کد خبر: ۷۴۱۵۷۳۴
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۸
۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۸
کد خبر : ۷۴۱۵۷۳۴

به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه امسال با سرمایه‌گذاری حدود ۶۳۰۰ میلیارد تومانی در حوزه صنعت و معدن استان، برای بیش از ۳۱۰۰ نفر شغل ایجاد می‌شود.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،  محسن دارابی در نشست خبری امروز (۱۷ تیر) که به مناسبت هفته صنعت و معدن برگزار شد با اشاره به پنج راهبرد اصلی که امسال توسط سازمان صمت استان کرمانشاه دنبال می‌شود،گفت: این راهبرد‌ها شامل تکمیل هشت طرح اولویت‌دار استان، بازسازی و نوسازی واحد‌های صنعتی، احیای واحد‌های راکد، تامین سرمایه در گردش واحد‌های صنعتی و معدنی و تامین منابع مالی برای توسعه واحد‌های موجود است.

او ادامه داد: این پنج راهبرد ۱۴۴ پروژه صنعتی استان را پوشش می‌دهد که سرمایه‌گذاری آن‌ها ۶۳۰۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی آن ۳۱۷۹ نفر است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه تاکید کرد: با اجرای این برنامه‌ها ۶۲۴۲ فرصت شغلی تثبیت، ۳.۷ میلیون تن به ظرفیت تولیدات صنعتی و معدنی استان اضافه و ۱۰ میلیون تن ظرفیت تولید صنایع و معادن کرمانشاه تثبیت می‌شود.

او اشاره‌ای هم به چند طرح مهم در دست اجرا در استان داشت و اضافه کرد: پروژه بیوایمپلنت در بخش تولید بافت نرم آماده افتتاح است و بنا داشتیم این پروژه را بهمن یا اسفند سال گذشته افتتاح کنیم، اما شیوع کرونا مانع شد.

دارابی تاکید کرد: باید تلاش کنیم تولید بافت سخت پروژه بیوایمپلنت کرمانشاه را نیز پیش ببریم.

رئیس سازمان صمت استان کرمانشاه از پیشرفت فیزیکی بیش از ۷۰ درصدی بیواتانول هم خبر داد و تاکید کرد: این پروژه از مصوبات سفر مقام معظم رهبری است و با جدیت پیگیر اجرای آن هستم.

به گفته این مسئول، با راه‌اندازی این واحد ظرفیت حدود ۲۰۰ میلیون لیتر الکل در روز فراهم می‌شود.

دارابی اظهار کرد: طرح توسعه پتروشیمی کرمانشاه نیز در گیر و دار تامین منابع مالی از صندوق توسعه ملی و مباحث مربوط به مسدودی ارزی می‌باشد که از مشکلات ناشی از تحریم‌ها تاثیر پذیرفته است.

او سرمایه‌گذاری این طرح را نزدیک به پنج هزار میلیارد تومان برآورد کرد و ادامه داد: طرح توسعه پتروشیمی کرمانشاه مانند ایجاد یک واحد پتروشیمی جدید است و ظرفیت ۶۰۰ هزار تنی کنونی این واحد تولیدی را بیش از ۶۵۰ هزار تن ارتقا می‌دهد.

او در ادامه با بیان اینکه تحقق جهش تولید در حوزه صنعت و معدن نیز امسال با جدیت دنبال خواهد شد، عنوان کرد: نباید فراموش کنیم جهش تولید یک فرآیند و متشکل از چندین حلقه به هم پیوسته است و همه دستگاه‌های مختلف باید در این زمینه پای کار بیایند.

دارابی اشاره‌ای هم به اقدامات انجام شده توسط این سازمان در سال گذشته داشت و برگزاری ۱۱۶ جلسه ستاد تسهیل، احیا ۱۹۳ واحد تولیدی در استان (سهم حوزه صنعت و معدن ۵۵ واحد) با سرمایه‌گذاری ۲۷۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۱۰۸۷ نفر، رفع مشکلات ۱۰۱ واحد تولیدی با اشتغال ۳۶۳۹ نفر و تزریق ۲۲۷ میلیارد تومان تسهیلات به این واحدها، جذب ۱۱۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه صنعت و معدن و ... را از مهمترین آن‌ها برشمرد.

او بیان  کرد: سال گذشته در حوزه تجارت استان نیز با فراز و نشیب‌های زیادی مواجه بودیم که رسمی شدن سه مرز سومار، شیخ صله و شوشمی بخش مثبت حوزه تجارت و بسته شدن مرز سومار به دلیل سیاست‌های عراق از تیر ماه تا بهمن و پس از آن نیز به دلیل شرایط کرونا از قسمت‌های منفی آن بود.

رئیس سازمان صمت استان کرمانشاه اضافه کرد: با وجود همه این مشکلات سال گذشته ۲.۲ میلیارد دلار صادرات از مرز‌های کرمانشاه به خارج از کشور صورت گرفت.
انتهای  پیام/ز

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ