کد خبر: ۷۵۰۹۷۱۸
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۲
۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۲
کد خبر : ۷۵۰۹۷۱۸

اکران «دیدن این فیلم جرم است» به زودی آغاز می‌شود

تهیه‌کننده فیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است» گفت: هیچ ممیز جدیدی برای «دیدن این فیلم جرم است» توسط ارشاد تحمیل نشده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، محمد رضا شفاه تهیه‌کننده فیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است» گفت: فیلم "دیدن این فیلم جرم است" به زودی به صورت عمومی اکران می‌شود.

او افزود: پس از اکران فیلم «دیدن این فیلم جرم است» در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، تا حدود یک سال مجوز اکران این فیلم که محصول سازمان سینمایی سوره حوزه هنری است، داده نشد.

تهیه کننده این فیلم با اشاره به صدور مجوز اکران این فیلم در بهمن ماه ۱۳۹۸، ادامه داد: پس از صدور مجوز، به دلیل شیوع کرونا سینما‌ها تعطیل شد و اکران این فیلم میسر نشد؛ اما به زودی این فیلم در سینما‌های کشور به صورت عمومی اکران می‌شود.

شفاه بیان کرد: فقط بخش کوتاهی از یک سکانس این فیلم توسط یکی از نهاد‌ها مورد اعتراض بود که در زمان اکران در جشنواره فیلم فجر ۱۳۹۷ حذف شد، اما وزارت ارشاد اگرچه تا مدت‌ها مجوز اکران عمومی این فیلم را در محاق نگه داشت، اما در نهایت مجوز صادر شده فعلی برای کل فیلم است و هیچ ممیزی جدیدی توسط ارشاد تحمیل نشد.

رضا زهتابچیان کارگردان و نویسنده فیلم "دیدن این فیلم جرم است" گفت: بعضی از شخصیت‌های این فیلم را بر اساس مشاهدات و تجربیات شخصی خود و درجه دارانی که در دوران خدمت سربازی با آن‌ها ارتباط داشتم، پرداخت کردم.
بیشتربخوانید


او در پاسخ به سئوالی مبنی بر این که آیا کاراکتر «سردار» در این فیلم، نمادی از «سردار سلیمانی» است؟، افزود: خیر، حدود سیزده چهارده سال پیش که این قصه را طراحی کردم، هیچ نامی از «حاج قاسم سلیمانی» نشنیده بودم و تا همین چند سال پیش، اصلا وی را نمی‌شناختم.

مجتبی محمودی مدیر خانه مطبوعات و رسانه‌های خراسان رضوی هم در این مراسم با اشاره به منش دردمندانه و دغدغه‌مندانه این فیلم گفت: این فیلم اولین بار طی سال ۹۷ در جشنواره فجر اکران شد، نه تنها دیدن این فیلم جرم نیست بلکه به خصوص برای مسئولان نظام اسلامی مشاهده آن فیلم ضروری است.

او افزود: «دیدن این فیلم جرم است» دردمندانه و دغدغه‌مندانه صحبت می‌کند و در آن طعم فیلم آژانس شیشه ای، غیرت فیلم لاتاری و اخلاص فیلم‌های ملاقلی پور قابل درک است.

مدیر خانه مطبوعات و رسانه‌های خراسان رضوی ادامه داد: این فیلم سینمایی نشان می‌دهد که نقد‌های درون خانوادگی در انقلاب اسلامی قطعا باید انجام شود و قدم‌ها و قلم‌ها باید کنار هم فعالیت داشته باشد.


انتهای پیام//ف. غ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر