رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح:

رژیم صهیونیستی باید پاسخگوی جنایات خود باشد

سرلشکر باقری گفت: رژیم صهیونیستی در هشت دهه‌ای که فلسطین را اشغال کرده، به هر جنایتی دست زده است و بایستی در برابر مردم جهان پاسخگو باشد.

سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح امروز دوشنبه در دیدار سپهبد «علی محمود عباس» وزیر دفاع سوریه و هیات همراه گفت: سوریه از ابتدای اشتغال سرزمین فلسطین در خط مقدم حمایت از فلسطین و جهان اسلام بوده و این پایمندی و مقاومت ستودنی است.

وی افزود: البته این وظیفه همه مسلمانان و اعراب است در این راه همراه شما باشند. شما تاکنون کار بزرگی انجام داده و ایستادگی کردید و خداوند هم ان‌شاءالله به شما کمک می‌کند.

رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح اظهار کرد: رژیم صهیونستی در هشت دهه‌ای که فلسطین را اشغال کرده است همه جنایاتی که توانسته انجام داده است و بایستی در برابر مردم جهان پاسخگو باشد، اما این‌گونه نیست. برخی از کشور‌های عربی که مسیر عادی سازی روابط را در پیش گرفتند خیانتی به آرمان فلسطین، جهان عرب و جهان اسلام داشتند و باید پاسخگو باشند.

سرلشکر باقری بیان کرد: دولت و ملت سوریه در برابر توطئه‌ای که در ۱۰ سال گذشته آعاز شد بحمدلله با اراده قوی و ایستادگی جنگیدند و سرزمین خود را حفظ کردند و این پیروزی را به جنابعالی و همه همکارانتان تبریک می‌گویم.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح اظهار کرد: بحمدالله سوریه توانست طرح دشمنان خود را به شکست بکشاند؛ این طرح می‌توانست جهان اسلام و غرب آسیا را به آشوب بکشاند را شکست کشاند که این کار بزرگی بود.

وی ادامه داد: ما افتخارمی‌کنیم در این حماسه بزرگ در کنار مردم، دولت و ارتش سوریه مشارکت داشتیم و شهدای گرانقدری تقدیم کردیم و درود می‌فرستیم بر سید الشهدای مقاومت و مبارزه با تروریست شهید سلیمانی عزیز و یاد ایشان را گرامی می‌داریم.

سرلشکر باقری اظهار کرد: امنیت در منطقه غرب آسیا به هم‌پیوسته است و امکان ندارد در جایی ناامنی باشد و بقیه جا‌ها امنیت وجود داشته باشد لذا به خاطر این امنیت بهم‌پیوسته بایستی این همکاری‌ها ادامه داشته باشد.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح اضافه کرد: بحمدلله همکاری دو نیرو‌های مسلح و دو دولت الگوی برای همکاری‌های کامل و همه‌جانبه میان دو کشور می‌تواند باشد. به همین دلیل، بسیاری از قدرت‌های استکباری با این همکاری مقابله کرده و آن را نمی‌پذیرند.

وی افزود: جمهوری اسلامی هیچ تردیدی در اینکه راه درستی در همکاری‌ها بین دو کشور در پیش گرفته ندارد و با قدرت این مسیر را ادامه خواهیم داد و در کنار شما خواهیم بود.

سرلشکر باقری تاکید کرد: سفر جنابعالی در مقطع بسیار حساسی انجام شد و امیدوار هستم نتایج این سفر در توسعه امنیت کشور شما و منطقه غرب آسیا موثر باشد.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با اشاره به امصای سند همکاری نظامی و امنیتی در جولای ۲۰۲۰ گفت: این سند می‌تواند مبنای خوبی برای همکاری‌های بین دو کشور باشد و ضرورت دارد کمیسیون امنیتی دفاعی بین دو کشور در سریع‌ترین زمان تشکیل شود.

سرلشکر باقری با بیان اینکه حضور ما تاکنون در سوریه در حوزه مستشاری بوده است، گفت: امروز ارتش سوریه نیازمند یک بازسازی است و نیرو‌های مسلح ایران باتوجه به تجربیات هشت سال دفاع مقدس و بازسازی نیرو‌های مسلح پس از این آمادگی را دارد تا حوزه‌های باز معماری، آموزش و تجهیز به شما کمک کند.

در ادامه این دیدار، سپهبد «علی محمود عباس» وزیر دفاع سوریه گفت: این افتخاری برای ما است که این دعوت شما را اجابت کردیم و در تهران حضور پیدا کردیم ان‌شالله منجر به همکاری دوستانه و برادرانه باشد.

سپهبد عباس افزود: ما از زمان‌های دور در یک سنگر جنگیده‌ایم در مقابله با دشمن و تروریست. وزیر دفاع سوریه گفت: از زمان تاسیس رژیم صهیونیستی سوریه در خط مقدم مبارزه با او بوده است و همواره در کنار گروه‌ها و مجموعه‌هایی بوده که به دنبال استقبال طلبی هستند.

وی افزود: افتخار می‌کنیم که در کنار جمهوری‌ اسلامی ایران هستیم و از انقلاب اسلامی را پیشتیبانی می‌کنند.

سپهبد عباس بیان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی جمهوری اسلامی ایران در مقابل اسرائیل ایستادگی و مقاومت کرده است.

وی اظهار کرد: ما تاکید می‌کنیم که ایران در تمامی مراحل بحران در کنار سوریه ایستاده است. وزیر دفاع سوریه در این دیدار ضمن تشکر از جمهوری اسلامی برای حمایت از محور مقاومت خواستار توسعه این‌حمایت‌ها شد.

در این دیدار، طرفین ضمن تأکید بر برگزاری رزمایش مشترک میان دو کشور، تجاوزات مکرر رژیم صهیونیستی به خاک سوریه با بهانه‌های واهی که ناقض حقوق بین‌الملل بوده و سکوت جوامع بین‌الملل را درپی داشته است، محکوم کردند.

وزیر دفاع سوریه در پایان این دیدار، از سرلشکر باقری برای سفر به این کشور دعوت به عمل آورد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
فرهاد
۱۵:۴۱ ۱۸ بهمن ۱۴۰۱
درود بر ایران که همیشه خداوند حامی وپشتوانه اش بود
و همیشه دلاور مردان ما حماسه ها می آورینن
وهمیشه چیزی برای غافل گیری دشمن دارن
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر