کد خبر: ۷۵۳۶۰۳۸
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱
۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱
کد خبر : ۷۵۳۶۰۳۸

جان گرفتن ایوان تاریخی طرق

مدیر کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: توافق لازم با آستان قدس صورت گرفته تا اقدامات احیا و بهره برداری در محدوده و حریم اثر تاریخی مصلی طرق انجام شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، ابوالفضل مکرمی فر مدیر کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: در پی درخواست شهروندان مبنی بر بازدید از اثر تاریخی طرق، به همراه معاون میراث فرهنگی و کارشناسان مربوطه در محل حاضر شده تا با حضور در محل بررسی های کارشناسی را برای توافق با آستان قدس رضوی نهایی کنیم.

او افزود: پیش از این در پارسال مطالعات تعیین محدوده و حریم و ضوابط عرصه و حریم این اثر تاریخی انجام و پس از تصویب در استان مراحل تصویب در وزارت را طی کرده وبه استان نیز ابلاغ شده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی ادامه داد: قبل از این اقدامات پژوهشی، مطالعات باستان شناسی و گمانه زنی هایی در این محدوده صورت گرفته و عرصه و حریم تدقیق شد و پس از ابلاغ ضوابط عرصه و حریم توافق هایی هم با آستان قدس انجام شده است.


بیشتر بخوانید


مکرمی فر بیان کرد: با پژوهش های باستان شناسی دیگری که در بخشی از عرصه صورت گیرد بستر لازم برای انجام اقدامات احیا این اثر تاریخی فراهم خواهد شد و براساس توافق بین میراث فرهنگی و آستان قدس اقدام خواهد شد امیدواریم این ظرفیت برای گردشگران و علاقه مندان مورد بهره مندی قرار گیرد.

او با بیان این که براساس درخواستی که شهروندان داشتند درباره چگونگی اقداماتی که باید در اطراف ایوان طرق انجام شود، که از محل بازدید شد، تصریح کرد: آستان قدس در خارج از محدوده، عرصه و حریم اقدامات شایسته ای انجام داده است و لازم است براساس ضوابط میراث فرهنگی اقداماتی در محدوده، عرصه و حریم این اثر تاریخی انجام شود.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی تاکید کرد:گام بعدی در ایوان طرق تدقیق پژوهش های باستان شناسی در عرصه و حریم ایوان خواهد بود و امیدواریم با پژوهش های صورت گرفته و نتایج پژوهش ها و توافقات میراث فرهنگی و آستان قدس رضوی از این ظرفیت شهروندان و گردشگران استفاده و بهره مندی مطلوبی داشته باشند.

مکرمی فر اظهار کرد: وضعیت فعلی تغییر پیدا خواهد کرد و فضای محدوده ایوان علاوه بر گردشگران ، مورد استفاده اهالی نیز قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام//ح.ص

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر