نمکی:

‌می‌خواهند مرگ مردم را جبران ورشکستگی خود کنند/ در اصرار به اعمال محدودیت‌ها با هیچکس مماشات نکنید

وزیر بهداشت گفت: برخی مرگ مردم سرزمین را ابزار سیاسی می‌کنند تا ورشکستگی را جبران کنند و در ماه‌های پیش رو آب رفته به جوی را بازگردانند

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، سعید نمکی وزیر بهداشت در نامه‌ای خطاب به روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی، با اشاره به اینکه برخی مرگ مردم سرزمین را ابزار سیاسی می‌کنند تا بتوانند ورشکستگی گذشته را شاید جبران و در ماه‌های پیش رو آب رفته به جوی را بازگردانند تاکید کرده است: آنها برای فروپاشی نظام سلامت و تسلیم در مقابل بیماری شعار ترغیب به استعفای این تیم را سر می‌دهند.

وی با تاکید بر این موضوع که روسای محترم دانشگاه‌ها قبل از عید بیانیه‌ای صادر کردند و در آن تقاضا شد که برای دادن این فرصت با آنها همراهی شود که به هردلیل این اتفاق نیفتاد خاطرنشان کرد: علاوه بر عوامل خطرزائی همچون صفهای طولانی تهیه ارزاق عمومی، مسافرت‌ها و دورهمآئی‌ها نیز وضعیت جدیدی برای کشور رقم زد.

عزیزان، نیک آگاه باشند که اینجانب به شیوه مکتوب و یا گفتمان آکنده از اعتراض، تقاضا و التماس هرچه باید قبل از تعطیلات منعکس کردم می دانستم که کوچکترین بی احتیاطی برای شما عزیزان چه موج سخت و طاقت فرسای دیگری خواهد آفرید که با همه امواج قبلی متفاوتست.

متن کامل این پیام به شرح زیر است:

 وزیر بهداشت در این نامه آورده است: حدود چهارده ­ماه از نبرد بی ­امانتان با یکی از سرکش‌­ترین عوامل بیماری زای قرون اخیر می­گذرد. در این ایام سهمگین بی ­پروا تن بر آتش بلا زدید، نهراسیدید، بیمار شدید، خانواده­ هایتان را ماه‌ها ندیدید یک روز استراحت نکردید و در داغ جانسوز شهادت همکاران نازنینتان گداختید تا سه موج نفس‌گیر را مدیریت کنید و علیرغم تحریم‌ها و کاستی­ های تحمیلی ظالمانه خارجی و کم مهری‌های داخلی که گروهی ماسک و لباس محافظ و دارو و انتقال ارز را مانع شدند و جمعی هم بدلیل مدیریت نقدینگی و یا بهانه ضیق منابع کشور قطره چکانی لب­های سوخته از عطشتان را در این جبهه نبرد بی­امان نمناک کردند، آنهم در سالی که درآمدهای اختصاصی بیمارستانهای دانشگاهی نیز به حداقل در تاریخ چندساله اخیر رسید.

ایثار و نجابت شما مانع شد که فریاد برآورید که امروز کرونا اصلی ­ترین موضوع کشورست، امروز تکمیل و راه­اندازی تخت­های بیمارستانی برای مدیریت امواج نفس­­گیر کرونا مهم­تر از بعضی از پروژه­ه ائیست که تأخیرشان عامل سرگردانی بیماران اورژانسی نمی­شود. بجای فریاد و منازعه که مردم را مشوش کند با استفاده از ظرفیت خیرین و مردم همیشه همراه سه هزار تخت ICU و هزاران ونتیلاتور و ابزار مورد نیاز را تهیه کردید تا پیرمردی و پیرزنی نفس کم نیاورد، داروئی که در هر کجای دنیا بود فراهم کردید و سپس ساختید تا ایرانی سرافراز حسرت نخورد که اگر داروئی که در فلان کشور پیشرفته را مصرف می­ شود تهیه می­ کردند بیمارش از دست نمی­ رفت.

نگذاشتید بیمار اورژانسی در اتاق عمل­ و بخش­های مراقبت ویژه سرگردان شود

شرافت و همتتان را پاس می­دارم که علاوه بر بیمار کرونایی نگذاشتید بیمار اورژانسی دیگری نیز در اتاق عمل­ و بخش­های مراقبت ویژه سرگردان شود و حتی یک بیمار دچار حمله قلبی و یا جوان سانحه دیده در تصادف و یا صحنه­های آسیب­رسان دیگر بدلیل اشغال تخت­های بیمارستان با بیمار مبتلا به COVID-19 از خدمت باز بماند. می­دانید که شبانه ­روز در کنارتان بودم و دیدم و ستودم حماسه­ ای که خلق کردید و نگین افتخاری که بر انگشتر تاریخ ایران زمین نشاندید قبل از پایان سال با ورود اولین ویروس جهش یافته در نشستی خدمتتان گفتم که باید خود را برای مبارزه با یکی از پیچیدیده ­ترین موجودات مهاجم آماده کنیم و پس از آن نیز مکرر با مکاتبه و جلسات از راه دور شیوه مدیریت را مرور کردیم.

درخواست کردم تا موضوع را جدی بگیرند

 اینجانب با شناختی که از قدرت سرایت، بیماریزائی و مرگ و میر ویروس جدید داشتم با مکاتبات عدیده از بخش­های مختلف درخواست کردم تا موضوع را جدی بگیرند و بتوانیم در حد امکان ویروس را در استان خوزستان زمین­گیر کنیم تقاضا کردم راهها را از مناطق آلوده به دیگر نقاط از زمین و هوا و دریا سد کنیم و نگذاریم منابع آلوده به یکی از سهمگین­‌ترین عوامل بیماری زا جابجا شوند. با وزن­ دهی ویروس جدید در سیر اپیدمیولوژیک بیماری تشدید بیماریابی در قالب طرح موفق شهید سلیمانی را ارائه نمودیم و خواستیم تا مثل سال قبل از تاریخ  تا  با ممنوعیت سفرها از شکل­گیری جمعیت سیال جلوگیری کنیم تا فرصت بیابیم:

با همراهی عزیزانمان در سازمان بسیج در قالب طرح محله محور موارد محتمل را شناسائی و شعله­ های کوچک را خاموش کنیم تا بهم نپیوندند و کشور را در عرصه پهناور گرفتار نکند.

مدت جایگزینی ویروس نجیب ­تر ووهان را با ویروس سرکش جهش یافته طولانی ­تر کنیم تا با درگیری ناگهانی چندین استان مهار مدیریت بیماری را از دست ندهیم .

به پرسنل خسته از مهار سه پیک طاقت ­فرسا فرصتی برای نفس کشیدن بدهیم.

تخت‌های بیمارستانی را تکمیل می‌کنیم

اگر مشمول عنایت شویم منابعی برای تکمیل تخت­ های پراکنده در استان­ها که بعضاً تا ۹۵% پیشرفت دارد دریافت و آنها را آماده بهره ­برداری کنیم.

گرچه علیرغم پیگیری ­های مستمر در حداقل ۹ ماهه اخیر و قطعی شدن بعضی قراردادهای خرید واکسن و اعلام برنامه زمان­بندی حمل و تحویل آن که قرار بود قبل از عید حداقل حدود ۵/۴ میلیون دز واکسن تحویل بگیریم و به هشتصد هزار دز تقلیل یافت و این مشکل جهانی است که ۸۵% واکسن جهان را ۷ کشور مولد و صاحب تکنولوژی با ثروت سرشار تزریق می­کنند. مع ­الوصف با تلاش ­های بی وقفه برای واردات از یک سو و امید به پیوستن تولید داخل در بهار به چرخه تولید ملی و جهانی، افزایش پوشش واکسیناسیون فرصت دهد تا چرخه انتقال نیز کندتر شود.

روسای محترم دانشگاه ­ها قبل از عید بیانیه ­ای صادر کردند و در آن تقاضا شد که برای دادن این فرصت با آنها همراهی شود که بهردلیل این اتفاق نیفتاد و علاوه بر عوامل خطرزائی همچون صف­ های طولانی تهیه ارزاق عمومی، مسافرت ­ها و دورهم­ی­ ها نیز وضعیت جدیدی برای کشور رقم زد.

عزیزان، نیک آگاه باشند که اینجانب به شیوه مکتوب و یا گفتمان آکنده از اعتراض، تقاضا و التماس هرچه باید قبل از تعطیلات منعکس کردم می دانستم که کوچکترین بی احتیاطی برای شما عزیزان چه موج سخت و طاقت فرسای دیگری خواهد آفرید که با همه امواج قبلی متفاوت است.

پرکردن جای یکایک عزیزان بربادرفته در یاد مانده تا ابد میسر نیست

ولی یاران عزیز، همراهان گرامی، فرماندهان و سربازان سخت ترین نبرد نظام سلامت، می دانم که خسته ­اید، می دانم که دلگیر و دل­شکسته­ اید می دانم که می پرسید تا کی و چرا باید تاوان سهل ­انگاری­ ها و عادی ­پنداری­ ها را با داغ جگرسوز همکاران عزیزمان بپردازیم؟ می دانم که پرکردن جای یکایک عزیزان بربادرفته در یاد مانده تا ابد میسر نیست. می دانم که در این ایام پرالتهاب یک روز و شب آرام نداشته ­اید.

خانواده­ هایتان نیز فرسوده شده­اند و شما نیز نیک می­دانید که این سرباز کوچک نیز به عشق مردم در کنار شما چون شمع با شما گداخته و ذوب شده است. می­دانید که لحظه ای از دغدغه­ هایتان غافل نبوده است. می ­دانید که در سوگ هرکدام از عزیزانمان با سوز دل گریسته است. می­دانید که جز عرق شرم ارمغانی برای این­ همه ایثارتان نداشته است اما می دانید و می دانیم که راهی بجز ایستادگی در کنار این مردم و کاهش رنج و دردشان با تسلط بر این ویروس منحوس نداریم.

می توانستیم برای فرار از این فشار سنگین دلیلی را بهانه و از زیربار شانه خالی کنیم

شاید بارها می توانستیم برای فرار از این فشار سنگین دلیلی را بهانه و از زیربار شانه خالی کنیم. مگر در شرایط آرام با خزانه پر و اعتبارات سرشار با بهانه جویی های پیاپی صحنه را ترک نکردند؟ اما عزیزان، ما بازماندگان روزهای دفاع مقدسیم، سربازان قسم خورده عزیزی هستیم که لحظه­ای در حمایت و دلجوئی و رعایت همه اصول تنهایمان نگذاشته است.

ما میراث­دار سرزمین شهیدانیم. ما ملت امام حسینیم. بی­تابی­هایمان نیز برای حفظ جان و موقعیت و آبروی خودمان نیست، ما سیاست زده و سیاست باز نیستیم، نیامده ­ایم تا برایمان کف بزنند و صندلی ­های بعدی را نشانه رویم، آمده ­ایم تا بسوزیم، تا فناشویم تا در پای عشق به مردم و سلامتشان جان نثار کنیم. ما اهل فرار از سختی ­های پیش­رو به بهانه بی ­توجهی به تقاضاها و هشدارهای کارشناسی­ مان نیستیم.

مرگ مردم این سرزمین را ابزار سیاسی می­ کنند 

آنها که کرونا و مرگ مردم این سرزمین را ابزار سیاسی می­ کنند تا بتوانند ورشکستگی گذشته را شاید جبران و در ماههای پیش رو آب رفته به جوی را بازگردانند و برای فروپاشی نظام سلامت و تسلیم در مقابل بیماری شعار ترغیب به استعفای این تیم را سر می­دهند نیز بدانند که این گروه پایدارتر از آنست که فکر می­ کنند و ایستاده ­اند تا پایان این راه، تا متقاعد کردن دیگران به همراهی، تا عرضه زودرس واکسن ایرانی، تا مهار کامل بیماری در این سرزمین سرافراز، تا آشفته کردن خواب همه کسانی که منتظرند درماندگی این کشور را بجای سربلندی نظاره کنند.

در اجرای پروتکل‌ها مماشات نکنید

یاران وفادار من تلاش کنید:

در اجرای پروتکل­ها و اصرار به اعمال محدودیت­ها با هیچکس مماشات نکنید. همانگونه که رهبر فرزانه انقلاب فرمودند، اقتصاد و امنیت مهم است اما فعلاً مدیریت کرونا از همه چیز مهم­تر است.

طولانی شدن بیماری و گسترش همه­ گیری بزرگترین آفت برای کلیه مولفه­ های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و امنیتی است. هرگونه بی ­توجهی را منعکس نمائید ما قسم خورده ­ایم که در حفظ سلامتی و جان مردم قصور نکنیم. مرگ یک نفر داغ همگانی ماست و نجات جان یک انسان در هر شرایطی حتی قاتل فراری نیز مسئولیت حرفه ­ای و اخلاقی ماست. هرکجا جان مردم را به خطر می­ اندازند با اینکه ابزار کنترل و برخورد در دست شما نیست مع ­الوصف منعکس کنید. یقیناً وجدان بیدار جامعه به نیکی قضاوت خواهد کرد.

ادامه طرح شهید سلیمانی 

همکاری صمیمانه ما با هم پیمانان همراه در طرح شهید قاسم سلیمانی در قالب فعالیت محله محور را پس از سکون و استقرار جمعیت سیال با بازنگری ادامه می­دهیم، شیوه جدید همکاری در قالب گام پنجم در حال ابلاغ شدنست.

موج جدید همانگونه که در جلسات گذشته گفتم سنگین تر از امواج قبلی است مع­ الوصف تلاش کنید با توسعه مراکز سرپائی ۱۶ و ۲۴ ساعته و درمان موثر سرپائی با پروتکل ابلاغی جدید فشار بر بخش بستری را کم کنید. پروتکل جدید درمان سرپایی، استفاده از داروهای ضد ویروس و داروخانه­ های منتخب در اسرع وقت ابلاغ می‌شود.

طبق مکاتبات قبلی امروز دیگر باید اکثر موارد را ویروس انگلیسی فرض کنید نگرانی از ویروس­‌های موتاسیون یافته جدید مطرح است. لذا نمونه ­برداری و ارسال طبق پروتکلی که معاون محترم تحقیقات و فناوری و همچنین معاون محترم بهداشتی اعلام می‌­نمایند جهت رصد موارد موتاسیون یافته احتمالی از سراسر کشور ضروریست.

کمبودهای داروئی سریعاً منعکس شود

سریعاً در مورد بخش‌­های بستری حتی‌­الامکان همانگونه که قبلاً ابلاغ شد با لغو موارد غیر اورژانسی، اکثر بخش­ها را برای بیماران کووید آماده کنید. هرگونه نقص سیستم اکسیژن ­رسانی و کمبودهای داروئی سریعاً منعکس شود.

ضمن آنکه با استفاده از تجربه گرانقیمت یکساله گذشته انتقال تجربیات بیمارستانهای مرجع می ­تواند به کاهش مرگ و میرها کمک کند که معاون محترم درمان در این راستا فعالیت خوبی را دنبال می کنند. امیدوارم از این تجارت ارزنده بیشتر بهره­مند شویم.

سریعاً در مورد راه ­اندازی تخت­های قابل بهره­برداری، برآورد هزینه و اعلام نمائید. امیدوارم با پشتیبانی رئیس جمهور محترم بتوانیم هرچه زودتر این مجموعه ­ها را به تخت­های موجود اضافه کنیم تا دوستان اضطراب کمبود تخت نداشته باشند. این افتخار که تاکنون بیماری در طول اپیدمی پشت درب بیمارستانی سرگردان نشده در این مرحله و مراحل احتمالی آتی نیز نباید مورد تردید قرار گیرد.

درمورد بکارگیری نیروهای جدید که آزمون استخدامی آنها برگزار شده معاون محترم توسعه مدیریت و منابع و همچنین دانشگاه ها تلاش کنند تا در اسرع وقت بکارگیری شوند. شاید  گوشه­ای از نیازهای پرسنلی برآورده گردد و بار کمتری به دیگر همکاران منتقل شود.

کمک ­های مومنانه و مساعدت سازمان­های مردم نهاد و خیرین سلامت بسیار کارساز بود. در این مرحله نیز استفاده از ظرفیت کلیه امکانات مردمی ادامه راه را هموارتر و پیمایش سختی­ها را میسرتر خواهد کرد. امیدمان به لطف الهی و به همراهی و دعای خیر پاک نفسانیست که تاکنون مشمول عنایت مستمرشان بوده‌­ایم.»

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۰۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۵۲ ۱۹ فروردين ۱۴۰۰
الان هم پرستاران بیچاره و قهرمان زحمت میکشن و شما بهانه ای پیدا کرده و کنار کشیدید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۳۹ ۱۹ فروردين ۱۴۰۰
ممنون که حکومت صادقانه با نابخردی روزی 200 انسان را میکشد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۴۵ ۱۹ فروردين ۱۴۰۰
در عوض امنتیت داریم
Iran (Islamic Republic of)
محسن
۱۱:۱۴ ۱۹ فروردين ۱۴۰۰
اولاماسک هااستانداردنیستندچون آرزویی ازش رد میشه.دوم اینکه واکسن اسنشاقی کرونارادرمتروبزنیدجمعیت زیادی واکسینه میشوند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۲۱ ۱۹ فروردين ۱۴۰۰
آقایی وزیر شما مسئولی چرا رو راست و با کنایه حرف میزنین مقصرین رو معرفی کنین.
United States of America
ناشناس
۰۷:۵۴ ۱۹ فروردين ۱۴۰۰
مملکت بی صاحب
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۴۱ ۱۹ فروردين ۱۴۰۰
تلاشی برای انتخابات پیش رو
یک تقابل ساختگی با دولت برای فرار از کارنامه ی بد دولت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۰۰ ۱۹ فروردين ۱۴۰۰
احتمالاروحانی نقشه وحشتناکی درسرداردقبل ازعید گفت ازنظربنده پیک کروناتمام شده مردم رافریب دادوموجب اوج گیری مجددکروناشد به یک علت ساده بتعویق انداختن انتخابات بامرگ مردم بدبخت طبق رهنمودکسی هم حق اعتراض انتقاد وبازخواست ندارد حیف ایران که ویران شد کنام کفتاران بیرحم شد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۲۸ ۱۹ فروردين ۱۴۰۰
آقای دکتر نمکی
من اگر بودم خودم به همراه همکارانم می رفتم سر جادها می ایستادم و اجازه نمی دادم کسی سفر کنه
با این اوضاعی که شاهدش هستیم و بودیم، بیانیه دادن فایده نداره باید از اتاق ها بیرون اومد و عملی حرف ها رو بیان کرد. بعضی ها دلشون نمی خواد که گوش بدهند و هر کاری هم که بخواهند می کنند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۴۷ ۱۹ فروردين ۱۴۰۰
تنها راه.نجات این کشور اعدام کردن مدیران بی لیاقت است که باعث این نسل کشی شدند
Iran (Islamic Republic of)
علیرضاقاضی
۰۰:۲۰ ۱۹ فروردين ۱۴۰۰
قبل از تحویل سال جدیددرجلسه وهیئت دولت اقای روحانی اشاره ای به نرفتن به سفرنکرده بلکه از نحوه بیان جملات ایشان مشخص بودکه ساک و..رابسته واماده سفرند
Iran (Islamic Republic of)
افسر بازنشسته نهاجا
۰۰:۰۱ ۱۹ فروردين ۱۴۰۰
جناب وزیر بهداشت
سلام
انشالله که به قصد قربت باشه خیلی هم عالی ولی بخوبی از رفتاروسخنان تو مشخص هست که بخاطراینکه فراربه جلو داشته باشی ودربعدانتخابات خرداد برای خود پست ومنصبی داشته باشی وخوب میدانی که حداقل دوماه اینده باید کلید وزارت را باید تحویل بدهی وبرای اینکه بتوانی منصبی بعد خرداد برای خودت درکابینه جدید داشته باشی شروع به افشاگری میکنی که همان کاری اقای شمخانی کرده بود اگر برای پست ومقام نیست حداقل برای اینکه درسال جدید متهم به کمک کاری نشوی فرار ازمعرکه کرونارا مثل لشگری که درحین حمله بسمت دشمن میتازد اقدام کردی جناب وزیر اگر صداقت دارید چند سوال دارم لطفا پاسخگو باش
1-چطوردغدغه سلامت مردم ورفع کرونا داری که روزهای اول مخالف قرنطینه قم بودی؟
2-درحالی خودت را مضطرب سلامتی مردم نشان میدهید که با جدیت وبا شوق وهیجان از برپایی عزای حسینی ع حمایت کردی [دوستان من هم مثل همه مردم ایران ازارادتمندان معصومین ع هستم منتهی هیچوقت معصومین ع را باافراطی وتقلید کورکورانه برسروسینه نزدم وسعی کردم عملا مرید معصومین ع باشم
3-اگر کرونا یاغی وسرکش شده چرا سفرتوروزی را بازگذاشتید؟
4-اقای وزیر نمیگمفلان کشور اروپایی وامریکایی ویا نمیگم امارات شاید به بعضی ها بربخورد همین افعانستان همسایه دیوار به دیوار ما که صدسال درگیر جنگ خارجی وداخلی هست وتقریبا نه 90درصد ازنظر زیرساختی وبهداشتی ودرمانی نسبت به ایران صفر هست چطور افغانستان دارد کرونارا کنترل میکند ایا اغانستان هم مثل شما قسم خضرت عباس میدهد یا راههای برون شهری را بست ومردم را قرنطینه کرد؟ فرق اینکه افغانستان درحال کنترل هست وایران درحال شیوع کرونا برسرچیست؟ جواب این سوال را من بااجازه شما میدهم وزیرسلامت افغانستان وزیر سهمیه بگیر وجناحی وبله قربانگونیست ولی شماها سهمیه بگیر وبله قربانگو وسعی دارید مثل دوران رضاشاه که وبا درکشور شیوع پیدا کرد مقابله کنید ولی افغانستان با علم تخصص ومنطقی دربرابر کرونا ایستاد
5-اقای وزیر شرایط افغانستان هم بگذریم برویم سروقت یمن ایا ایران ووزیر بهداشت ایران ازوزیر بهداشت یمن چی کم دارد ایا بودجه نداشتی اعلام میکردی مانع میشدند اعلام میکردی کشور رئیس دارد صاحب دارد قضا دارد رهبر دارد چرا تابحال سکوت کردی دوماه پایانی راه فرار ازبی لیاقتی خودت درپیش گرفتی ایا یمن بااین امکانات مالی وجنگ زده چطور مثل ما شیوع ندارد؟
6-اقای وزیر تعدادچندهزارتا واکسن فایزر وارد کشور شده؟ این واکسن فایزر که بنابر تبلیغات سیاه شما کشنده معرفی کردید به کجا واگذار کردی هرچند نامه شمادیده شد چرا؟ چرا ارز برای خرید واکسن کرونا نداشتید واکسن امریکایی را سیاه معرفی کردید چرا نگفتید بخاطر نداشتن بودجه واکسن نمیتونیم بخریم نه اینکه سیاه نمایی کنید درصورتیمه همان تعدادی که وارد کشور شد درجای خاص برای مسئولان خاص مصرف شد
7-جناب وزیر شماها طوری درمورد واکسن انفولانزا حرف زدید ووعده داده اید که ملت 16میلیون واکسن انفولانزا خریداری شده وازاوایل مهرماه توزیع میشود ایا شده؟ 16میلیون دوز تبدیل شده به 2/5میلیون دوز که 1500دوز را بخاطر اینکه استیضاج نشوی ومجلس را برای خودت داشته باشی اولین افرادی بودند که هدیه کردی یعنی اززنان باردار وپیران ما درالویت تر قرار دادی چرا؟چطور الان دم از سیاست ورشکستگان میزنید؟ ایا واقعا تو بخوبی ازپس وزارت ودرمان وکنترل کرونا براومدی؟
8- اقای وزیر ایا توخواستی که نگذاشتند؟ یا داری مظلوم نمایی میکنی ؟
9- جناب وزیر همانگونه که مستحضرید گیرم مردم سفر نوروزی نمیرفتند ومراسم محرم هم برپا نمیکردندویا کلا مردم به قرنطینه میرفتند ایا 10روز-30روز قرنطینه شوند کرونا برطرف میشود؟ اگر بلی با چه سازوکاری؟ ایا بعد قرنطینه شیوه کرونا دربرندارد؟
10-جناب وزیر درصورتی قرنطینه جواب میدهد که وقتی مردم درمنازلشان هستند وزارت بهداشت با تهیه واکسن کافی ومنزل به منزل کنترل کند نه اینکه مردم بروند قرنطینه تو هم دردفترت فقط مصاحبه کنی تو راهکاری برای مقابله نداری تنهاراهکار تو برای کرونا قسم حضرت عباس وقرنطینه هست درصورتیکه اگر متخصص وباسواد بودی راهکار علمی وبا جدیت وباشهامت وشجاعت اقدام میکردی دربرابر قانون گریزان ول ازسوی ملت وحوزویان وهرکسی ودرهررده ای باشد ایستادگی میکردید
11- جناب وزیر اگر تو با ماهی100/000دوز وکسن وارد کنی میدانی برای جمعیت85میلیونی چند میلیون دوز واکسن نیازهست باورود ماهی 100/000تا دهها سال طول میکشد تا واکسن عمومی زده شودبااین روش وبااین تعداد میخواهی کرونارا کنترل کنی/ ؟
12- اقای وزیر به امار کشورهای منطقه بنداز حداقل 15درصد جمعیت کشور واکسن اولیه را تزریق کردند ولی تو هنوز به کادر درمان کشورمان را اتمام نکردی بااین تفاسیر داری مسئولان ودولت را به سنگ اندازی متهم میکنی؟ ایا این بقصد ان نیست که برای بعد دولت روحانی دنبال منصب ویا حداقل برای خودت حفظ ابروباشی؟
هموطنان چرا تادیروز برعلیه وزیر بد وبیراه میگفتید چی شد بایک جمله الان همه به به وزیر میکنید؟ واقعا سلامتی مردم وخودتان برای خودتان مهم نیست که باهرحرف کذب ودروغی ومنافقانه جوگیرمیشوید یعنی با یک خرما گرمتان میشود وبا یک ممیز سردتان؟ ایا این روش بااین تفکر میخواهید حق طلبی وازمسئولان مطالبه شهروندی کنید؟
Iran (Islamic Republic of)
مصطفی ن
۱۸:۱۶ ۱۹ فروردين ۱۴۰۰
سلام خدمت شما هموطن گرامی ، متاسفانه خود شما هم وارد چاله ای ( بی انصافی و عدم صداقت ) شدین که طرف مقابل رو به اون متهم می‌کنید.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۵۰ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
پس چرا حداقل الان محدودیت نمیذارین
Iran (Islamic Republic of)
حق شناس
۲۳:۴۹ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
چطور پایتخت کشورهای دیگه یک ماه یکماه تعطیل میکنند،وضعیت پایتخت ما دست کمی از اونا نداره.آهای تصمیم گیران مملکت تورو خدا عمر مردم رو فدای کسب درامد خودتون نکنید....
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۴۴ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
اینم که فقط غر میزنه. اگه توانایی مدیریت و اجرای دستورات خودت رو نداری استعفا بده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۴۱ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
خدا لعنت کنه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۴۰ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
كشور فقط حاج قاسم ها ميخواهد
حرف نه فقط عمل
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۱۹ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
آقا ، عزیز ، برادر ، در یک کلام خلاصه و مفید بگویید ، همه شما نه سواد و نه علم مدیریت دارید.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۱۹ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
عزیزم خسته نباشی. نیازی به درد دل نیست همه چیز را می دانیم. این دولت مرگ مردم را وسیله ای برای امتیازگیری از غرب می کند. با این حرفها بیشتر تنها میشی. خدا بهت کمک کنه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۱۷ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
وام ازدواج دروغ گفتن ۱۰۰ملیون نمیدن . به همه ۷۰ ملیون میدن چه اوتا که زیر ۲۵ هستن و چ اونا بالا
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۱۷ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
وام ازدواج دروغ گفتن ۱۰۰ملیون نمیدن . به همه ۷۰ ملیون میدن چه اوتا که زیر ۲۵ هستن و چ اونا بالا
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۱۷ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
پشت کردن به مهره اصلی یعنی این.
الان همه وزرا یکی یکی دارن خودشون رو از دولت جدا میکنن و همه چیز رو میندازن گردن دولت ، بیچاره ها نمیدونن دولت با اونا دولت شده وخودشون هم شریکن.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۱۷ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
چرا تهران را دو هفته تعطیل نمیکنید؟
Iran (Islamic Republic of)
محمد
۲۳:۱۵ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
آقای نمکی عزیز تمامی هشدار ها را دادند التماس کردن و قسم دادن اما دولت .....

بگذریم.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۰۸ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
سیبل این حرف فقط یک نفره که فکنم همه میدونن کی
Qatar
ناشناس
۲۳:۰۱ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
چی بگم خدا
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۵۴ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
بجای اینکه هر روز تعداد کشته شده ها رو گزارش کنید لطفا لطفا واکسن بزنید واکسن وارد کنید واکسن تهیه کنید و واکسن بزنید آمریکا نیمی از مردمش رو واکسینه کرده ...باعث تأسف رژیم صهیونیسم تمامی مردم رو واکسینه کرده ...آقای دکتر نمکی وظیفه تان انجام دهید
Iran (Islamic Republic of)
sina
۲۲:۴۳ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
شما اگه راست میگی خیلی راست و پوست کنده بلند میشدی میومدی تلوزیون و حرفات رو میزدی
تا وقتی اینجوری با ترس و لرز حرف بزنی فرقی با رئیست نداری!!
شما هم توی این جنایت سهیم هستی
Iran (Islamic Republic of)
علی
۲۲:۴۱ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
اقای دکتر عاجزانه تقاضا دارم یک فکر نه،کاری برای کنکور ارشد بکنید.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۳۷ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
آقای وزیر یه سوال: چرا هروقت آمار کرونا میره بالا شما میای میگی تقصیر من نیست؟ این نقشت تکراری شده عزیزم...
Netherlands
ناشناس
۲۲:۳۶ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
ما چقدر بدبختیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۳۵ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
باسلام مردم عزیز من از همون اول گفتم اینا فقط میخوان مردم بگیرن تا هم جمعیت کم بشه هم برای واکسینه کردن مردم مشکلی نداشته باشن وگرنه هر چطور میشه با وجود اینکه ویروس جهش یافته در خوزستان بیداد میکرد چرا اجازه مسافرت دادن جون مردم اهمیت نداره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۲۱ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
یا کامل حرف بزنید یا کلا هیچی نگید . هر روز این همه مرگ مگه شوخیه .ایران عزاداره از بیکفایتی شما مسئولین. همه اشتباهاتتون را گردن دیگران میندازید خواهشن یکم وظیفه شناس باشید .
Iran (Islamic Republic of)
جوانمیراسدی
۲۲:۲۰ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
با سلام و خدا قوت به کادر بهداشت و درمان، بازم خدا پدر وزیر بهداشت رو بیامرزه که یکسره داد میزنه و میگه
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
هادی
۲۲:۱۶ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
دولت بدی داریم همکاری نمی کنن
Iran (Islamic Republic of)
تحلیلگر
۲۲:۰۶ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
ضمن تشکر، لطفا از جناب رئیس دولت و معاونشان علت این مشکل را جویا شوید! کشور را بهم ریخته کرده اند با این تصمیماتشان؟! جای دیگر دنبال مقصر نگردید لطفا!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۴۸ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
مقصر اصلی بی سوادی توست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۳۳ ۱۹ فروردين ۱۴۰۰
مشکل انتخاب دولتیست که با رای اکثریت مردم اومد سرکار مشکل چشم بسته بر حقیقته. خدا به این مرد بزرگ و همراهانش سلامتی و عزت بده که با هر سنگی که آقایان جلوی راهش انداختند از پای نایستاد. بی انصاف نباشیم.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۴۵ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
فقط شعار.
آقا قرنطینه کنید. خب؟
ولی خودتون هم حقوق نگیرید و درآمد نداشته باشین.
خودتون هم جایی نرین.
یا اینکه نفری ۲ تومن بدین تا کسی بیرون نیاد.
الکی جو نده آقای وزیر.
Iran (Islamic Republic of)
وطن پرست
۲۳:۵۴ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
ادم باید در امد داشته باشه درست،خانواده بی درامد از بین میره،ولی سفر چی او هم واجب عینیه!؟از طرفی واقعا نمیشد یارانه ای که ب مرغ میدن رو تو کارتهای یارانه به صورت اعتبار خرید و نه پول،میریختن که مردم از هر جا صلاح میدونن و بدون صف خرید کنن،من پیک موتوریم ،میفهمم واقعا مسوولیت مربوطه متوجه نمیشن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۲۱ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
درود به شرفت که حداقل میگی.خیلی ها نمیگن
United States of America
ناشناس
۲۱:۱۴ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
مگر رهبر وزیر بهداشت را منبع اعلام دستورهای کرونایی اعلام نکرد؟ چرا دولت قبل از این اوج جاده ها ورود و خروج را نبست؟ نوش دارو بعد از مرگ سهراب؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۵۴ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
بیخود دولت را نکوب بقیه مسئولین بخاطر اینکه بیش از این ضرر مالی نکنن راضی به مرگ ملت هستن
Qatar
سعید
۲۳:۰۵ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
چرا شما وقتی کم می اوردی مثل اقای روحانی از رهبری هزینه می کنید، یعنی اینقدر متوجه نیستی که مردم بخاطر صف مرغ،روغن،مترو،اتوبوس و... کرونا گرفتند چون شب عید بود بعد از دوسال باید حرکتی انجام می دادند و گرانه این مزخرفات که مردم در ماشینهای شخصیشان در جاده کرونا می گیرند وجود ندارد و یا لااقل اینقدر موثر نیست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۱۸ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
دولت لیاقت انتقاد هم ندارد بنده خدا.
Iran (Islamic Republic of)
عمار
۲۱:۱۱ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
بنام خداوند جان و خرد :
با عرض سلام و خداقوت خدمت شما جناب دکتر نمکی وزیر محترم دلسوز و نگران بهداشت و سلامتی ملت مظلوم ایران متحد و یکپارچه اسلامی عزیزمان لطف کنید طرح حاج قاسم سلیمانی ضد کرونا رو توسط بسیج مردمی برای تمامی شهرها و روستاهای کشور محله به محله درب تمامی منازل بفرستید تا افراد مشکوک به کرونا رو شناسایی کنند بسیاری از مردم جدیدا کرونا گرفته اند ولی از ترسشان خودشان را به بیمارستانهای کرونایی معرفی نمی کنند و و بعضیهاشونم اعمال مجرمانه دارند تمامی اعضای خانواده خودشان و همسایگانشان را دارن در یک آپارتمان مسکونی بیمار می کنند بداد ملت برسید بعضی از این کرونایها بدون ماسک مداوم در محیط آپارتمانی سرفه های شدید و عطسه های شدید می کنند خواهشمندیم اینان را بیایید ببریدشان به بیمارستان درمانشان کنید اعلام وضعیت فوق العاده قرمز و خطر ناک در سر تا سر کشور اعلام کنید و رسیدگی مجدانه کنید دارن نسل کشی راه می اندازند خیلی از این کرونایها میگن دیگی که برای من نجوشه می خوام سر سگ توش بجوشه نه فرهنگ دارن نه مرام دارن نه معرفت دارن نه انسانیت دارن نه شعور دارن نه حقوق حق همسایه گری سرشون می شود با بی رحمی دارن ویروس کرونا رو انتقال می دهند به همه مردم ایران عزیزمان به والله قسم بعضی از این کرونایها واقعا کردارشان و افکارشان کاملا مشخصه مجرمانه و از روی عمد است باید جرم انگاری شود و باهاشون برخورد پلیسی قضایی شود و به قرنطینه های مختلف انتقال داده شوند . والسلام و صلوات التماس دعا و التماس تفکر .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۲۱ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
تا حالا متنی به این بلندی و رسایی ندیدم لطفا پیگیری شود.درود بر شما.
Iran (Islamic Republic of)
جواد
۲۱:۰۳ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
اقا نمکی با طعنه وکنایه نمیشه فقط حرف زد باید به مردم بگی که چه کسانی هستن که نمیذارند منظورت از ورشکستگان کیا هستن ؟؟ دو پهلو حرف نزن شجاع باش!!!! چرا نمیگی؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۱۸ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
اگه دقت کنید خیلی تابلوئه که کیه!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۱۵ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
یعنی تو نمیدونی منظورش کی بوده؟!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۴۵ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
والا
Iran (Islamic Republic of)
عباسی
۰۰:۰۶ ۱۹ فروردين ۱۴۰۰
معلوم دیگه نفر لول شخص خود رئیس جمهور بی تدبیر هست که این وضع را در کرونا به وجود اورده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۳۴ ۱۹ فروردين ۱۴۰۰
از این واضح تر !!!!
Iran (Islamic Republic of)
مرتضی
۲۰:۵۶ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
جناب آقای نمکی، چرا مانند چین از طب سنتی که قدمتی همانند آنها دارد استفاده نمی شود؟ این لج بازی چرا؟ مردم دارند پر پر میشوند از چه می ترسید؟ واقعا چرا؟
خود، خانواده و تعدادی از فامیل با حداقل هزینه درمان شده ایم.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۰۷ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
برادر من طب سنتی هم تا یه حدی جواب میده وگرنه خود چین هم با واکسن و قرنطینه سراسری کرونا رو جمع کرد
امان از توهم
United Arab Emirates
بهروز غلامی
۲۲:۴۰ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
منظورت دارو امام کاظم هستش
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۵۶ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
تو هم اگر هوشیاری بودی .بدون پشتوانه اقتصادی مسئول تام الاختیار بهداشت کرونایی نمیشدی. مردم بی بضاعت واقشار آسیب پذیر باید ساپورت مالی شوند با این چندر قازها مگر میشود امرار معاش کرد.شما هی پیچ محدودیتها راشل وسفت میکنید .لطفا استعفا بده تا مقصر مشخص شود.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۳۵ ۱۹ فروردين ۱۴۰۰
اون وزیر بهداشته نه اقتصاد یا رئیس دولت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۵۵ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
آقای وزیر کجای کارید؟پس چرا آزمون وکالت با بیش از۸۱ هزار داوطلب برگزار بشه؟آزمون وکالته یا آزمون مرگ با کرونای جهش یافته؟؟؟!!!
Iran (Islamic Republic of)
علی
۲۳:۴۴ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
ماهم درگیر همین موضوع هستیم. منتها ما ارشدیم. و توی کمپین ها از شما حمایت میکنم شما هم از ما حمایت کنید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۴۵ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
همانطور که وقتی جنگ میشه ارتش و سپاه حرف اول رو تو کشور می زنن الان هم که ویروس شیوع پیدا کرده وزارت بهداشت باید حرف اول رو تو کشور بزنه
مسئله جدی است شوخی بردار نیست
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
ناشناس
۲۰:۴۵ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
الان تو بیست و سی گفت همه مالکان مستعجران باید تو یه سایتی ثبت نام کنن فلان کنن.

یه وزیر یه دولت چقدر باید بی سواد باشه چقدر.....

این حرف چقدر ادمو میکشونه تو کافینت خیابون چقدر......
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۴۴ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
آقا این امتحانات نهایی مارا پیگیری کنید.
واقعا شرایط موجود خیلی سخته
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۴۰ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
لغو آزمون وکالت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۱۸ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
تو هم خودتو کشتی با این ازمون وکالتت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۴۰ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
دورود بر صداقت شما .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۳۳ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
عجب حرفی زدی اینبار جون ملت که برای آقایان خیلی وقته بی ارزش شده یعنی ۴۳ساله
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۳۶ ۱۹ فروردين ۱۴۰۰
چرت نگو بچه جون
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۲۰ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
متاسفانه مسئولین آنطور که باید سخت گیری نکردند ، حداقل برداشت من اینه که آقای نمکی صادقانه و شفاف کار رو جلو می برند کاش رئیس جمهور هم کمی در این راستا مدیریت می کرد و صحبت های رهبری رو جدی میگرفت ، اینکه راه مسافرت مردم رو باز بذاریم به محبوبیت ما اضافه و از محبوبیت رهبری کم نمی کنه ، یادمه رهبری گفتند واکسن از سه کشور ممنوعه چراکه سابقه بازی با جون مردم رو دارند و برید تهش رو در بیارید فکر کجاها رو کرده بودند که الان حتی کادر درمان آمریکا از این واکسن سر باز می زنه یا کشورهایی مثل آلمان واکسن فایزر رو خطرناک می دونه و استفاده نمی کنه..

ایشون گفتند مسافرت ها رو محدود کنید ، ایشون گفتند حرف حرف مراجع پزشکیه و در این زمینه گوش به فرمان آن ها باشید اما دولت ساده انگارانه صحبت های وزیر بهداشت رو زمین انداخت...
برگردیم به گذشته در مورد برجام هم دولت محترم همینطور رفتار کرد و هر چه رهبری اخطار داد اعتماد نکنید اما اینا از حول حلیم افتادند توی دیگ ، هنوز هم روحانی امروز صحبت از این می کنه که ما بدون هیچ شرطی همینکه آمریکا عشقش بکشه و برگرده بله قربان گویان تا زمانی که آمریکا دوباره عشقش بکشه نزنه تحریم نکنه عمل می کنیم در حالی که وقتی آمریکا از برجام خارج شده باید ما شرط بذاریم براش و اینکه بخواد دوباره بزنه زیرش باید براش هزینه سنگین داشته باشه مثلا ضمانت چند صد میلیارد دلاری مالی که در صورت خروج آمریکا از برجام به ایران واریز شه

در ضمن اقای روحانی اینا سردار سلیمانی ما رو ترور کردند افتخار هم کردند بهش بایدن هم همان زمان گفت کار خوبی کردیم.
چه تحقیری رو به ملت ایران تحمیل می کنید...
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۲۰ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
باسلام دورد به جناب وزیر بهداشت ودگتر حریرچی وکادر درمانی از همه که زحمت کشیدن در این روزهای سخت عزیزان گفتند به هرزبانی ولی کو گوش شنوا
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۰۶ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
این دوستان جان چرا نمی خواهند مردم بی پناه فوج فوج از دنیا بروند و طب موثر سنتی که در کشور میلیاردی چین جواب داده را اجازه ورود دهند؟ موضوع چیست؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۱۹ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
نمکی آی نمکی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۱۴ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
آقای ظریف ایشون هم توهم زدع؟؟؟؟؟!!!! آقا یکی بداد مون برسه چرا مجلس و قوه قضاییه سکوت کردند؟؟؟؟!!!!!!
Germany
ناشناس
۲۰:۳۹ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
بله
United Arab Emirates
بهروز
۲۲:۴۲ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
مشکل همون مجلسه
مشکل سرمایه دارهای مجلس نشینه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۰۶ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
درود به شرفت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۰۳ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
پس تو چکاره هستی چرا اینها را الآن باید بگی چرا محدودیت ها را تشدید نکردید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۱۸ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
باز هم درود بر شرفش مثل بقیه دروغ بهمون نمیگه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۵۱ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
وزیر بهداشت همه کاری کرد
دقیقا چند دفعه که به دولت هشدار داد و دولت گوش نکرد، ضرر کردیم. نمونه اش همین نوروز.
اما تقصیر وزیر بهداشت نیست که دولت به حرفش گوش نمیده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۰۱ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
درود به شرفت جناب دکتر نمکی حق با شماست کوته فکران نا آگاه و مادی پرستهای بی توجه با شما همراهی نکردند واینگونه هم خودرا دچار کردند هم افرادی را که بیش ازیک سال مراقبت کردند و آنها را هم مبتلا کردند خداوند از خودخواهان نگذرد واین حق‌الناس گردنشونه اینها به خاطر تفریح و خوش گذرانی قاتلان بقیه هستند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۲۴ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
چی میگی بابا، این حرفارو میزنه خودشو خوب جلوه کنه.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۵۸ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
اگر سخنان وزیر بهداشت صحت داشته باشد ؛
کسانی که با مقاصد سیاسی باعث افزایش ابتلا و مرگ مردم شده اند مرتکب جنایت شده اند و می بایست به سختی مجازات شوند .و رئیس دولت جرمش از همه سنگین تر است .
Iran (Islamic Republic of)
حسام الدین
۲۰:۰۲ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
از یه استیضاح ساده کوتاهی کردند، حالا مجازاتش کنند؟!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۵۶ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
اتفاقا موفق ترین .بهترین و جهادی ترین دستگاه دولت .وزارت بهداشت و درمان بوده است و علی رغم همه مشکلات و بی توجهی به آنها بارمشکلات را بدوش کشیدند .و باید دولت آینده از هر جناحی.باشد این تیم مدیریتی را حفظ کند چون بهترین عملکرد را داشته اند همه مردم منصف قدردان این عزیزان هستند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۰۰ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
چرا طب موفق سنتی در درمان را که چین هم به آن عمل کرده را عمل نمی کنند تا مردم فوج فوج از دنیا نروند؟ از چه نگرانند؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۵۵ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
وزارت وپستت مهمتر از جون مردم بود چرا نیامدید رسانه ملی خطاب به مردم میگفتی
Iran (Islamic Republic of)
آیت اله گودینی
۲۰:۰۳ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
کاش امروز فیلم جلسه 14 فروردین ستاد ملی مقابله با کرونا و حرف های وزیر و دیگر اعضا را می دیدید.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۳۵ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
این الان هم میگه دیگه ولی مرگ مردم برای آقایان مهم نیست که
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۵۱ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
سلام ودرودبرتنها وزیرخوب بلکه تنهادلسوزملت ایران جناب دکتراول خودمردم باید رعایت کنند دوم مادولت دلسوزی نداریم همه ازریشه خرابند ماازتمام دنیابراواکسن کرونا عقبتریم چرابدلیل دروغ دزدی غارت خرابکاریهایی که انجام دادن قیدملت نیستند مردم سالاریشون دروغ ازاب امدبیرون ،،امیدوارم بخدا خداوندخودش چنین قدرتی به جنابعالی بدهد که بکوبی تودهنشون اینها عالم بیعملند چراکشوربااینهمه ثروت مدیریت درستی نداشته باشد غیرازشما تمامدفاهای شمارادیدیم دراین یکسالواندی لعنت بردشمنت هرکی باشد جناب وزیربهداشت ،،ونوبت ملت ایرانم میرسد که حقشونومطالبه کنند ،درودبرخبرنگاران عزیز
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۰۱ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
اگر راست میگه چرا از طب سنتی که موثر و ارزانتر است استفاده نمی کنند؟ مافیای دارو و درمان نمی گذارند؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۴۸ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
این بنده خدا طب سنتی هم خودشو کشت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۵۱ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
بازم یک دلواپس
نوش داروپس ازمرگ سهراب
میخاستین توایام نوروز مسافرت باقطاروهواپیما واتوبوس روراه نندازین تااینطوری نشه
البته پولش که خوب بود نمیشد ولی ادای ادمای خوب رودرنیارین
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۰۷ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
اشتباه منفی زدم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۵۰ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
این داره ادای آدم خوبا رو در میاره. مردم الکی دارن ادای حال بدا رو درمیارن. جون دل
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۵۳ ۱۹ فروردين ۱۴۰۰
یه کم انصافم خوبه این بنده خدا مصاحبه های قبل عیدش هست. تمام فریادشو زد برو ببین کی راه کرونارو باز کرد یا کی باید محدودیتهارو کنترل میکرد ایا دستور رییس جمبورت نبود؟
Iran (Islamic Republic of)
آیت اله گودینی
۱۹:۴۹ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
کاش این دردها را خیلی ها بفهمند و در مقابله با کرونا همراه نظام سلامت شوند..
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۴۵ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
همش جوک بود!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۴۰ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
خدایا خودت به حق فاطمه زهرا کمک کن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۳۶ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
هر چه کنی به خود کنی
گر همه نیک و بد کنی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۲۹ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
خدا قوت
درود به شرفتان
ایران و ایرانی همه با هم تا آخر ایستاده ایم .
یا حق
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر