کد خبر: ۷۲۸۸۹۴۴
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۶
۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۶
کد خبر : ۷۲۸۸۹۴۴

باوجود اینکه مجلس یازدهم به طور رسمی کار خود را آغاز نکرده، شیخی منتخب مردم اصفهان این روز‌ها فعالانه در عرصه مقابله با کرونا ظاهر شده است.

زهرا شیخی منتخب مردم اصفهان در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حاشیه نشست مشترک مجمع نمایندگان استان و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،ضمن تقدیر و تشکر از جامعه پزشکی و کادر درمانی که در خط مقدم مقابله با کرونا در حال تلاش هستند گفت: این جلسه به منظور همفکری برای برنامه‌های آتی مقابله با کرونا و فعالیت‌هایی که می‌توان در حوزه بهداشت و درمان استان اصفهان انجام داد تشکیل شده است.


او افزود: در این جلسه تصمیم‌های خوبی در بحث‌های بودجه‌ای و استخدامی گرفته شد که در این راستا برنامه ریزی خواهیم کرد، در این شرایط کمبود‌هایی در استان وجود دارد که برای رفع آن‌ها نیازمند بهینه سازی زیرساخت‌های بهداشت و درمان استان است.
 

منتخب مردم اصفهان در خصوص اینکه استان اصفهان به عنوان یک استان برخوردار شناخته می‌شود و همیشه این برچسب باعث بروز کاستی‌هایی برای استان شده گفت:یکی از تصمیم‌های امروز این بود که مجمع نمایندگان استان پیگیر این موضوع باشند تا این برچسب از استان برداشته شود، ما نیاز‌های شدیدی در بحث بودجه‌ای داریم و حالا که بحران ایجاد شده این مشکلات نمود پیدا کرده است. این مشکل از قبل در استان وجود داشته است، بحران اصلی امروز بحران سلامتی است و به تبع آن بحران‌های دیگری در پیش رو خواهیم داشت و نگرانی که امروز بار‌ها در این جلسه مطرح شد بار افتصادی است که در آینده شاهد آن خواهیم بود و باید برای مقابله با آن برنامه ریزی دقیق انجام شود.


شیخی با اشاره به فشار کاری و روحی شدید بر کادر درمانی کشور تصریح کرد: کادر پزشکی تمام توان خود را برای مقابله با کرونا مصرف کرده است و توانی بیش از این ندارد، با توجه به اینکه ممکن است در شیوع بیماری سیر صعودی داشته باشیم، مردم در حرکتی خودجوش و به خصوص این دو هفته در منزل بمانند، هر یک نفر که ناقل ویروس است افراد دیگری را درگیر این بیماری می‌کند؛ ۸۰ درصد کسانی که مبتلا به کرونا هستند هیچ علامتی ندارند و در تردد‌های عید باعث می‌شوند افرادی که مستعد بیماری هستند آلوده شوند و ممکن است امکانات لازم برای درمان آن‌ها وجود نداشته باشد.


او با ذکر اینکه مشکلات تنفسی برای درمان نیاز به امکانات ویژه دارد افزود: بیش از ۵۰ درصد بیمارانی که بستری می‌شوند نیاز به آی سی یو و امکانات ویژه دارند، در شهر اصفهان ۴ بیمارستان به بیماران کرونایی اختصاص داده شده و تخت‌هایی بیمارستانی اضافه شده، ولی با این حال نگرانی وجود دارد که بعد از چند روز امکان پاسخگویی به بیماران کرونایی وجود نداشته باشد.


منتخب مردم اصفهان ضمن دعوت از مردم به ماندن در خانه برای قطع کردن زنجیره ابتلا به کرونا گفت: ویروس کرونا تهاجمی است و آثار بدی را به دنبال دارد، بهترین راه مقابله با ویروس کرونا این است که انتقال ویروس را کمتر شاهد آن باشیم که این اتفاق با کمک مردم شکل خواهد گرفت، هرچه چرخه انتقال کمتر باشد سیستم درمانی بهتر می‌تواند بیماری را کنترل کند.


شیخی در خصوص اقدامات انجام شده برای مقابله با کرونا در استان اصفهان گفت: شاید با نگاه کلی به اقدامات، این اقدامات کافی نباشد، ولی واقعیت این است که تمام امکانات استان برای این کار بسیج شده است، در جلسه امروز قرار شد پیگیری شود تا برخی از دستگاه‌ها فعال‌تر به این موضوع ورود کنند، چون گزارشاتی در جلسه داده شد که بعضی از گروه‌ها که باید فعال عمل می‌کردند اقدام عملیاتی نداشته اند.

او در پیامی به جامعه پزشکی ضمن تقدیر از زحمات پزشکان گفت: اطمینان دارم مردم این روز‌ها را فراموش نخواهند کرد، پزشکان تا قبل از این بیماری گلایه‌هایی داشته اند و انتظار دارند مدیران کشور و مردم این روز‌ها را فراموش نکنند.


انتهای پیام/ش
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر