رژه خودرویی و موتوری جایگزین راهپیمایی ۲۲ بهمن

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: امسال در روز ۲۲ بهمن اجتماع و راهپیمایی نخواهیم داشت ولی برنامه جایگزینی از جمله راهپیمایی خودرویی و موتوری برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، محمد علی احمدی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان امروز در نشست خبری درباره برنامه‌های دهه فجر امسال در اصفهان اظهار کرد: هدف انقلاب اسلامی ایجاد حاکمیت دینی در کشور بوده و رهبرش نیز یک مرجع دینی بود که نشان‌دهنده دینی بودن این انقلاب است. همواره شعار اصلی و محوری انقلاب حمایت از رهبری بوده است.

او ادامه داد: آرمان‌های این انقلاب دینی بود و این موضوع از شعار‌ها پیداست. این حرکت نیز حرکتی دینی است و مقاومت نیز بر سر ارزش‌ها و احیای شعار‌های قرآن و احکام دین است. مردم و امام برابر ذلت و خواری حاکمان این کشور ایستادند و قبول نکردند که استکبار باعث ذلت مردم شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اصفهان تصریح کرد: فریاد‌های امام (ره) در سال ۴۲ و عصبانیت ایشان از ذلت مردم باعث حرکت مردم شد و مردم با چپاول استکبار مقابله کردند؛ زیرا در دوران شاه ۱۵ روز یک‌بار شاهان و حامیان با نمایندگان انگلیس و آمریکا نشست داشتند و این به معنای فرمان‌بری از آنهاست.

احمدی گفت: هدف انقلاب مقابله با بی عدالتی، چپاول و وابستگی کشور به بیگانگان بود و با همه این‌ها مقابله کرد. انقلاب برای مقابله با دین ستیزی ایستاد و استبداد را با انقلاب رفع کردند.

او علت پیروزی انقلاب را نصرت الهی، هدایت امام و اتحاد مردم دانست و گفت: درایت و لحظه شناسی امام باعث پیروزی انقلاب شد و بیانیه امام در ۲۱ بهمن نقش مهمی در پیروزی داشت. شاید اگر این بیانیه نبود مسیر انقلاب فرق می‌کرد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: اصلی‌ترین دستاورد انقلاب این بود که حاکم وابسته را به حاکم عادل، اسلام شناس و غیر وابسته به بیگانگان تبدیل کرد و در حال حاضر چالش این است که نظام مقدس با تقویت خود درصدد محو قدرت استکبار است.

احمدی ادامه داد: منافع این کشور زمانی در دست بیگانگان بود، ولی الان مقاومت ۴۲ ساله ما مانع دست درازی آن‌ها شده و نمونه‌ای بارز از این مقاومت رشادت‌های شهید حاج قاسم سلیمانی است.

او گفت: دشمنان در این مدت تلاش کردند تا ما به تمام آرمان‌هایمان نرسیم بنابراین باید در دهه فجر برنامه‌های انقلاب را تبیین کنیم که برنامه‌های رهبر انقلاب راهبرد اصلی این تبیین‌هاست.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اصفهان با بیان اینکه به برخی از تصمیمات ستاد ملی کرونا انتقاد دارد، اظهار کرد: با این وجود تابع کامل دستورات ستاد مقابله با کرونا هستیم؛ اصلی‌ترین سیاست ما فراگیر بودن برنامه‌ها است و با وجود محدودیت‌ها همه اقشار باید در دهه فجر نقش داشته باشند.

احمدی گفت: با وجود گذشت ۴۲ سال از انقلاب نگاه به دل جوانان نشان می‌دهد هنوز عدالت دوستی و وحدت در دل جوانان وجود دارد. همچنین امید و شادی آفرینی در دهه فجر با کمک‌های مومنانه مورد توجه قرار می‌گیرد.

او بیان کرد: مصادف شدن تولد حضرت فاطمه (س) و روز زن با دهه فجر را به فال نیک می‌گیریم و برنامه‌های شادی آفرینی را در نظر گرفته‌ایم.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: در ۱۰۶ شهر استان ستاد‌هایی برای اجرای هرچه بهتر برنامه‌های دهه فجر تشکیل شده و جلساتی را با بخش‌های مختلف استان و بخشداران داشته‌ایم. برنامه‌های عمومی و مردمی خوبی در دست اجرا است و ارتباط با سمن‌های فعال مردمی برای نقش آفرینی آن‌ها جزء برنامه‌ها بوده است.

احمدی با تاکید بر توجه ویژه به جوانان و نوجوانان در اجرای برنامه‌های تعاملی دهه فجر ادامه داد: همچنین برای همکاری تشکل‌های دانشجویی برنامه‌های خوبی وجود دارد و جشنواره‌های متعددی از جمله حضور اقلیت‌های دینی، جشنواره عکاسی ادیان، جشنواره بصیرت فاطمی بین خیریه‌های مختلف، برنامه‌های محله محور با پخش موسیقی، رونمایی از کتاب‌های کودکان و نوجوان، جشنواره ویژه قصه گویی کودکان و همچنین جشنواره نشریات چند رسانه‌ای از جمله برنامه‌های شاخص دهه فجر در استان اصفهان است.

او گفت: یادبود ۲۱۷ شهید اصفهان در دهه فجر، مراسم سالروز ورود امام بدون اجتماع و به صورت نمادین، حرکت ورزشکاران از قبور شهدای گمنام سطح شهر اصفهان، گردهمایی خواهران و تجلیل از بانوان فعال در حوزه سلامت و تولید، اجرای طرح مادران آسمانی، عطر افشانی قبور شهدا و اختتامیه جشنواره ارادت به حضرت صاحب‌الامر از دیگر برنامه‌های این دهه است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان ادامه داد: سر دادن شعار الله اکبر بر بام مساجد و خانه‌ها در ساعت ۲۱ روز ۲۱ بهمن همچون سال‌های گذشته مورد توجه است و در این میان حضور جوانان انقلابی نقش مهمی دارد.

احمدی گفت: با توجه به لزوم پیشگیری از انتشار ویروس کرونا اجتماع و راهپیمایی در روز ۲۲ بهمن نخواهیم داشت، ولی برنامه جایگزینی از جمله راهپیمایی خودرویی و موتوری انجام خواهد شد و باید بدانیم امسال با ۴۱ سال گذشته انقلاب متفاوت است.
او تاکید کرد: شعار اصلی دهه فجر امسال به صورت سراسری "انقلاب اسلامی بالنده و مقتدر، چون کوه استوار" است.

انتهای پیام/م

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر