سرپرست شرکت گاز استان کرمانشاه گفت : به دانش آموزانی که موفق شوند که مصرف خانوار خود را ۱۰ درصد کاهش دهند جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.

ناصر حسینی سرپرست شرکت گاز استان کرمانشاه گفت : دست کمک به سمت جامعه فرهنگ ساز فرهنگیان دراز می‌کنیم و از آن‌ها برای موضوع فرهنگ سازی در مصرف گاز یاری می‌خواهیم.

وی اعلام کرد: در حال حاضر از ۳۳ شهر استان کرمانشاه، تنها ۲ شهر ازگله و سومار فاقد گاز هستند که شهر ازگله در سال آینده از نعمت گاز برخوردار می‌شود، اما شهر سومار به دلیل اینکه خالی از سکنه است قابلیت گازرسانی ندارد.

سرپرست شرکت گاز استان کرمانشاه افزود: از ۲ هزار و ۵۴۵ روستای استان کرمانشاه، ۲هزار و ۳۰۵ روستا قابلیت گازرسانی دارد که به یک هزار و ۹۰۰ روستا گازرسانی شده و گازرسانی به ۲۴۵ روستا در دست اقدام است و نیز ۹۵ روستا نیز در دست پیمان سپاری است.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۹۹/۹ درصد جمعیت شهری و ۸۶/۵ درصد جمعیت روستایی استان کرمانشاه از نعمت گاز طبیعی برخوردارند و با اقدامات در دست انجام تا پایان سال آینده استان کرمانشاه، استان سبز اعلام خواهد شد.

حسینی با بیان اینکه در استان ۶۶۸ هزار مشترک گاز در بخش‌های خانگی داریم، گفت: سال قبل ۷۸۱میلیون متر مکعب گاز در استان مصرف شد که امسال با توجه لغو محدودیت‌های کرونایی پیش بینی می‌شود به ۹۰۰ میلیون متر مکعب برسد و این یعنی رشد ۱۵ درصدی مصرف، در حالی که تعداد مشترکین فقط سه درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش یکی از بهترین جوامعی است که می‌تواند به ما کمک کند تا یک ماه پیش رو را بدون مشکل جدی سپری کنیم، افزود: ما می‌خواهیم در راستای فرهنگ سازی به دانش آموزان در خصوص بهینه سازی مصرف آموزش بدهیم و آنان را به عنوان مدیران انرژی معرفی کنیم تا از خانواده هایشان بخواهند درست مصرف کنند.

حسینی گفت: ما آمادگی داریم موتورخانه تمامی مستحدثات سطح استان را با اولویت مدارس و ساختمان‌های آموزش و پرورش به صورت رایگان بهینه سازی کنیم که این کار مصرف گاز ساختمان را تا ۲۰ درصد کاهش می‌دهد .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.