باشگاه تراکتور بازنده همیشگی پرونده‌های حقوقی

تراکتور تاکنون در تمام پرونده‌های حقوقی خود شکست خورده است که این یک ناکامی بزرگ برای این باشگاه محسوب می‌شود.

به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از مشکلات فوتبال ایران که سال‌ها وجود داشته و نقد‌های بسیاری به آن وارد شده است، نبود شفافیت مالی و هزینه‌هایی است که بیهوده از بیت المال می‌شوند.

باشگاه تراکتور بازنده همیشگی پرونده‌های حقوقی

به طور معمول در مواجهه با چنین اتفاقاتی، باشگاه‌های دولتی بیشتر در معرض انتقاد قرار دارند؛  چرا که  منابع مالی تامین شده برای مدیران باشگاه‌های دولتی نامحدود است و نظارت چندانی بر دخل و خرج‌ها وجود ندارد. البته در داخل باشگاه تراکتور به عنوان یک باشگاه خصوصی، شاهد بروز اتفاقات مشابهی در سطح بالاتری هستیم.

زمانی که باشگاه تراکتور به زنوزی انتقال یافت، انتظار می‌رفت که دخل و خرج آن شفاف شود، اما در عمل چیز دیگری را شاهد هستیم و در هر فصل از لیگ برتر فوتبال پرونده‌های زیادی علیه این مجموعه به مراجع قضایی ارائه می شود و همواره تراکتور بازنده این شکایت ها است.

در طول ۳ فصل اخیر لیگ برتر فوتبال به ویژه در لیگ‌های هجدهم و نوزدهم، مالک باشگاه تراکتور هزینه‌های سرسام آوری را برای ساختن یک تیم کهکشانی انجام داد و در ادامه از برنامه‌های اقتصادی سخن گفت که با هدف حرفه‌ای کردن باشگاه تراکتور در حال اجرا هستند.

شکست های حقوقی تراکتور مانع از اجرای برنامه های اقتصادی شدند 

تراکتوری‌ها در چنین شرایطی به دنبال تبدیل شدن به اولین باشگاهی بودند که می‌تواند هزینه‌های فوتبالی خود را از این رشته ورزشی به دست آورد. شکست‌های حقوقی مکرر اما رسیدن به چنین هدفی را غیرممکن ساخته است. با یک حساب سرانگشتی می‌توانیم متوجه شویم تراکتور به همان اندازه که برای جذب بازیکن هزینه کرده، به همان اندازه هم در دادگاه‌های مختلف محکوم شده است.

بی تدبیری مدیران تراکتور در عقد قرارداد با بازیکنان 

علاوه بر این می‌توانیم نتیجه‌ بگیریم که باشگاه تراکتور بدون هیچ توجیهی در زمینه مدیریتی و عقد قرارداد با بازیکنان ضعیف‌تر از چیزی نشان داده که مالکش انتظارشآن را داشته است.

از پرونده‌های استوکس و اروین گرفته تا پرونده‌های حقوقی اخیر همچون رشید مظاهری و کنستانت همگی به صورتی مشابه از بی تدبیری محض مدیران در عقد قرارداد‌ها خبر می‌دهند. نکته مهم این است که تراکتور حتی در یک پرونده حقوقی هم پیروز نشده و این خود نشانگر صحت فرضیه یاد شده است.

نبود ثبات در مدیریت باشگاه و روی کار آمدن مدیرانی که از همان روز‌های اول مشخص بود که نمی‌توانند در حد و اندازه‌ تراکتور باشند، عامل مهمی در اتفاقات رخ داده است.

دود مالک محور بودن به چشم زنوزی رفت

البته که مالک محور بودن باشگاه تراکتور موضوعی است که به سادگی نمی توان از آن گذشت. موضوعی که در ظاهر شاید  برای زنوزی خوشایند باشد، اما در فوتبال حرفه‌ای امری غیر عادی تلقی می‌شود و دود آن به طور مستقیم به چشمان مالک باشگاه می‌رود که از جیب خود میلیارد‌ها تومان برای تراکتور هزینه کرده است.

عقد قرارداد با بازیکنان مطرح دنیا و حتی در کشورمان که فرسنگ‌ها از نمونه‌های مشابه خارجی فاصله دارد، اصول و قواعد خاصی را می‌طلبد. محکومیت‌هایی که شامل حال تراکتور شده‌اند، نشان می‌دهند که حتی الفبای عقد قرارداد حرفه‌ای در این باشگاه رعایت نمی‌شود.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
Iran (Islamic Republic of)
مهدی دودکانلو
۱۵:۲۶ ۰۲ بهمن ۱۳۹۹
باید بازی هارا برد مخصوصا استقلال و پرسپولیس و باید قردارداد های محکمی با بازی کنان و مربیان کرد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۲۵ ۰۲ بهمن ۱۳۹۹
هر چی باشه به خودش ربط داره و جیب خودش منی که تو آذربایجان زندگی میکنم و از سوگلی های پایتخت متنفرم چرا باید از جیب من ایرانی بردارن بریزن به جیب بیت المال خور ها؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۳۴ ۰۲ بهمن ۱۳۹۹
شما اگه به فکر بت المال هستی ریخت و پاش های دو تیم سوگلی پایتخت رو دریاب . در ضمن همین رشید مظاهری که می گی برو ببین چند میلیارد بهش پیشنهاد دادن که حاضر شده ی طرفه زیر همه چی بزنه و بره استقلال. پول بیت الماله که رشید مظاهری رو از تراکتور برد استقلال.
Iran (Islamic Republic of)
Amir
۱۱:۵۵ ۰۲ بهمن ۱۳۹۹
وقتی دولت میلیون ها دلار از بیت المال مردم ایران واسه دو تیم پایتختی هزینه میکنه انتظار داری بزارن تیم هایی مثل تراکتور قد علم کنن؟معلومه که تراکتور باید تو مسائل حقوقی همیشه بازنده باشه به لطف شبکات اجتماعی مردم ایران با چهره های واقعی این دو تیم آشنا میشن من خودم قبلا طرفدار استقلال بودم الان فهمیدم که تیم هایی مثل تراکتور و سپاهان تیم هایی هستن که لایق طرفداری ان
Netherlands
ناشناس
۱۱:۱۹ ۰۲ بهمن ۱۳۹۹
اینم بخش خصوصی.!
Iran (Islamic Republic of)
عمیدی
۱۱:۱۸ ۰۲ بهمن ۱۳۹۹
درسته ریخت و پاش زیاده و یک ایراد اصلی هم اینه که مربی خیلی زود عوض میشه؛ ولی این باشگاه خصوصی هست و مالک دوست داره اینطوری خرج کنه؛ کاش پرسپولیس و کیسه بوکس (استقلال) هم خصوصی بشن و از بیت المال مسلمین براشون خرج نشه.
تشکر
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۳۸ ۰۲ بهمن ۱۳۹۹
شما نگران بیت المال هستین به باشگاه های بیت المال خور پایتخت نظر بدین
Iran (Islamic Republic of)
رها
۰۹:۴۴ ۰۲ بهمن ۱۳۹۹
شما که اینهمه انتقاد کردین البته این انتقادات وارد هم هست یه راهکار بدین آیا به نظرتون خصوصی شدن تراکتور بدتره یا مالک محور بودن؟ویا آیا خصوصی شدن بهتر از این نیست که مثل دو باشگاه استقلال و پیروزی از جیب من و شما خرج شود؟
اگه دلتون به حال هواداران تراکتور میسوزه یه موضع مشخصی رو تعیین کنین و راهکار بدین اینجوری کارتون جز جوسازی حاشیه بردن تراکتور چیز دیگری نمیتونه باشه
ما سمنانی ها عاشق تراکتوریم چون مثل استقلال و پیروزی جیب مارو غارت نمی کنه و جای بزرگنمایی سیاسیون نشده و ابزار دست قدرت سیاسیون نیست
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر