افتتاح ۵۰ هکتار از اراضی ساحلی استان بوشهر برای پرورش آبزیان

مدیرکل شیلات استان بوشهر از افتتاح ۵۰ هکتار از اراضی ساحلی دلوار تنگستان برای پرورش میگو خبر داد و گفت: تولید این آبزی امسال در استان بوشهر از ۳۹ هزار تن فراتر رفت.

عقیل امینی مدیرکل شیلات استان بوشهر صبح امروز در نشست با مسئولان شهرستان تنگستان این شهرستان را منطقه مهم تولید محصولات آبزی‌پروری دانست و اظهار داشت: تنگستان در تولید میگو و ماهی پرورشی از جایگاه مهمی در کشور و استان بوشهر برخوردار است.

وی شهرستان تنگستان را قطب آبزی‌پروری استان بوشهر خواند و بیان کرد: ظرفیت‌های خوبی در شهرستان تنگستان برای رونق آبزی‌پروری وجود دارد و نیاز است با توجه به روند کاهش ذخیره به این مهم در خلیج فارس توجه ویژه شود.

مدیرکل شیلات استان بوشهر ادامه داد: با توجه به خسارت ذخایر آبزیان در خلیج‌ فارس باید به سمت آبزی‌پروری حرکت کنیم تا علاوه بر افزایش تولید، به بازسازی ذخایر آبزیان ارزشمند خلیج فارس کمک شود.

امینی عنوان کرد: میزان تولید میگو پرورشی کشور امسال افزون بر 61 هزار تن ثبت شد که سهم این استان از میزان تولید میگو پرورشی بیش از 39 هزار تن بوده است.

وی از افتتاح 50 هکتار اراضی ساحلی دلوار تنگستان برای پرورش میگو خبر داد و گفت: تولید این آبزی امسال در استان بوشهر از 39 هزار تن فراتر رفت.

لطفی‌ فرماندار شهرستان تنگستان هم گفت: فعالیت‌های اشتغال‌زایی حمایت شود و این شهرستان از ظرفیت‌های ساحلی برای توسعه صنایع شیلات برخوردار است و این توانمندی باید برای مردم بومی شهرستان تنگستان استفاده شود.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: