کد خبر: ۷۳۷۵۸۲۳
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۸
۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۸
کد خبر : ۷۳۷۵۸۲۳
گروه : قم » قم
مدیر ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در استان قم ؛

عندلیب گفت: در سال جاری ۳۵۰ طرح اشتغال روستایی ویژه ۱۰۰۰ نفر در قم مصوب شده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،حسن عندلیب مدیر ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در استان قم امروز در دومین جلسه کمیته اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان قم در تالار امام رضا (ع) فرمانداری گفت: در زمینه اشتغال روستایی می‌توانیم پروژه‌هایی را با همراهی دستگاه‌های اجرایی و نهاد‌های حمایتی، چون کمیته امداد به سرانجام برسانیم.

عندلیب با بیان اینکه این ستاد در جهت اشتغال خرد، فعالیت‌های گسترده‌ای در سطح استان و روستا‌های قم بر عهده دارد، افزود: در استان قم، ظرفیت‌های فراوانی در خصوص اشتغال روستایی از طریق شرکت‌های تعاونی وجود داشته که هنوز به‌طور کامل از آن استفاده‌نشده و خلأ‌هایی وجود دارد.

او با اشاره به طرح‌های بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی امام در قم یادآورشد: در طرح مصوب سال ۹۸، تعداد ۳۰۰ طرح و ۳۴۰ نفر اشتغال‌زایی تعریف شد که در اهلیت سنجی برای روستاها، ۹۲۵ نفر اشتغال برای ۳۹۰ طرح مورد بررسی قرار گرفتند.

مدیر ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در استان قم اضافه کرد: روستائیان در قالب شرکت تعاونی می‌توانند سرمایه‌گذاری بیشتر و اشتغال فراوان‌تری به وجود بیاورند که در قم مغفول مانده است.

عندلیب عنوان کرد: در این میان ۲۴۵ طرح نهایی و وام مورد مصوب پرداخت شد که حجم سرمایه‌گذاری ۹۰ میلیارد ریال و ۷۴۱ نفر اشتغال مستقیم و غیرمستقیم بود، اگرچه برنامه ما برای ۳۰۰ طرح بود، اما شیوع کروناویروس در پایان سال گذشته مشکلاتی را در جهت اشتغال به وجود آورد و موجب شد طرح به‌طور کامل محقق نشود.

مدیر ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در استان قم با تأکید بر اینکه در سال جاری ۳۵۰ طرح اشتغال روستایی ویژه ۱۰۰۰ نفر در قم مصوب شد که عمدتاً مشاغل خرد و جدا از فعالیت شرکت‌های تعاونی است، گفت: از این ۳۵۰ طرح، ۵۳ نفر از سال قبل در جهت دریافت وام جامانده بودند که به بانک معرفی شدند و ۹۴ نفر نیز در ابتدای سال معرفی کرده‌ایم که درمجموع ۱۵۰ نفر از افراد را شامل می‌شود و ۲۰۰ نفر دیگر نیز در نوبت قرار دارند.

عندلیب افزود: در یک طرح بسیار اثرگذار، اگر دستگاه‌های اجرایی و حمایتی مبلغی را به اشتغال اختصاص دهند و آن را در اختیار ما قرار دهند، ۵ برابر آن را در جهت اشتغال به کار می‌گیریم که این طرح می‌تواند بخش زیادی از بیکاری در سطح روستایی را از میان ببرد.

او گفت: برای این ۲۰۰ نفر در روستا‌های قم هدف‌گذاری شده است تا طبق اقلیم و شرایط روستایی بتوانند طرح‌های خود را به سرانجام برسانند.

مدیر ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در استان قم یادآورشد : ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برای کل کشور در سال جاری ۲۲۴ هزار شغل شامل ۱۸۰ هزار اشتغال‌زایی برای آسیب‌دیدگان کرونا بر عهده دارد.

انتهای پیام/ح

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ