تصویب ۲ طرح اسکان عشایر در فارس

مدیرکل بنیاد مسکن فارس از تصویب ۲ طرح اسکان عشایر در این استان در پهنای ۶۸ هکتار خبر داد و گفت: این طرح‌ها در استان مصوب شده و پس از اخذ مجوز‌های ملی، به زودی با مشارکت امور عشایر فارس، اجرایی خواهد شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، عطاء الله زمانی با بیان اینکه بنیاد مسکن موضوع اسکان عشایر را با فراهم کردن زیر ساخت‌های اسکان در برنامه دارد، گفت: طرح اسکان عشایر مشک آویز در شهرستان مهر با مساحت ۱۸ هکتار از اراضی ملی به تصویب استانی رسیده است و اراضی مورد نیاز برای اجرای طرح اسکان از طرف منابع طبیعی استان به بنیاد مسکن واگذار شد.

او اضافه کرد: اسکان عشایر در منطقه مشک آویز شهرستان مهر مورد تایید شورای برنامه ریزی فارس و مسوولان استانی قرار گرفته و کار مکان یابی و نقشه برداری آن به پایان رسیده است.

مدیرکل بنیاد مسکن فارس اضافه کرد: ۱۵۰ قطعه زمین برای اسکان عشایر در این منطقه دیده شده که با تایید نهایی مسوولان کشوری کار اسکان به زودی آغاز خواهد شد.

زمانی همچنین از اجرای طرح اسکان عشایر در منطقه بست شهید این شهرستان با مساحت ۵۰ هکتار خبر داد و بیان کرد: اراضی مورد نظر برای اسکان عشایر دراین منطقه از طرف منابع طبیعی استان شناسایی و واگذار شده است. بنیاد مسکن با تملک اراضی مورد نظر و تایید طرح اسکان در شورای برنامه ریزی فارس مکان یابی و نقشه برداری طرح اسکان را به پایان رسانده است.

مدیرکل بنیاد مسکن فارس ادامه داد: بر اساس برآورد‌های انجام شده پیش‌بینی می‌شود ۴۰۰ قطعه زمین برای اسکان عشایر در منطقه بست شهید تامین شود که با تایید مسوولان ملی این طرح نیز به زودی در جنوب استان فارس کلید می‌خورد.

جامعه عشایری فارس مشتمل بر ۳۰ هزار خانوار با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت متشکل از سه ایل بزرگ قشقایی، خمسه و لُر و هشت طایفه مستقل است.

با اجرای سیاست‌های اسکان داوطلبانه، حدود ۷ هزار خانوار عشایری فارس، طی ۲۰ سال اخیر در بیش از ۱۳۰ کانون توسعه اسکان هدایتی و حمایتی ساکن شده‌اند.

این تعداد خانوار، معادل حدود ۲۵ درصد جامعه عشایر استان فارس است. هنوز حدود ۷۵ درصد عشایر دراستان فارس شیوه معیشت آن‌ها مبتنی بر کوچندگی است که این موضوع، ضرورت متناسب شدن خدمات دستگاه‌های اجرایی با جامعه کوچنده عشایر را ناگزیر می‌کند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر