مسابقات بین المللی اسکی در الیگودرز آغاز شد

رییس اداره ورزش و جوانان الیگودرز گفت: مسابقات بین المللی اسکی صحرانوردی گرامیداشت دهه فجر امروز جمعه ۳۰ دی ماه آغاز و تا شنبه یک بهمن ماه سال جاری در شهرستان الیگودرز ادامه دارد.

مهدی شاه نصیری رییس اداره ورزش و جوانان الیگودرز اظهار داشت: حدود ۵۰ ورزشکار خانم و آقا به مدت ۲روز برای کسب امتیاز لازم و کسب سهمیه مسابقات جهانی در رشته ۱۰ کیلومتر پاتیناژ و ۱۵ کیلومتر پاتیناژ زیر نظر اوزکان نماینده فدراسیون جهانی اسکی از کشور ترکیه به رقابت می‌پردازند.
او با اشاره به حضور ۲ ورزشکار آقا و یک ورزشکار خانم از لرستان در این مسابقات افزود: تمام امکانات و شرایط لازم برای میزبانی مطلوب ورزشکاران فراهم است و امیدواریم در صورت توافق فدراسیون اسکی مرحله دوم این رقابت‌ها ششم و هفتم دی ماه نیز در پیست تمندر برگزار شود.
رییس اداره ورزش و جوانان الیگودرز بیان کرد: پیش از این قرار بود این رقابت‌ها به میزبانی پیست اسکی شهید قطاسلو تهران برگزار شود که با تایید و موافقت فدراسیون جهانی اسکی، پیست تمندر الیگودرز برای میزبانی از این رویداد جایگزین شد.
شاه نصیری بیان کرد: “برنارد گایراد” نماینده فدراسیون جهانی اسکی ۲۶ آبان ماه جهت تایید و تمدید گواهی بین المللی پیست‌های اسکی کشور به ایران سفر، از پیست تمندر الیگودرز بازدید و با صدور تاییدیه فنی برای ایجاد رشته‌های مارپیچ کوچک و بزرگ در این مجموعه موافقت کرد.
شهرستان الیگودرز در دامنه کوهستانی شرق لرستان با آب و هوایی سرد در زمستان و مطلوب و معتدل در بهار و تابستان است که از شهر‌های مرتفع و سردسیر ایران به شمار می‌رود.
این شهر ۲ هزار و ۲۲ متر از سطح دریا بلندتر است و از شمال به خمین، محلات و اراک می‌رسد از جنوب به دزفول، کوهرنگ و فریدون شهر از شرق با داران، گلپایگان و خوانسار همسایه است و از غرب به دورود، ازنا، شازند، بروجرد و خرم‌آباد راه دارد.
پیست اسکی تمندر نیز در روستای فرسش با آب و هوای سرد و برفی واقع در ۴۵ کیلومتری شهر الیگودرز احداث شده است و با توجه به ابعاد مختلف گردشگری، یکی از راه‌های اشتغالزایی برای جوانان الیگودرز استفاده مناسب از ظرفیت پیست اسکی است که می‌تواند علاوه بر رونق اقتصادی، این شهرستان را به عنوان قطب ورزش‌های زمستانی در غرب کشور معرفی کند.

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: اسکی ، ورزش و جوانان
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر