رئیس مجلس در بازدید از پارک ملی هوافضا:

نگاهی به دست دشمن نداریم و مقابل آن می‌ایستیم

قالیباف گفت: نمایشگاه دستاوردهای هوافضای سپاه نشان داد ما تمام توان خود را جمع می‌کنیم اما نگاهی به دست دشمن نداریم و مقابل آن می‌ایستیم.

نگاهی به دست دشمن نداریم و مقابل آن می‌ایستیمبه گزارش  حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز یکشنبه در آیین افتتاحیه نمایشگاه دائمی توانمندی‌های راهبردی نیروی هوا فضای سپاه در سخنانی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: امام خمینی (ره) و شهدا این فرصت را به ما دادند که در دوره احیاء مجدد فرهنگ اسلام بتوانیم حضور داشته باشیم.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه برای من یادآور خاطرات دفاع مقدس بود، گفت: این پهپاد‌هایی که امروز دیدیم به جایی رسیده که می‌تواند در دورترین نقاط با تداوم پروازی و در هر شرایط آب و هوایی اهداف را هدف قرار دهد.

رئیس مجلس هفته دفاع مقدس را ایام الله دانست و گفت: در فرهنگ قرآن ایام الله روز‌هایی است که نعمت و بلا بر مردم نازل می‌شود که هر دو برای یادآوری و عبرت است. همه اتفاقات تاریخ ایام الله است و کار شیطان این است که کاری کند ما این عبرت‌ها را نبینیم.

قالیباف خاطر نشان کرد: این نمایشگاه همه مجاهدت‌های انجام شده در نیروی هوافضا را به نمایش می‌گذارد و نشان می‌دهد که فرهنگ دفاع مقدس چگونه این پیشرفت‌ها را به همراه داشته است. این نمایشگاه نشان می‌دهد که ما ایمان داریم و تمام توان خود را جمع می‌کنیم، اما نگاهی به دست دشمن نداریم و مقابل آن می‌ایستیم، زیرا شکوه و عزت ملت برای ما مهم است.


بیشتر بخوانید

نمایشگاه دائمی توانمندی‌های راهبردی هوافضای سپاه افتتاح شد


وی ادامه داد: ایستادگی و در نتیجه پیروزی در دفاع مقدس وعده الهی بود و این نمایشگاه نمونه عینی «ما می‌توانیم» در ابعاد مختلف و استراتژی اتکا به توان ملی و ایمان به خداوند و مردم است، از سوی دیگر این توانمندی‌ها نتیجه جوان گرایی و مدیریت جوانان موفق است.

رئیس مجلس با اشاره به مشکلات کشور در دفاع مقدس گفت: در دفاع مقدس حتی در تامین گلوله توپ ۱۲۰ هم مشکل داشتیم، اما آن مسیر در مدت کوتاهی به جایی رسید که ماهواره نور را در مدار قرار دادیم، این پروژه‌ها نشان می‌دهد که کارآمدی بسیار مهم است. این راه‌های میان‌بر مهم است، اما جوانان می‌خواهند که جسورانه این مسیر را بروند.

قالیباف با بیان اینکه استراتژی‌های ما باید خلاقانه باشد و تبعیت کورکورانه نکنیم، خاطرنشان کرد: دستورات مدبرانه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری موجب شد که ما به این خودباوری و این دستاورد‌های عظیم برسیم.

وی با اشاره به منابع گسترده کشور گفت: این نمایشگاه به ما نشان داد که قوی هستیم، اما افسوس می‌خوریم که در اقتصاد ضعیف هستیم. ما افسوس می‌خوریم که دشمن را از سرزمین بیرون راندیم، اما در اقتصاد ما را مورد فشار قرار دادند. ما در این حوزه منطبق سنت‌های الهی حرکت نمی‌کنیم و فرصت را به جوانان نداده و مدیریت کارآمد نداریم و نگاه‌مان به بیرون است و روش‌های دیگری را برای حل مشکلات دنبال می‌کنیم در حالی که خدای دفاع، خدای معیشت هم هست.

رئیس مجلس گفت: جنگ تمام شده، ولی جهاد در حوزه اقتصاد و فرهنگ وجود دارد. اگر در این عرصه هم درس بگیریم و با این انگیزه حرکت کنیم ظرفیت‌های کشور بسیار عظیم است. با فرهنگ و روحیه می‌توانیم در یک دوره پنج ساله پیش برویم تا گره گشایی در حوزه اقتصاد، معیشت و صنعت رخ دهد.

قالیباف خاطرنشان کرد: ما باید فرصت‌ها را قدر بدانیم و مشکلات راحل کنیم، زیرا مردم ما با تمام توان پای کار بودند و ما باید از کار آن‌ها گره گشایی کنیم. ما در مجلس متعهد شده‌ایم و با این فرهنگ حرکت کرده و به حاشیه‌ها توجه نمی‌کنیم و اسیر حاشیه‌هایی که نشان داد برخی افراد اهل کار نیستند و گناهان گذشته خود را توجیه می‌کنند، نمی‌شویم.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر