خط قرمز کرونا بی خیالی ما است

مسئول گروه کووید عفونی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تا زمانی که کرونا به عنوان یک بیماری قالب در جامعه باشد رنگ‌بندی‌های کرونایی معنا ندارد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد،  دکتر رزیتا خداشاهی مسئول گروه کووید عفونی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: آمار بیماران کرونایی بستری روزانه در بخش‌های عفونی نه افزایش و نه کاهش داشته است اما در موارد سرپایی رشد ۶ برابری داشته‌ایم.

او افزود: در حال حاضر روزانه ۱۰ مورد ویزیت داریم و به نسبت ماه‌های قبل که بالای ۳۰ نفر بود به یک سوم رسیده است اما این کاهش آمار‌ها نباید گول زننده باشد زیرا آمار ۵ نفره سرپایی به ۳۰ نفر رسیده است.

مسئول گروه کووید عفونی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه همیشه ۱۰ تا ۱۴ روز پس از افزایش آمار سرپایی رشد ۲۰ تا ۴۰ درصدی آمار بستری عفونی کرونا را داشته‌ایم، ادامه داد: در حال حاضر نگرانی‌ها بابت موج چهارم بحران کرونا است و با توجه به اینکه در فصل زمستان هستیم و همزمانی ۳ بیماری کرونا، سرماخوردگی و آنفلوآنزا در این فصل شایع است نگرانی‌های کادر درمان بیمارستان‌ها بابت بی‌توجهی برخی افراد نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی دوچندان شده است.
 

بیشتر بخوانید


دکتر خداشاهی بیان کرد: تا زمانی که کرونا به عنوان یک بیماری غالب در جامعه باشد رنگ‌بندی‌های کرونایی معنا ندارد و معتقدیم که تا زمان پایان این بحران باید همیشه وضعیت را هشداردهنده بدانیم تا مجدد به وضعیت قرمز گرفتار نشویم.

او تصریح کرد: تا آن زمان بهترین کار رعایت نکات پیشگیرانه شامل استفاده از ماسک، حفظ فاصله اجتماعی، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و عدم حضور در هر نوع تجمع و دورهمی است.

مسئول گروه کووید عفونی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه کرونا پیر و جوان، قوی و ضعیف، پزشک و غیرپزشک و ورزشکار و غیرورزشکار نمی‌شناسد، تأکید کرد:  در ۱۱ ماهه کرونایی دیدیم کسانی را که فکر می‌کردند این بیماری به سراغشان نمی‌آید اما به‌شدت گرفتار شدند و هرکس که بخواهد در این خصوص بی‌تفاوت باشد ضمن ایجاد مشکل برای خودش، برای خانواده و اطرافیانش و تمامی گروه‌های مختلف جامعه مشکل ایجاد می‌کند.
 
انتهای پیام//ف.ش
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر