سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۵ بهمن ماه

بازار امروز در اکثر نماد‌ها با افزایش تقاضا آغاز بکار کرد.

به گزارش خبرنگار بورس گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،امروز یکشنبه (۵ بهمن ماه) بازار سرمایه با افزایش تقاضا و مثبت در بیشتر نمادها آغاز به کار کرد.

برترین صفوف تقاضا و عرضه در بورس و فرابورس در ۵دقیقه ابتدایی پیش گشایش

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۵ بهمن ماه

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۵ بهمن ماه

بازار امروز هم همانند روز گذشته با اقبال به بزرگان آغاز بکار خواهد کرد، اما با این تفاوت که شاهد قدرت نمایی خریداران در سقف قیمت روزانه و شکل گیری صفوف قابل توجه بروی اکثر نماد‌ها از جمله شپنا هستیم.

رشد ۲۰هزار واحدی نماگر بورس در ۱۰دقیقه آغازین معاملات امروز

شاخص کل بورس تهران در ساعت ۹:۱۰ در ارتفاع یک میلیون و ۲۴۲هزار واحد قرار گرفته است.

نماد‌های فولاد، شستا وفملی بیش‌ترین تأثیر مثبت و نماد‌های غپینو، وبهمن و دارو بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

فلزات اساسی امروز معاملاتی پر تقاضا را تجربه می‌کنند. فولاد, فملی, فاسمین, فخوز, کاوه, فجر, وتوکا, فایرا, فرآور, فخاس, فولاژ, فروی, زنگان و فسازان نماد‌های مورد توجه گروه اند. فمراد پر عرضه‌ی گروه است ذوب, فزرین, فسپا, فلوله و میدکو مثبت و متعادل اند.

در گروه فلزات اساسی نماد ذوب با افت بیش از ۲ درصد در قیمت ۵۱۴ تومان دنبال می‌شود.

در ساعت ۹:۳۰ بازار با افزایش نسبی عرضه‌ها همراه شده است و شاهد عقب نشینی خریداران از محدوده‌های سقف قیمتی در بسیاری از نماد‌ها هستیم.

گروه دارویی معاملات خود را در حالی متعادل آغاز کردند که خبر حذف نشدن ارز ۴۲۰۰ تومانی در شب گذشته برای این گروه تزریق شد. دیران؛ داوه و دتولید بیشترین عرضه‌ها را تجربه می‌کنند.

در حال حاضر شاهد عرضه صف خرید بزرگان و متعادل شدن این نماد‌ها از جمله شستا، خودرو و خساپا هستیم.

فولاد و شستا به صف خرید رسیدند.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از رشد ۲۶هزار و ۱۱۸واحدی (۲.۱د‌رصد) در ارتفاع یک میلیون و ۲۴۸هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با افزایش یک درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۲۲۹نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۱۰۳نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

نماد‌های ثبهساز، ثامید، کاما، سیتا، امین، خزر و فولاد در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نماد‌های ذوب، وسپهر، سپیدار، چخزر، شاروم، بپیوند و کرمان در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به سه هزار و ۴۰۵میلیارد تومان رسید. حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۳۰۰میلیارد تومان نقدینگی به بازار وارد کردند.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود سه هزار و ۷۰۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش هزار و ۳۰۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به دو هزار و ۴۰۰میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین تقاضا در صفوف خرید شپنا، سپیدار و شستا به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام پالایش نفت اصفهان ۴۵۰میلیارد تومان سفارش خرید وجود دارد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش #خموتور، #گدنا و #کدما در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع هزار و ۷۰۰میلیارد تومان (۴۶درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۶۴۰میلیارد تومان (۵۱درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۶۹نماد و حجم صف‌های فروش در ۳۲نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف سپیدار سیستم آسیا به ۲۰درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«فرآورده‌های نفتی» محبوب‌ترین صنعت امروز با خالص تقاضای ۹۰۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری» قرار دارد که برآیند سفارشات خرید آن ۴۴۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «انبوه‌سازی، املاک و مستغلات» با فشار فروش ۱۲۰میلیارد تومانی همراه است.

حدود ۳۴درصد از پنج هزار میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند. در مجموع سه هزار و ۴۰۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۱۴۵درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به هشت هزار و ۴۰۰میلیارد تومان خواهد رسید.

شستا به صف خرید رسید و حجم معامله تا به این ساعت ۱۰:۲۵ بیش از ۲۱۱ میلیون سهم است.

در میان تک سهم‌ها نماد پالاس از سقف قیمت روزانه به کف قیمت روزانه رسید و حجمی بالغ بر ۱۰ میلیون سهم به ثبت رساند.

مجددا شاهد افزایش عرضه در کلیت بازار بخصوص در میان نماد‌های کوچک هستیم.

در گروه فلزی‌ها فملی در قیمت ۱۰۹۸ تومان قرار دارد و فولاد در قیمت ۱۱۴۲ تومان رشد نزدیک به ۲ درصد دارد.

در خودرویی‌ها خساپا در قیمت ۲۱۷ تومان با اردر‌های خرید قابل توجهی دنبال می‌شود و در محدوده مثبت ۱ درصد قرار دارد. خودرو در قیمت ۲۶۶ تومان رنگ سرخ به خود گرفته است و حجم معامله تا به این لحظه بیش از ۱ میلیارد برگه سهم است.

اکثر سهم ها در حال منفی شدن هستند

نماد خودرو با قیمت پایانی مثبت ۲ درصد، در حال حاضر در محدوده منفی ۴ درصد در نوسان است.

در گروه بانکی‌ها وبملت با پایانی مثبت ۳ درصد در محدوده منفی ۱ درصد قرار دارد. وبصادر و وپارس نیز با نوسان منفی مواجهند.

در دقایق پایانی بازار، افزایش تقاضا خودرو و خساپا را به محدوده صفر تابلو و مثبت بازگرداند. در بانکی‌ها شاهد رشد ۲ درشدی وبملت و وبصادر و صف خرید وتجارت هستیم. لیدر‌های گروه پالایشی شپنا، شبندر و شتران با صف خرید همراه شدند.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر