ترمیم ریه بیماران کرونای در یک و نیم تا ۳ ماه

متخصص بیماری‌های داخلی گفت: ترمیم بافت ریه در افرادی با علائم شدید بیماری کرونا،حداقل یک و نیم تا سه ماه زمان می‌برد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان،حمیدرضا امیرذهنی متخصص بیماری‌های داخلی با بیان اینکه ترمیم بافت ریه در افرادی با علائم شدید بیماری کرونا، حداقل یک ماه و نیم تا سه ماه زمان می‌برد گفت: در موارد شدیدتر، ممکن است بخشی از حجم ریه‌ای که تخریب شده، ترمیم نشود که به بیماران مبتلا به کرونا با علائم شدید توصیه می‌شود برای انجام فعالیت‌های ورزشی در طول بیماری یا پس از بهبودی حتماً با پزشک معالج خود مشورت کنند.

او با اشاره به اینکه هر بیمار مبتلا به کووید ۱۹ بسته به شرایط بیماری، نیازمند توصیه خاصی برای انجام فعالیت‌های ورزشی دارد گفت: افراد مبتلا به نوع خفیف بیماری کرونا که درگیری ریوی زیادی ندارند، می‌توانند به فعالیت‌های روزمره خود طی دوران قرنطینه ادامه دهند و یا در محل قرنطینه پیاده روی کنند، اما فعالیت‌های سنگین و شدید که با ایجاد خستگی در بیمار همراه است، توصیه نمی‌شود.

این متخصص بیماری‌های داخلی در ادامه افزود: این بیماران پس از بهبودی می‌توانند میزان فعالیت‌های ورزشی خود را افزایش دهند؛ به طور مثال دوچرخه سواری، دویدن و یا هر ورزش هوازی برای این افراد پس از بهبودی منعی ندارد.

ذهنی به بیماران مبتلا به کرونا با علائم شدیدتر اشاره کرد و گفت: ترمیم بافت ریه در افرادی با علائم شدید بیماری، حداقل یک ماه و نیم تا سه ماه زمان می‌برد و در موارد شدیدتر، ممکن است بخشی از حجم ریه‌ای که تخریب شده، ترمیم نشود.

او  با بیان اینکه ۶۰ درصد ریه برای تنفس طبیعی و بدون تنگی نفس کفایت می‌کند، گفت: هر چه سطح فعالیت بدن بالاتر برود، بسته به نیاز بدن و شدت فعالیت، بخش یا تمامی ۴۰ درصد باقیمانده ریه باید به کمک ۶۰ درصد دیگر بیاید پس هر چه شدت درگیری ریه در بیمار مبتلا به کووید ۱۹ شدیدتر باشد، احتمال بروز تنگی نفس یا اُفت سطح اکسیژن افزایش می‌یابد.

این متخصص بیماری‌های داخلی تأکید کرد: این اُفت اکسیژن و فشار وارد شده به بدن، عوارضی را ایجاد می‌کند بنابراین به بیماران مبتلا به کرونا با علائم شدید، توصیه می‌شود برای انجام فعالیت‌های ورزشی در طول بیماری یا پس از بهبودی حتماً با پزشک معالج خود مشورت کنند.

ذهنی به لزوم تلاش بیماران مبتلا به کرونا برای بازگشت به زندگی عادی و جلوگیری از بی تحرکی اشاره و بیان کرد: این افراد باید هر چه سریع‌تر با افزایش فعالیت‌های بدنی به زندگی عادی برگردند، اما میزان این فعالیت بسته به شدت بیماری در فرد باید توسط پزشک معالج تعیین شود.
انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر