کد خبر: ۷۴۷۶۶۷۱
گروه : اقتصادی » بورس
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۱
۱۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۱
کد خبر : ۷۴۷۶۶۷۱

جنجال های پالایش یکم ادامه دارد؛ ETF دوم را بخریم یا نه؟

مهم ترین سوال جامعه در قبال عرضه پالایش یکم، این است که این سهام را چه زمان و چطور خریداری کنیم که سود بیشتری نصیبمان شود؟!

خرید پالایش یکم به صرفه؟به گزارش خبرنگار بورس گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، بعد از گذشت پنج روز از آغاز پذیره نویسی صندوق پالایش یکم همچنان شاهد افزایش تعداد پذیره نویسی در رابطه با دومین صندوق با نماد پالایش یکم هستیم. به طوری که این نماد در روز نخست مطابق با صحبت‌های محمود گودرزی معاون بازار بورس و اوراق بهادار تهران توانست ارزش ۵۷۰ میلیارد تومانی را به نام خود به ثبت برساند، حال منتظریم که ببینیم آیا ارزش این سهام یعنی" پالایش یکم " از "دارایکم" عبور می‌کند یا سهام داران بازهم درگیر حواشی بازار می‌شوند.

امروز در اولین روز گشایش بازار یعنی دومین هفته از شهریور ماه شاهد این مسئله بودیم که نماد‌های شیمیایی به خصوص شپنا، شبندر، شبریز و شتران توانستند به عنوان یک لیدر بازار سرمایه را در دست خود بگیرند.

تخفیف  ۲۰ درصدی شامل حال کدام خریداران پالایش یکم است؟

محمود گودرزی معاون بازار بورس و اوراق بهادار تهران در گفت و گو با خبرنگار بورس باشگاه خبرنگاران جوان درباره نحوه تخفیف ۲۰ درصدی برای خرید سهام پالایش یکم گفت: برخی افراد فکر می‌کنند که منظور از ۲۰ درصد تخفیف اعمال شده بر اساس ۵ میلیون تومان است، ولی در اصل به ارزش دارایی‌های پالایشگاه‌ها باز می‌گردد و مطابق یونیت‌ها نیست یعنی به طور مثال قیمت هر یونیت یا هر واحد ۱۲ هزار تومان باشد خریدار آن را ۱۰ هزار تومان خریداری می‌کند.

معاون بازار بورس اوراق و بهادار تهران اظهار کرد: افراد سهام ETF‌ها را می‌توانند تا سقف پنج میلیون تومان خریداری کنند به این معنی که اگر سهامداران دارا یکم را دو میلیون تومان خریده باشند پالایش یکم را فقط تا سقف سه میلیون تومان می‌توانند بخرند.

گودرزی در خصوص عدم حضور حقوقی‌ها در خرید صندوق پالایش یکم گفت: باید به این اشاره کرد که علت اصلی این مسئله آن است که این صندوق‌ها میزان خریداریشان پایین است و دومین دلیلش این است که ما می‌خواهیم به مردم جهت حضور در بازار سرمایه میدانی دهیم تا آن‌ها هم از لحاظ اقتصادی پیشرفت کنند.

او اظهار کرد: امیدواریم که اگر روند معاملاتی در این صندوق به نسبت قبل باشد میزان پذیره نویسی به ۵ هزار تا ۶ هزار میلیارد سهم می‌رسد، روز گذشته ارزش معاملات صندوق ETF دوم به ۵۷۰ میلیارد تومان رسید.( این رقم مربوط به روز اول عرضه پالایش یکم است.)
 
جنجال های دارا دوم ادامه دارد؛ ETF دوم را بخریم یا نه؟

وکیلی کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با خبرنگار بورس باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به جدول فوق، بیان کرد: در واقع این عکس کل سهام قابل عرضه با احتساب بیست درصد تخفیف با قیمت پایانی روز قبل از پذیره نویسی ۶۰ هزار میلیارد تومان بوده که این عدد هم اکنون با قیمت‌های شهریور ماه به ۸۱ هزار میلیارد تومان رسیده است و به عبارتی در پایان با فرض قیمت‌های ۴ شهریور ماه حدود ۳۵ درصد بازدهی داشته است.

خرید پالایش یکم در روز پایانی چه مزایایی دارد؟

احمد پویان فر کارشناس بازار سرمایه درگفت و گو با خبرنگار بورس باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص صحبت‌های اخیر کارشناسان بازار سرمایه در رابطه با موکول کردن خرید سهام صندوق‌های پالایشگاهی در روز‌های پایانی، اظهار کرد: دلیل این امر را در اصل می‌توان این دانست که در طول مدت پذیره نویسی قیمت این سهم می‌تواند با توجه به یکسری از مولفه‌هایی که در بازار سرمایه است تغییر کند و سرمایه گذاران در این مدت می‌توانند ارزیابی بهتری از این سهام‌ها داشته باشند.

او در خصوص دوران بعد از پذیره نویسی صندوق" پالایش یکم" تصریح کرد: ۱۹ شهریور از آنجایی که آخرین روز پذیره نویسی است ما به طور دقیق نمی‌توانیم اوضاع را پیش بینی کنیم به علت آنکه نمی‌دانیم که مجموع اقبال افراد در این دو هفته به خود سهام‌های "پالایش یکم " چه نحوی بوده یا اینکه سیاست‌های حمایتی دولت تا کجا پیش خواهد رفت، این مسئله را بدین گونه می‌توان بازگو کرد که دولت ممکن است حمایت خود را تا پایان دولتش انجام دهد یا اینکه بعد از جذب کردن مردم به سمت این صندوق بعد از ۱۹ شهریور ناگهان میدان را از حمایتش خالی کند.

این کارشناس بازار سرمایه در پاسخ به این سوال که تکلیف این سهام‌ها بعد از اتمام دوره یک ماهه چی می‌شود؟ گفت: بعد از ۱۹ مهر از آنجایی که فروش این سهام آزاد می‌شود و ممکن است افراد به هردلیلی آن را برای فروش بگذارند، این عامل ممکن است روی قیمت این سهام‌های پالایشی تاثیر بگذارد و سبب اُفت آن شود پس به همین خاطر انتظار داریم که در این مدت دو هفته یعنی ۵ تا ۱۹ شهریور قیمت سهام به نحوی رشد کند که این دو ریسک ۱۹ شهریور تا ۱۸ مهر را پوشش دهد.

پویان فر افزود: اگر توجه داشته باشیم متوجه خواهیم شد که در همین مدت پنج روز با وجود تعطیلاتی که پشت سر گذاشتیم قیمت سهام‌های پالایشی به ویژه این چهار مورد اعم از شبنا، شبریز، شبندر، شتران بالغ بر ۱۵ درصد رشد را تجربه کرده اند، اما نکته‌ای که در این جا حائز اهمیت است این رشد‌ها نباید سرمایه گذاران را دچار هیجانات زود گذر کند بلکه آن‌ها باید با تحلیل‌های بنیادی در راستای سرمایه گذاری در صندوق "پالایش یکم" اقدام کنند.

پیش بینی مشارکت کمتر از دارا یکم

او در خصوص اینکه مشارکت مردم در این صندوق تا چه حدی خواهد بود؟ گفت: با توجه به این مسئله که سهام دولت در این چهار صندوق پالایشی قرار است عرضه شود میزان مشارکتی که برای این امر دیده شده کمتر از صندوق دارایکم است به همین منظور می‌توان به سه امر اشاره کرد، نخست به علت آنکه سقف مشارکت را با اینکه در دارا یکم ۵۲ میلیون دیده بودند، اما فقط ۳۲ میلیون در خرید آن مشارکت کردند به همین منظور دولت سقف مشارکت در این صندوق را کمتر پیش بینی کرده است.

این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: دومین مسئله که می‌توان به آن اشاره کرد این است که در حال حاضر شرایط بازار با توجه به اتفاقاتی که اخیرا در بازار سرمایه رخ داد، اقبال عموم را برای خرید پالایش یکم کاهش داد.

پویان فر اظهارکرد: سومین مسئله‌ای که به همین منظور می‌توان به آن اشاره کرد ممکن است با توجه به شرایط حال حاضر بازار سرمایه و جریانات سیاسی که در چند ماه آینده رخ خواهد داد اقبال سرمایه گذاران در راستای سرمایه گذاری علارغم جذابیت این صندوق زیاد بالا نباشد.

مهدی دلبری نیز در گفت و‌گوی اخیر خود با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به شایعه‌های رایج در فضای مجازی درباره منفعت خرید صندوق پالایش یکم در روز‌های پایانی پذیره نویسی این صندوق، اظهار کرد: این مسئله در دوره پذیره نویسی دارا اول نیز رخ داد، اما نخست بحث رسانه‌ای آن به این شدت قوی نبود و دوم اینکه در دوران پذیره نویسی دارایکم به این شدت ناگهان اُفت نکرده بود به همین دلیل است که عده‌ای از افراد با سیگنال دهی خود سعی می‌کنند که تا حدودی هیجانات افراد تازه وارد را در خرید سهام صندوق پالایش یکم کنترل کنند.

او افزود: علت اصلی خرید سهام صندوق دارا یکم در همان روز‌های اول را تا حدودی می‌توان جو خوب و متعادل بازار دانست. اما در خصوص خرید سهام" پالایش یکم" می‌توان گفت که با توجه به شرایط بازار افراد بهتر است برای خرید سهام این صندوق عجله نکنند و با آگاهی بیشتری در این مسیر گام بردارند.

همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با کارشناس بازار سرمایه درباره بهترین زمان خرید پالایش یکم گفت: صندوق "پالایش یکم" یکی از بزرگترین صندوق‌هایی است که دولت تاکنون آن را در بازار سرمایه عرضه کرده و مدت دو هفته هم برای پذیره نویسی آن زمان گذاشته است به همین دلیل معامله گران به سه قسمت تقسیم شده اند، گروه نخست عده‌ای هستند که در همان روز اول در پذیره نویسی شرکت کردند، گروه دوم در روز‌های ابتدایی اقدام به خرید می‌کنند و گروه سوم هم کسانی هستند که در روز‌های پایانی اقدام به پذیره نویسی می‌کنند.

او تاکید کرد: در پذیره نویسی "دارا یکم " عده‌ای که پذیره نویسی را برای روز‌های پایانی گذاشتند با مشکلاتی مواجه شدند که می‌توان به اختلالاتی که در سیستم معاملاتی پیش آمد، اشاره کرد.
 
به همین دلیل توصیه ما این است برای هرکارشان دلیل خاص و منطقی داشته باشند. باید به این مسئله اشاره کرد که مبنای تصمیم گیری افراد تازه وارد برای خرید و فروش باید افراد مورد اطمینان باشد و درگیر حواشی بازار نشوند.

انتهای پیام/
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۰۰
در انتظار بررسی: ۰
اشکان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۲
دوستان من می خوام بعد از باز شدن پلایش یکم بخرم درصورتی
ارزششو داشته باشه تحلیل می کنم بعدش می خرم حالا منتظرم ببینم سود میکنه یانه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۰
پالایشی ارزش خریدن نداره. در حال حاضر همه ۴ سهم ممنوع و متوقف هستند اگر مثل شگویا مجاز بود الان ۵ میلیون شده بود ۳ میلیون
سلطانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
با احتساب ریزش قیمت تا ۱۱ شهریور یعنی امروز بازده سهم حدود ۱۷ درصد شده
الان دارا یکم حدود ۳۰ درصد زیر nav داره خرید و فروش میشه
یعنی هر کس این صندوق دوم دولت رو بخره از روز اول ۱۰ درصد تو ضرره
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
کسایی که میگن نخرید خودشون ۵ میلیون رو خریدن خخخخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
با این همه منفی منطقی نیست که دارای دوم بخرید از ما که گفتن بود
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
نخرید همه پشیمان میشید
جمیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
توی این ریزش باتجربه وبی تجربه همه ضرر کردند فقط اونهایی بردند که زود از بازار خارج شدندوخود دولت هم برنده دوم وبس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
تورا بخدا پول سهام عدالت بدید بانک انصار خواهشا رسیدگی کنید خواهشا رسیدگی کنید بانک انصار بانک انصار خواهشا رسیدگی کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
برکناری رئیس بورس آقای قالیباف و وزیر اقتصاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
چرا با مرم این کارو میکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
چرا با مرم این کارو میکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
امروز چهارشنبه ۱۲ شهریور هست و الان ۳ روز هست که شاهد صف فروش سنگین هستیم در نمادهای پالایش یکم نه تنها ۱۵ درصد رشد نکرده بلکه منفی هم شده پس با این وجود این صندوق ارزشی نداره
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
بااین اوضا بورس میخواستم واسه خانوادم کل بخرم ولی منصرف شدم نمیخرم نمیخرم
حمید احمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
50 میلیون ضرر کردم تو بورس بکشید بیرون پولاتونو
حمید احمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
50 میلیون ضرر کردم تو بورس بکشید بیرون پولاتونو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
سلام من پالایشی رو خرید کردم چطور میشه انصراف بدم لطفا راهنمایی کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
به چه امیدی با خرید زد
۴لیدرش تر زدن
Saeid
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
من پولم تو بورس نصف شده چطور اعتماد کنم دارا دومی بخرم آقا نخرید همش فریبه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
آقا نخرید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
صبر داشته باشین تو صف فروش نرین تا منفی نشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
تورو خدا تو صف فروش نرین انقد تا منفی نشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
نمی خریم حتی با 50% تخفیف نسبت به قیمت روز چون ارزش نداره و سهام هاش شفاف نیست و در زمان زنگنه مستهلک شده
ابراهیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
گند زدن به بازارا که پلایش بخریم ؟؟
به چه امیدی
دارا یکم چه گلی زدن به سر مردم که دارا دوم بزنن .
هیچکی نمیخره
پاسخ ها
پارسا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
چیچی میگی تو. صاحبان دارا یکم در عرض 1و می ماه 220 درصد سود کردن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
نخرید بهترین کاربران کردید سرمایخودرا فاز بخرید بهتراست
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
دولت از خدا و امام حسین خجالت بکش.
توی روز روشن دارید حق مردم و سهام دارای خرد را می خورید.
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
این دولت مردم رو بیچاره کرد با دلارای رانتی که به نورچشمیا پخش کرد با پیش فروش سکه یه ملیونی اخرین کار هم از طریق بورس خواهد بود زمون احمدی نژاد دنیا تحریم کرده بود دلار ۳ تومن بود الان چنده میگفتن احمدی نژاد با سیب زمینی پیاز مخش کردن رای میاره الان سیب زمینی خریدنم حسرت شده خخخ انرژی دولت فقط صرف برجامه بی نتیجه شد موقع انتخابات میگفتیم رای ندید به این دولت یه میگفت تو سپاهی هستی یکی میگفت بسیجی هستی خلاصش اینکه درختی که چهار ساله بار نده پنجاه ساله هم بار نمیده
منصور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
اولش یه کم دونه میپاشن // بعد پولهایتان را بسلامتی میخورن میره پی کارش // اوخت بشین و هی بزن توسرت // قبول دارید ؟؟
چرک نویس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
نه به etf2
نه به پالایش یکم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
آقا نخرید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
ارزش هر ناو یا یونیت از سهام پالایش در یازدهم شهریور حدود 12600 تومان هست که قابل توجه هست اگه در روزهای آتی بازار صعودی بود ارزش سهم بالا میره و بلعکس
پس توصیه به صبر و بررسی تا روز آخر هست و مبای تصمیم باید ارزش ناو در نوزده شهریور باشه
افرادی هم که از بورس گله دارن باید بدونن بازار سرمایه مانند جاده هست و وسیله نقلیه موبایل یا کامپیوتر هست این وسیله نقلیه نیاز به سوخت دارد که میشه سرمایه شما و حالا برای حرکت نیاز به راننده مجرب داره که راننده معادل تصمیمات شماست و بدیهی هست کسانی در طی این مسیر پر پیچ و خم موفق هستند که از دانش و صبر و استراتژی داشته باشن موفق باشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
سهام داخل صندوق فاقد ارزندگی است نسب قیمت به درامد 50تا70 و ارزش جایگزین 80درصد بیشتر از ارزش واقعی است ارزندگی صندوق زیر صفر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
نه به ای تی اف
پاسخ ها
امیررضا رضائیان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
نه به مافیای بورس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
با این اوضاع بورس اعتمادی به دولت نیست دارا دوم نمیخرم و مردم هم نخواهند خرید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
من دارا دوم نمیخرم چون اعتمادی به دولت نیست وهمان بلائی راکه سربورس آورده اند در دارا دوم هم سرمان می آورند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
من هرگز اعتمادی به مدیریت در این کشور ندارم.تماااااااااام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
نخرید ک بیچاره میشید‌‌‌‌‌... هر چند ک الان هم بیچاره شدیم ..
امیر عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
علت این آشفتگی های بورس خود مردم هستن
کسانی که تجربه و دانشی در خصوص سهام داری و ... ندارن وارد بورس شدن و بازیچه دست یه عده دلال که هزار جور کانال و ... تشکیل دادن و خودشونو تحلیل گر و کارشناس بورس میدونن شدن
همیشه کشور چوب بی تجربه ها و غیر متخصص ها رو خورده و الان هم داره تو بورس تکرار میشه
بورس خیلی خوبه البته برای افراد صبور
من بیشتر از یکساله بورس کار میکنم تجربه و تخصصی نداشتم اما مزد صبر خودمو گرفتم
پرهیز از هیجانات و صبر صبر صبر
اسماعیلی شهیدکریمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
سلام.بورس امروز هم سقوط کرد،چرا باشگاه خبرنگاران جوان مطالب سقوط هر روزه شاخصهای بورس رو نمیزاره،بیشتر مردم زیان شدید دیدند یکی ماشینشو خونشو فروخته والان خسارت سنگینی دیده و با توجه به منفی شدن بورس داره همی چیزشو از دست میده،لطفا واقعیتهارو بگید.سپاس
محمد
|
Netherlands
|
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
نخریم. وقتی فردای بورس رو نمیشه پیش بینی کرد و تحلیل دیگه جوابگو نیست، چرا یک ماه پولمون بلوکه باشه تا کسری بودجه از جیب ما تامین بشه! روز بازگشایی هم اگه منفی باشه همه پولمون از دستمون خارج میشه. باید برای مدت طولانی منتظر باشی تا جبران بشه. پس بهتره نخریم!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
سود توی عرضه اولیه ها هست بدون هیچ نگرانی بخرید دارا اول هم هر کسی خریده بود حداقل 2 برابر شد زرنگاشم تا 7 تومن سود کردن
این توصیه مخصوصا برای تازه واردان به بورس هست که چون نمی دونند چه بخرند سرمایشون رو از دست میدهند
Ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
به خدا اشتباه محض است انسان به سمت بورس برود یک موقع می فهمیم که کار از کار گذشته است دارا یی تان نابود شده و کاری نمی توان کرد
ح210
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
چرا جلوی رشد 20 درصد را میگیرند ولی جلوی ریزش را نمیگیرند
چرا سهم وبملت در این چند هفته بست
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
چرا بازار بورس دوهفته ی ریزش داشته ولی سکه و دلاروبازار مسکن ریزش نداشته پس چرا میگن عامل گرونی بورس هست دلار باید 50درصد بیاد پایین طوری ک بازار این همه اصلاح قیمت داشت
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
به هیچ عنوان نخرید اگربه پول خود ارزش قائل هستید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
عجب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
فریب نخورید این کلک بورس نفتی ودارا دوم فقط باهدف درآمدزایی برای دولت و جبران کسری بودجه انجام شده و دولت بعد وررشکسته و تمام سهم ها نابود و سهامداران با ضررهایی زیادی همراه خواهد کرد وهیچ تضمین وپشتوانه ای در کارنیست . فقط سهم نخرید .همش الکی و فقط پرکردن خزانه جهت جبران وکسری بودجه و تامین درامد می باشد
Saeid
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
آقای روحانی بورس جای کسری بودجه نیست بلکه جای کمک ب تولید کنندگان و نیروگاه های این سرزمین هست چرا مردم سرمایه های خوردخود آوردن تو این شرکت ها سرمایه گذاری کردن و ب بی اعتنای ب سرمایه های آنها مردمو پشیمان میکنی ک پول از بازار سرمایه خارج کنند و در راه خرید دلار سکه نمیدونم خرید فروش مسکن ک بدتر گرونیو ارمغان میاره بهشون بی اعتنایی میکنی تا کی باید نظارگر این همه بی نظمی در همه اورگانها باشیم بخدا خودمونم خسته شدیم خسته
ح210
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
چرا جلوی رشد 20 درصد را میگیرند ولی جلوی ریزش را نمیگیرند
چرا سهم وبملت در این چند هفته بسته است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
نه ۲۰درصدتخفیف تا زمانی که کاربورس شفاف نباشدبرای چه پالایش یکم خریداری کنم هرروزبورس قرمزبا بهانه دروغ یک گزارش می دهند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
پشیونم زندگیمو گذاشتم توی بورس،نابود شدم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
من تخصصی در بورس نداشتم
بای از دوستان آشنایان کرد و گفت دوست عزیزم فقط عرضه بخر .

دولت که تبلیغات بورس بازی را شروع کرد من هم جو گیرشدم دارندارم را فروختم و وارد بورس شدم
اوایل سود کلانی بردم اما
این اواخر بازار تلاش می‌کنه سود ها رو پس بگیره که با
مشورت همون دوست خارج شدم و ضرر نکردم بازهم عرضه میخرم. خخننه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
می‌دونی ما بورس باران تازه وارد فقط می‌خوایم پول در بیاریم.
آقاجان ولا در اوضاع و احوال تحریم بیشتر این شرکت ها ورشکسته آمد.
قبلاً با حمایت دولت سر پا بودن
حالا که دولت کفکیرش به ته دیگ خورده

دولت و ملت یکی هستند دولت گفت بابا ما برادریم نمیشه ملت فقط تماشاچی باشند ملت هم بیان گوشه ای از ای جور زمانه را به دوش بگیرن.
این شد که بورس بازی شد مرکز تبلیغات دولت خدمت گذار
و حق همیشه با دولت است
چویچی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
دولت فقط منافع خودشو میبینه و به فکر مردم نیس و اصلا باش مهم نیس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
تا اخرهای بهمن واقعا بورس باحالی داشتیم
کم یا زیاد آرامش بر قرار بود
بورس دست اهل بورس بود
حالا چی
هر بچه کوچلویی تو این گیر و دار شده کار شناس بورس.
متخصص تکنیکال
صاحب نظر در امر سیگنال دهی

بابا هر کسی را بهر کاری ساخته آند

معلومه تو تدریس مونده بورس باز شده.

خدایا دولت هم که فقط به فکر کسری بودجه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
فعلا که بورس هیچ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
دولت تو هر کاری ورود کرده چون دلال بازه مردم ضرر کردن،مردم بیچاره شدن،
مردم هر کجا حرف دولت قبول کردن گرفتار شدن.
ورود دولت و حمایت دولت نتیجه اش ضرر و زیان ملت بد لخته.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
پولی برای مردم نمونده که بخواهند بخرند وگرنه کی بدش میاد بخره
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
سلام برج ۲ میخواستم زمین بخرم گفتند پولت را بیار تو بورس دو برابر میشه پولم نصب شد زمین سه برابر با چند کارشناس هم مشورت کرده بودم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
هر چی دولت داد بخرید ماشین سکه دلار خونه صندوق ....با این تورم و با این دولت بی برنامه همه اینها خوبه ...تبلیغات برای عدم مشارکت مردمه از اخبار تا پایین آوردن سهام تمام اینها برنامه هست
محمد
|
United States
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
مردم از دارا یکم خیر دیدن که از پالایش یکم ببینن اصلا از بورس خیر دیدن؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
دولت هروقت میگه ورودکنین یعنی یه خبری هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
من از بیست چهار شرکت سهام خریدم همش قرمزه اینم شناسه منه دارم پرس پلیسی میشم
پاسخ ها
Ali
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
نخیر، تو اسدق لالی هستی واسه همون همش زیر میمونی ضرر میکنی
فرهاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
محمود گودرزی معاون بازار بورس و اوراق بهادار تهران در گفت و گو با خبرنگار بورس باشگاه خبرنگاران جوان درباره نحوه تخفیف ۲۰ درصدی برای خرید سهام پالایش یکم گفت: برخی افراد فکر می‌کنند که منظور از ۲۰ درصد تخفیف اعمال شده بر اساس ۵ میلیون تومان است، ولی در اصل به ارزش دارایی‌های پالایشگاه‌ها باز می‌گردد و مطابق یونیت‌ها نیست یعنی به طور مثال قیمت هر یونیت یا هر واحد ۱۲ هزار تومان باشد خریدار آن را ۱۰ هزار تومان خریداری می‌کند.

اقای معاون میشه 9600 تومان
مسعود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
ما که پولی برای بورس نداریم اما من گمان نمیکنم که حتی اگر بازدهی خوبی نداشته باشد متضرر هم شوید اما واقعآ این اشتباه است که شما تمام پس انداز خودتونو بیارید جای نا مطمئن اصلآ بازار بورس برای افراد متخصص بازار است که همانها هم گاهی اسیر اتفاقات پیش بینی نشده میشوند حال چه رسد به افراد متوسط یا ندار که سرمایه را از فروش چیزی بگذارند یا پس اندازهای مبادای خودرا ...
فرهاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
اگه12500 تومن باشه با 20درصد تخفیف میشه 10000 تومن
فرهاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
تخفیف 20 درصدی 12هزار تومن میشه 9600 تومن ..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
حدود 22 سال تو بورس بودم و یکی از کسانی هستم که با بورس اشنام
اقایان و خانم ها بورس اخرش ضرر هست, ارزش نداره
دولت دلش به حال ملت نسوخته! دولت فقط فکر خودش هست! این پالایشگاه ها ورشکستکانی بیش نیستند.
شما داریو باد می خرید! خودتان در اینده خواهید دید که بنده چی گفتم
پاسخ ها
یک ایرانی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
سلام .وقت عالی بخیر. خدا وکیلی حرفهایی که زدید تکونم داد.شما که در بورس استادید واقعا حرفهاتون راجب به بورس درسته وحتی پالایشگاهها.؟چون من زیاد سررشته ندارم وهر کسی هم یه چیزی میگه؟ممنون میشم راهنماییم کنید
شهرام محمودی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
من فقط اینو میدونم ک بدبخت شدیم رفت
سید محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
الان که ما خریدیم و سهام این پالایشی ها داره ریزش میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
اقتصاد از هم پاشیده !
بازار و قیمت کالا ها بی ثبات !
ارزش پول ملی تبدیل به هیچ شده !
شما دنبال فروش سهام هستین ؟؟؟ مگر از اقتصاد چیزی باقی مونده ؟؟؟؟
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
من به اتفاق خانواده نمیخریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
اعتماد بدست آوردن کلی زمان می برد اما از دست دادن آن در یک لحظه و با یک حرکت اشتباه انجام می شود. مردم داشتند سرمایه های خرد خود را به سمت بورس می بردند که هم کمکی به بازار و تولید شود و هم سودی ببرند. اما متاسفانه با تصمیمات غلط ، سوء مدیریت و ندانم کاری مردم را از بورس فراری می دهند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
طلای خام دو سر سود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
آقا نخرید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
توتمام دنیا برای خدمت به مردم جامعه کار میکنه اما تو ایران برعکس شده شدید دلالال بجای تولید و رونق زندگی مردم دست به چه کارهایی میزنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
آقا نخرید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
ما به حرف دولت اعتماد کردیم که گفت همه بورسی بشن و هر چی دارند بیارن داخل بورس من خودم هر چی پس انداز کرده بودم وارد بورس کردم ولی دولت داره از اعتماد ما سواستفاده میکنه هیچ حمایتی هم از سهامدارها نمیکنه
پاسخ ها
ابوذر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
تاجایی که ماشنیدیم چنین چیزی نیست وهر رو تاکید میشه که مردم فقط سرمایه انباشته شون را وارد بورس کنندوازفروختن ماشین وخونه خودداری کنند.!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
این دولت کی راست گفته؟ موضوع بنزین براتون تجربه نشد که این دولت جز دروغ کاری نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
سود بیشتر؟
دولت به فکر مردم نیست چرا مردم هنوز این را نمی فهمند چرا شما ها این را نمی دانید ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
آقا نخرید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
بورس هر روز داره منفی میخوره کلی ضرر کردم پس این اصلاح قیمت کی میخواد تموم بشه دولت که هی میگه از بورس حمایت میکنیم پس چرا سهمها هر روز داره منفی میخوره؟ دولت کجایی دقیقا کجایی؟ بیا حمایت کن دیگه
پاسخ ها
mo
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
تو بورس حامی شما دولت نیست، دانش شماست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
حقته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
بورس هر روز داره منفی میخوره کلی ضرر کردم پس این اصلاح قیمت کی میخواد تموم بشه دولت که هی میگه از بورس حمایت میکنیم پس چرا سهمها هر روز داره منفی میخوره؟ دولت کجایی دقیقا کجایی؟ بیا حمایت کن دیگه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
وارد کردن مردم به بورس فریب بود
خودم چون دولت ازش حمایت کرد فهمیدم کاسه ای زیر نیم کاسه پنهان کرده اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
مردم عزیز ایران به این موضوع هم قبل از خرید توجه داشته باشید که این فروش ها برای تامین کسری بودجه هست و اگر پول مورد نیاز دولت از طریق فروش سهام به مردم تامین نشود از طریق افزایش قیمت ملزومات زندگی ممکن است تامین بشود که این یعنی فشار بیشتر به قشر کم درآمد!
حالا خود دانید یا خودتان میاید وسط و با خرید سهام این کسری را جبران میکنید یا اینکه مجبور به جبران کسری بودجه با پرداخت پول بیشتر به حداقل ملزومات زندگی خواهید شد چون بالاخره دولت باید این کسری را جبران بکنه از این راه نشد راه های غیرعادلانه تری هم هست اما این راه منطقی تر و منصفانه تر از بقیه است!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
شما نگران نباش چه بخری چه نخری دولت کار خودش میکنه
sina
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
کاش دولت هم مثل شما یه کم انصاف داشت!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
بخدا دولت دیگه کمر ملت رو شکونده ملت دیگه توان بلند شدن ندارن یخورده رحم داشته باشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
بورس!! دارایکم!!! دارادوم!!!! چه خبره! ؟! ؟ پول بی ارزش شده ی مردم رابه عنوانهای مختلف دارید جمع می کنید ودرآمد دولت راتأمین!؟!؟ ولی موقع فروش، ودادن پول!!! دل مشتریان راخون می کنید!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
دولت داره از بورس نوسان گیری می کند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
نه به etf2
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
اگر به نوسان گیری بود باید اون موقع که قیمت پالایشی ها بالاتر از الان که بازار افت کرده صندوق را میداد تا حسابی پول بگیره بعدش بازار با کله که می خورد زمین همه میگفتیم دولت میدونسته و از عمد این کارو کرده اما الان که بازار افت کرده و بعد از افت بازار داره میفروشه اتفاقا قیمت منطقی داره و شما یه سهم را گرانتر از حالت عادی قرار نیست خریداری بکنید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
ناشناس هنوز زود بفمهمی تو بورس چه خبره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
آقا نخرید
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر