ابلاغ سطوح درآمدی صندوق بیمه اجتماعی در سال ۱۴۰۰

سطوح درآمدی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان وعشایر در سال ۱۴۰۰ ابلاغ شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج، عیسی کریمی مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد از ابلاغ سطوح درآمدی برای سال ۱۴۰۰ خبرداد.
 
عیسی کریمی با بیان اینکه بر اساس مصوبات هیئت امنای صندوق بیمه ای هر ساله سطح درآمد و میزان پرداختی حق بیمه تصویب و ابلاغ می‌شود گفت: دو سوم حق بیمه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان وعشایر را دولت پرداخت می‌کند.
 
کریمی با اشاره به اینکه در سال جدید به لحاظ میزان حقوق پرداختی افزایش قابل توجهی برای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر درنظر گرفته شده است؛ افزود: در سال ۱۴۰۰ حداقل سطح درآمدی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر ۶۵۰ هزار تومان و حداکثر آن یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است.

او حداقل حق بیمه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در سال جدید را ۳۲ هزار و ۵۰۰ تومان و حداکثر آن را ۹۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: مجموع حداقل پرداختی حق بیمه این صندوق در یکسال ۳۹۰ هزار تومان و حداکثر آنرا یک میلیون و ۱۴۰ هزار تومان است.
 
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد حداقل سهم پرداختی دولت برای حق بیمه افراد را ۷۸۰ هزار تومان و حداکثر این سهم را ۲ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان بیان کرد و گفت: هم اکنون ۲۶ هزار نفر در کهگیلویه و بویراحمد بیمه شده صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر هستند.

کریمی با بیان اینکه به ۱۳۲ خانواده بیمه شده در کهگیلویه و بویراحمد مستمری از کار افتادگی پرداخت می‌شود؛ افزود: در این استان به ۱۰۴ خانواده مستمری بازنشستگی و به ۵۲۷ نفر هم مستمری بازماندگان پرداخت می‌شود.
 
او بیان کرد: در مجموع  ۷۶۴ خانواده زیر پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در کهگیلویه و بویراحمد مستمری دریافت می کنند.
 
انتهای پیام/ع
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر