خبر داد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان جویبار گفت: در بخش عمرانی ساختمان بقعه متبرکه امامزاده جهان و سید رضا (ع) روستای آیت محله با اعتبار ۵ میلیارد ریال در کمتر از ۷ ماه در دهه وقف امسال افتتاح شد.

او از پرده برداری و افتتاح ضریح مطهر امامزاده جهان سید رضا روستای آیت محله در دهه فجر با هزینه ۱۰۰۰ میلیون ریال خبر داد و افزود: با اعتبار ۸۵۰ میلیون رالر اماکن مذهبی شهرستان جویبار تعمیر و تکمیل شده است.

رضاپور گفت: ساختمان بقعه امامزاده قاسم اسماعیل کلا بزرگ جویبار روز‌های پایانی ساخت خود را طی می‌کند و امیدواریم در دهه وقف سال آینده به بهره برداری برسد.

او اجرای طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه جویبار، امامزاده سید زین العابدین و سقاخانه انارمرز و سقاخانه زیرکی، اجرای برنامه طرح نشاط معنوی باحضور بیش از ۴۰۰ نفر دانش آموز و نوجوان در بقاع متبرکه، برگزاری سه محفل انس با قرآن با حضور قاریان بین‌المللی استاد شاکرنژاد و استاد رضایی و... بصورت شهرستانی، اجرای طرح بصیرت عاشورایی و سوگواره یاس نبوی در بقاع متبرکه را اقدامات مهم بخش فرهنگی اوقاف جویبار برشمرد.

انتهای پیام/س
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر