حسینی:

از آغاز دولت سیزدهم تاکنون ۲۲ نشست با وزارتخانه‌ها داشته‌ایم

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور، وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی را به هم افزایی ظرفیت‌ها در راستای پیشبرد اهداف فراخواند.

سیدمحمد حسینی در بیست و دومین نشست شورای معاونان امور مجلس وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی که به میزبانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد، اراده دولت برای تعامل حداکثری و نزدیک با مجلس شورای اسلامی را مورد تأکید قرار داد و گفت: رئیس‌جمهور از معاونان پارلمانی انتظار دارد حضور فعال و موثری در انجام وظایف خود و تعامل با نمایندگان و پاسخ به سؤالات و تذکرات آنان داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: حضور فعال معاونان در تعامل با تک تک نمایندگان مجلس و ارائه توضیح، رسیدگی و پاسخ به سوالات و تذکراتی که از سوی آنان مطرح می‌شود، ضمن نشان دادن حسن نیت، باعث می‌شود دشمنان و بدخواهان نظام اسلامی نتوانند از مواردی که بعضاً ناقص بیان شده، سوءاستفاده کرده و دست به سیاه نمایی بزنند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور، ایجاد و تقویت روحیه کارِ جمعی برای سازماندهی یک تیم منسجم و همدل از معاونان پارلمانی دستگاه‌ها را اقدامی ضروری دانست و گفت: از آغاز دولت سیزدهم تاکنون ۲۲ نشست با حضور معاونان پارلمانی وزارتخانه‌ها داشته‌ایم که در طول دوران معاونت پارلمانی بی‌سابقه است.

حسینی افزود: این نشست‌ها آثار مثبت خود را داشته است؛ اما زمانی می‌توان نتیجه قابل توجهی گرفت که با روحیه کارِ جمعی درآمیزد و در قالب یک تیم برای پیشبرد مأموریت‌های خود و تحقق اهداف دولت مردمی اقدام کنیم.

معاون رئیس‌جمهور با تأکید بر این‌که قابل قبول نیست معاونان پارلمانی به‌صورت انفرادی در موضوعات مهمی مانند استیضاح اقدام کنند، تصریح کرد: اقدامات هر معاون پارلمانی فراتر از موفقیت یا ناکامی وزارتخانه متبوعش به‌عنوان دولت مطرح می‌شود؛ از این جهت علاوه بر وظایف سازمانی که هر یک از معاونان پارلمانی با جدیت دنبال می‌کنند یک وظیفه عام نیز در قبال دولت و سایر وزارتخانه‌هاست.

حسینی با اشاره به مطرح شدن استیضاح وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: لازم است با تبیین و تشریح دستاورد‌های این وزارتخانه از جمله موفقیت بزرگ در کنترل کرونا که هنوز در کشورهایی، چون ژاپن و آمریکا قربانی می‌گیرد، ابهامات و سؤالات نمایندگان و به‌ویژه استیضاح‌کنندگان را پاسخ و توضیح دهیم.

معاون رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرارسیدن ایام‌الله دهه فجر اظهار داشت: امام راحل (ره) آیه کریمه «و لقد ارسلنا موسی بایاتنا أن أخرج قومک من الظلمات الی النور» را که در ظاهر خطاب به حضرت موسی (ع) است، اما در واقع مخاطبش همه مصلحان و عالمان در طول تاریخ است، عینیت بخشید و جامعه ایرانی را از ظلمت استبداد، انحطاط و وابستگی به سمت نور عزت، استقلال و آزادی هدایت کرد.

حسینی افزود: امروز بخش دوم آیه یعنی «و ذکرهم بایام الله إن فی ذلک لایات لکل صبار شکور» خطاب به ماست که یادآور یوم الله ۱۲ و ۲۲ بهمن و دستاورد‌های نظام اسلامی باشیم؛ به ویژه امسال که چندی قبل شاهد توطئه دشمنان در به آشوب کشیدن کشور بودیم، ضرورت دارد برنامه‌های دهه فجر باشکوه‌تر از گذشته برگزار شود.

وی در همین راستا به وزارتخانه‌ها تأکید کرد: گزارش جامعی از فعالیت‌ها و دستاورد‌های خود در طول یک سال و نیم گذشته به مردم ارائه دهند تا فضاسازی‌های معاندان در ناامید کردن مردم خنثی شود و مردم با دلگرمی بیشتر در صحنه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی برای پیشرفت کشور مشارکت کنند.

حسینی ادامه داد: با توجه به تعامل و ارتباط نزدیک نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اقشار مختلف مردم، گزارش وزارتخانه‌ها در اختیار نمایندگان نیز قرار گیرد تا در جهاد تبیین به آمار دقیق استناد کنند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این نشست با بیان اینکه معاونان پارلمانی مسئولیت بسیار سنگین و دشواری بر عهده دارند نکاتی پیرامون اهمیت تعامل و ارتباط نزدیک با نمایندگان و پاسخ به مطالبات آنان همراه با صبر و سعه صدر ارائه کرد.

زلفی گل، تعامل صادقانه و محترمانه به جای تقابل و رویارویی مسئله ساز، پیگیری فعالانه امور تا رسیدن به نتیجه، حضور میدانی جهت بررسی دقیق قضایا، تنظیم مرتب وقت ملاقات نمایندگان با وزیر و معاونان و ارائه گزارش اقدامات را از جمله وظایف معاونان پارلمانی ذکر کرد و افزود: به تجربه ثابت شده که توجه به این امور نتیجه بخش خواهد بود و فضای مناسب برای تمرکز بر کار بدور از تنش را فراهم می‌کند.

معاون پارلمانی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از دیگر سخنرانان این نشست بودند، همچنین معاونان امور مجلس سایر وزارت‌خانه‌ها پیشنهادات و نقطه نظرات خود در مباحث مبتلابه مثل بودجه ۱۴۰۲ را مطرح کردند و پیرامون آن تبادل نظر و هم‌اندیشی صورت گرفت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۳۵ ۰۹ بهمن ۱۴۰۱
این مورد را چندین سال در اجتماع تجربه کرده ایم مدیرهایی که آمار الکی میدهند وچندین سال گذشته هم دولتها را سر کار گذاشتند باید تنبیه کرد واین مدیران در حال حاضر خطرشان کمتر از دشمن نیست ونشان اگثر این مدیرا ن بله قربان گو وچاپلوس هستند
آخرین اخبار