کد خبر: ۷۳۶۶۴۹۳
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۵
۰۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۵
کد خبر : ۷۳۶۶۴۹۳
گروه : قم » قم

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از آغاز طرح مطالعاتی دوچرخه‌های نسل چهارم با همکاری شرکت‌ دانش‌بنیان در قم خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم ،عباس ذاکریان ،معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با اشاره به تصویب نهایی اجرای طرح جامع دوچرخه‌سواری در شهر قم، اظهار کرد: برای ارتقای فرهنگ استفاده از حمل‌ونقل پاک و همچنین تشویق شهروندان به استفاده از دوچرخه برنامه‌های جامعی در شهرداری پیش‌بینی‌شده است.

او ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای استفاده آسان از دوچرخه را یکی از راه‌های تشویق مردم به استفاده از دوچرخه به‌جای خودروی شخصی، موتورسیکلت و یا حتی اتوبوس دانست و افزود: برای ارتقای فرهنگ استفاده از دوچرخه به‌عنوان حمل‌ونقل پاک نیازمند ایجاد شرایط ایمن و قابل‌دسترس برای کاربران هستیم.

ذاکریان آغاز خط‌کشی معابر برای ایجاد مسیر ایمن را گام نخست عنوان کرد و گفت: از هفته آینده خط‌کشی دو خیابان اصلی به‌صورت پایلوت آغازشده و امیدواریم تا پایان سال تمام خیابان‌های فاز نخست اجرایی شدن این طرح را خط‌کشی و معبرکشی کنیم.

او یکی دیگر از الزامات تشویق مردم به استفاده از دوچرخه را دسترسی آسان به دوچرخه مطرح و بیان کرد: برای دسترسی آسان به دوچرخه نیازمند سازوکاری به‌روز و قابل‌کنترل هستیم و برای این موضوع مطالعات زیادی انجام‌شده است.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از آغاز همکاری با یک شرکت دانش‌بنیان برای راه‌اندازی نسل چهارم دوچرخه خبر داد و گفت: در این طرح دوچرخه‌ها با نصب جی پی اس و نرم‌افزار اندروید از طرف کاربر انتخاب‌ می شود و در دسترس آسان خواهد بود.

ذاکریان امکان استفاده از همه نقاط شهر از دوچرخه و پرداخت الکترونیکی را مزیت این طرح خواند و تصریح کرد: در این طرح نیاز نیست کاربر دوچرخه را به محل اولیه بازگردانده و می‌تواند در مقصد دوچرخه خود را تحویل دهد.

او ادامه داد: بازگشایی قفل و قفل مجدد دوچرخه نیز با کمک نرم‌افزار انجام‌شده و این طرح در حال حاضر در تهران و اصفهان اجراشده و مورد استقبال قرارگرفته است.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با تأکید دوباره بر ارتقای فرهنگ استفاده از حمل‌ونقل ایمن و پاک، عنوان کرد: متأسفانه امروز با افزایش سفر‌های داخل شهری با خودروی شخصی شاهد آسیب‌های زیست‌محیطی و ایجاد ترافیک در شهر بوده و باید اعتماد لازم برای استفاده از حمل‌ونقل عمومی و پاک را با ارائه خدمات مطلوب به شهروندان بازگردانیم.

انتهای پیام/ش

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر