رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور:

وضع مهارت در کشور اسفبار است

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در ساری گفت: متاسفانه در کشور گفتمان مهارت وجود نداشت و ندارد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، هاشمی معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، در ساری با بیان اینکه توسعه بدون انسان و مهارت معنایی ندارد، گفت: متاسفانه در کشور گفتمان مهارت وجود نداشت و ندارد و کمتر از مهارت حرفی زده می‌شود.

او وضع فعلی مهارت در کشور را اسفبار دانست و افزود: تغییر رویکرد‌ها به سوی مهارت آموزی، رشد و بالندگی جامعه را بدنبال خواهد داشت.

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور ادامه داد: در ایران نرخ بی سوادی کاهش یافت، ولی فقط صرف مدرک گرایی صورت گرفت و متاسفانه فقر فرهنگ مهارت آموزی در جامعه و حتی در میان فارغ التحصیلان دانشگاهی موج می‌زند.

هاشمی با بیان اینکه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای همگام با تکنولوژی روز دنیا و نیار بازار کار تغییر رویکرد داده است، گفت: ویروس کرونا موجب حذف برخی مشاغل و شکل گیری برخی مشاغل جدید شد و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای نیز به سوی رشته‌های نو متناسب با نیاز بازار کار جرکت کرده است.


بیشتر بخوانید 
دانشگاه‌ها فقط ۴ درصد در اشتغال موثرند


رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور افزود: آموزش‌های مهارتی با توجه به نیاز بازار کار در هر منطقه متفاوت است و با توجه به وجود جنگل در مازندران، مرکز تخصصی آموزش چوب ایران در این استان تشکل می‌شود.

انتهای پیام / ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر