ایجاد بزرگترین خط تولید پنل‌های خورشیدی در اردبیل

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل از ایجاد و راه‌اندازی بزرگترین خط تولید پنل‌های خورشیدی در اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، داود شایقی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل با بیان اینکه در رایزنی با گروه سرمایه‌گذاری توانمند بزرگترین خط تولید پنل‌های خورشیدی در اردبیل عملیاتی می‌شود، گفت: این گروه به صورت مشترک با سرمایه‌گذاران خارجی در استان اردبیل فعالیت خود را آغاز خواهند کرد تا سرمایه‌گذاری پرسودی را شاهد باشیم.

او با اشاره به اینکه تا ۲ هفته آینده قرار است با حضور این گروه سرمایه‌گذار و تشکیل اتحادیه کاری کلید ایجاد این خط تولید زده شود، اظهارکرد: این سرمایه‌گذاری با محوریت صادرات به کشور‌های همجوار انجام خواهد شد و با اخذ مجوز‌های قانونی شرایط مناسبی در این بخش بوجود خواهد آمد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل ادامه داد: در سفر استاندار اردبیل به مرکز کشور دیدار‌ها و نشست‌ها با سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی انجام می‌شود تا زمینه حضور پررنگ این مجموعه‌های تحول‌آفرین در مسیر تحرک‌بخشی به اقتصاد استان فراهم شود.

شایقی گفت: استان اردبیل یکی از مناطق مستعد برای توسعه انرژی‌های پاک بویژه آبی، بادی و پنل‌های خورشیدی است که از این ظرفیت می‌توان در مسیر صادرات و فروش انرژی به کشور‌های همسایه نیز استفاده کرد.

او بیان کرد: در ایام دهه فجر افتتاح فاز نخست بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی اردبیل به انجام رسید که این پروژه توان تولید برق را تا ۱۶۰ مگاوات افزایش داد و فاز‌های دوم و سوم آن در سال آینده آماده بهره‌برداری خواهد شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل با بیان اینکه با دستور رئیس سازمان برنامه و بودجه مقرر شد تا یک هزار و ۷۸۹ میلیارد ریال برای تقویت و توسعه پروژه‌های جهش تولید در استان اردبیل اختصاص یابد، افزود:برای پروژه مهم و زیربنایی راه‌آهن اردبیل هم مقرر است تا پایان امسال ۵۰ میلیارد تومان منابع جدید اختصاص یابد.

شایقی اضافه کرد: امسال برای راه‌آهن اردبیل از محل سفر رئیس‌جمهوری و توجه ویژه رئیس سازمان برنامه و بودجه ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار تا پایان امسال اختصاص می‌یابد.

او ادامه داد: رئیس سازمان برنامه و بودجه قول دادند تا بدون محدودیت اعتبار موردنیاز راه‌آهن اردبیل در اسفند ماه و سه ماهه اول سال آینده تامین شود و بر این اساس تا پایان دولت تدبیر و امید راه‌آهن اردبیل – میانه آماده افتتاح خواهد شد.

انتهای پیام/ح

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر