کد خبر: ۷۵۷۴۵۰۸
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۶
۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۶
کد خبر : ۷۵۷۴۵۰۸

راه اندازی پایگاه‌های جدید مراقبت برای افزایش تعداد تست کرونا

ناظر اجرای طرح شهید سلیمانی در استان‌های تهران و البرز گفت: پایگاه‌های جدید مراقبت در تهران و البرز به منظور افزایش تست‌ها راه اندازی می‌شود.

راه اندازی پایگاه‌های جدید مراقبت در تهران و البرز به منظور افزایش تست‌ها

به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان،  محمد آسایی، ناظر اجرای طرح شهید سلیمانی در استان‌های تهران و البرز اظهار کرد: در استان تهران و البرز در راستای افزایش تست‌های آزمایشی، مناطقی که دسترسی کمتری به خدمات انجام آزمایش و مراقبت‌های بهداشتی داشتند، مشخص و مقرر شد که با همکاری بسیج و هلال احمر و حمایت غیرقابل توصیف فرمانداران، شهرداران و ائمه جمعه شهرستان‌های این دو استان، پایگاه‌های مراقبت جدیدی راه اندازی شود.

او افزود: سازمان بسیج در برخی از شهرستان‌های این دو استان، نیروی انسانی مورد نیاز برای اجرای هرچه بهتر این طرح را تامین می‌کند و سه تیم مراقبت، نظارت و حمایت در تمام شهرستانها، تشکیل می‌شود. تیم‌های مراقبتی متشکل از نیرو‌های بهداشتی و درمانی هستند و در قالب آن می‌خواهیم ارتباط بیشتری با مردم داشته باشیم تا تست‌های سریع برای افراد مشکوک و اطرافیان آن‌ها انجام شود.

مشاور وزیر بهداشت در امور بهداشتی تصریح کرد: یکی از اهداف مهم ما در طرح شهید قاسم سلیمانی، انجام تست‌های آزمایشگاهی برای اطرافیان و افرادی است که با بیماران کووید ۱۹ در ارتباط بوده اند، چون در حال حاضر الگوی این بیماری، خانوادگی شده است و باید افرادی که با مبتلایان در تماس بوده اند، آموزش‌های لازم را فرا گرفته و مورد تست‌های آزمایشگاهی قرار گیرند و در صورت مثبت بودن تست آنها، خدمات مورد نیاز ارائه شود.

 آسایی ادامه داد: تیم‌های مراقبتی در طرح شهید قاسم سلیمانی، خدماتی فعال به مردم ارائه می‌دهند و اگر نیاز به اعزام مبتلایان و افرادی که تست آن‌ها مثبت بوده به بیمارستان‌ها وجود داشته باشد، از طریق مراکز منتخب و ۱۶ ساعته، این افراد به بیمارستان‌ها اعزام می‌شوند و هدف ما این است که بیماریابی را تقویت و بیماران را خیلی زود شناسایی کنیم. متاسفانه بیماران مبتلا به کووید ۱۹ که دیرتر به بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند، شرایط نامناسبی دارند بنابراین باید تشخیص بیماری هر چه زودتر انجام شود.

او گفت: تیم‌های حمایتی که توسط سازمان بسیج هدایت می‌شوند، به ایجاد قرنطینه‌های خارج از منزل برای افرادی که امکان ایزوله و قرنطینه آن‌ها در منزل از نظر فضای فیزیکی، شلوغی خانواده و توانایی مالی میسر نیست، کمک می‌کنند و نیاز است که این افراد در هتل ها، مهمانسرا‌ها و محل‌هایی که بسیج در نظر می‌گیرد، قرنطینه شوند.

ناظر اجرای طرح شهید سلیمانی در استان‌های تهران و البرز گفت: حمایت از گروه‌های آسیب پذیر و تهیه و توزیع بسته‌های حمایتی برای خانواده‌های نیازمند، با کمک سازمان بسیج انجام می‌شود و تیم‌های حمایتی علاوه بر تامین امنیت محله ها، با تیم‌های مراقبتی و نظارتی همکاری و از آن‌ها حمایت می‌کنند.

او اضافه کرد: تیم‌های نظارتی نیز با هدایت و حضور کارشناسان بهداشت محیط وزارت بهداشت تشکیل می‌شود و این تیم‌ها بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی و همچنین اجرای پروتکل‌ها و مصوبات ستاد ملی و استانی کرونا نظارت دارند.


بیشتر بخوانید


 آسایی ادامه داد: از وزیر بهداشت به علت وسواس و دقت نظری که بر اجرای گام چهارم طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا (طرح شهید قاسم سلیمانی) تشکر می‌کنم. ناظرین بر اجرای این طرح در دانشگاه‌های علوم پزشکی هر هفته با وزیر بهداشت جلسه دارند و در این نشست ها، گزارشی از وضعیت اجرای این طرح در استان‌ها و پیشرفت‌های آن را ارائه می‌کنند.

انتهای پیام/ 

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر