کد خبر: ۷۴۵۲۲۵۶
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۸
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۸
کد خبر : ۷۴۵۲۲۵۶

امام جمعه شهر گلبهار گفت: وظیفه خبرنگاران شکست خط تحریف و آگاه کردن مردم است، خط تحریف مهاجم قدرتمند را به یک مدافع تمام عیارتبدیل می‌کند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، حجت الاسلام والمسلمین جواد غلامی امام جمعه گلبهار در جمع اصحاب رسانه شهر با اشاره به واقعه غدیر گفت: در واقعه غدیر ما تحت تأثیر یک خط تحریف قرار گرفتیم، تحریف مهاجم قدرتمند را به مدافع تمام عیار تبدیل می‌کند.
 
او با اشاره به وظایف خبرنگاران در باب مطالبات اجتماعی، افزود: مطالبات اجتماعی یک درصد کمی از وظایف خبرنگار است آنچه که مهم می‌باشد آگاه کردن مردم و اطلاع رسانی به موقع است.
 
امام جمعه گلبهار ادامه داد: مسئولیت مهم خبرنگاران آگاهی بخشی در هر عرصه‌ای به جامعه است. خبرنگاران در کنار رسیدگی به مطالبات اجتماعی وظیفه مهم آگاهی بخشی به مردم را دارند و با هر عنوانی شایسته تقدیر هستند.

غلامی او خطاب به خبرنگاران بیان کرد: با هنر خود و باقلم خود آن گونه برخورد کنید که مسئولان را تحت فشار قرار ندهید بلکه طرح موضوع کنید تا مسئول مربوطه با این طرح موضوع کردن از جانب شما مشکلات مردم را حل نماید.

او تصریح کرد: مسائل را در باب مطالبات و معضلات اجتماعی به گونه ای  بیان کنید که انتقاد منتهی به تخریب نگردد و جنبه تسویه حساب شخصی پیدا نکند زیرا پایبندی به اخلاق در حرفه خبرنگاری بسیارمهم است.

امام جمعه گلبهار در باب مطالبه مقام معظم رهبری برای مقابله با خط تحریف تاکید کرد: باید با خط تحریف مقابله کرد و با شکست خط تحریف قادر خواهیم بود خط تحریم را هم بشکنیم، زیرا آگاهی درست و به موقع باعث افزایش سطح آگاهی مردم می‌شود.

غلامی با اشاره به واقعه غدیر، اظهار کرد: ما در واقعه غدیر با یک خط تحریف مواجهیم، زیرا از ۹۰هزار نفری که در واقعه غدیر دستور پیامبر را شنیدند و از قضا اقرار هم کردند که معلوم شد تنها ۳۵نفر  از یک جمع ۳۰۰نفره از علمای اهل سنت و آن هم نه در آن روز بلکه در طول زندگی خود این خبر را تصدیق و گزارش کردند که ما به آن افتخارمی کنیم در حالی که حداقل ۱۰هزار نفراز آن جمعیت باید بر امامت علی (ع) مهر تصدیق می‌زدند، زیرا یک جریان را با مشکل رو برو کردند که این‌ها معضل خط تحریف است.

او افزود: خط تحریف مانع انعکاس گزارش واقعه مهم غدیر و موضوع خلافت امام علی (ع) شد و در تاریخ نیز باعث انحراف برخی جریان‌های دینی شده است.

انتهای پیام//ز.ق
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ