مسکن ملی به چه کسانی تعلق می گیرد؟

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه گفت : در طرح مسکن ملی مشکلی به اسم نداشتن تامین سهم آورده متقاضی نخواهیم داشت .

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، مهرداد سالاری معاون عمرانی استانداری کرمانشاه گفت : با توجه به اینکه فقط متقاضیانی در طرح مسکن ملی شرکت داده می‌شوند که از همان ابتدای کار توانایی مالی جهت تامین بخشی از سهم آورده را داشته باشند، در این طرح دیگر مشکلی به اسم نداشتن تامین سهم آورده متقاضی نخواهیم داشت.

او با اشاره به برنامه ریزی استان برای ساخت ۱۷ هزار واحد مسکن ملی گفت : در حال حاضر ساخت پروژه پنج هزار واحدی بنیاد شهید و نیز برخی پروژه‌های دیگر مسکن ملی در استان اجرایی شده است.

او با بیان اینکه مخاطب واحد‌های مسکن ملی دهک‌های میانی و پایین جامعه هستند، افزود : تفاوت‌هایی میان این طرح با طرح مسکن مهر وجود دارد، از جمله اینکه برخلاف طرح مسکن مهر در این طرح فقط متقاضیان موثر شرکت می‌کنند، یعنی کسانی که توانایی مالی جهت تامین سهم آورده خود را دارند.

سالاری افزود: در این پروژه افراد هنگامی که ثبت نامشان قطعی شد باید ابتدا بخشی از سهم آورده را جهت ساخت مسکن در بانک مسکن سپرده گذاری کنند.

این مسئول ادامه داد: بعد از سپرده گذاری متقاضیان، تسهیلات بانکی هم همزمان با آورده متقاضیان به پروژه تزریق خواهد شد و در این اینصورت کار‌های پروژه با پیشرفت خوبی انجام می‌شود.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: با این اقدامات دیگر مشکلی بابت کمبود منابع مالی و نداشتن تامین سهم آورده توسط متقاضیان نخواهیم داشت.

او افزود: از طرفی در اجرای این پروژه صدور پروانه و کار‌های مربوط به نظام مهندسی با ۵۰ درصد تعرفه‌ها انجام شده است.

سالاری ادامه داد: خدمات زیرساختی تا خود پروژه تماما بصورت رایگان انجام خواهد شد و بحث تامین زمین هم بگونه‌ای در حال انجام است که دغدغه‌ای برای متقاضیان وجود نداشته باشد.

این مسئول گفت: در بحث تامین زمین چه زمینی که توسط راه و شهرسازی تامین شده و چه زمینی که توسط تعاونی‌ها تامین می‌شود، متقاضیان لازم نیست ابتدای کار مبلغی پرداخت کنند.

سالاری از تکمیل بسیاری واحد‌های مسکن مهر خبر داد و افزود: بسیاری از این واحد‌ها در هفته‌های آینده به بهره برداری می‌رسد .

انتهای پیام/د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر