گاز مونوکسید کربن جان زوج جوان همدانی را گرفت

مدیر روابط عمومی پزشکی قانونی استان همدان گفت: یک زوج جوان همدانی بر اثر استنشاق گاز مونوکسیدکربن دچار مسمومیت شده و جان باختند.

علیرضا صارمی گفت: شب گذشته -شنبه ۲۸ آبان‌ماه- مرد ۲۷ ساله و زن ۲۵ ساله بر اثر استنشاق گاز مونوکسیدکربن دچار مسمومیت شده و جان باختند.

او گفت: متأسفانه این زن و شوهر جوان به علت مشکل لوله دودکش بخاری دچار گازگرفتگی و در نهایت مرگ شدند.

مدیر روابط عمومی پزشکی قانونی استان همدان گفت: براساس آمار‌های موجود در هفت ماهه سال جاری ۱۴ نفر بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در استان جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵ نفر بوده است و افزایش یافته است.

صارمی با اعلام اینکه ۱۸ آبان‌ماه نیز دو نفر بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در شهرستان همدان جان خود را از دست داده اند، گفت: کوچک بودن اندازه مجاری خروجی و لوله مشترک شومینه برای چند واحد مسکونی می‌تواند منجر به نشت و نشر گاز و مسمومیت و حتی مرگ افراد شود.

او استاندارد بودن طول دودکش و داشتن کلاهک مخصوص، استفاده نکردن از شعله‌های اجاق گاز برای گرم نگهداشتن خانه، خودداری از قرار دادن لوله خروجی بخاری داخل ظرف آب، بسته نبودن تمامی روزنه‌های جریان هوا به ویژه اتاق خواب، آبی بودن رنگ شعله بخاری و وسایل پخت و پز، نصب نکردن آبگرمکن در حمام، کنترل مسیر دودکش از نظر نشت گاز‌های سمی، دقت و توجه به داغ بودن لوله دودکش از راهکار‌های مهم در پیشگیری از مسمومیت با مونوکسیدکربن است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.