جانشین وزیر دفاع مطرح کرد:

همکاری وزارت دفاع با ۱۴۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور

سرتیپ فرحی گفت:کشور ما با همت شرکت‌های دانش‌بنیان و جوانان متخصص امروز در حوزه فناوری‌های راهبردی گام‌های موثری برداشته است.

سردار سرتیپ پاسدار سید مهدی فرحی جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در حاشیه بازدید از دومین نمایشگاه ایران ژئو در جمع خبرنگاران اظهارکرد: امروز جهان به سمت فناوری‌های نوین و پیشرفته و راهبردی در حال حرکت است و چشم انداز ما این است که بتوانیم از این فناوری‌های نوین استفاده مطلوب کنیم.

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در خصوص پیشرفت‌های ایران اسلامی در این حوزه گفت: کشور ما با همت شرکت‌های دانش‌بنیان و جوانان متخصص امروز در حوزه فناوری‌های راهبردی گام‌های موثری برداشته است که از جمله آن‌ها می‌توان به حوزه ژئوماتیک اشاره کرد.

وی ادامه داد: امروز حوزه ژئوماتیک یکی از مهم‌ترین مولفه‌های اصلی فناوری‌های فضایی است که در عرصه بین‌المللی روی این موضوع کار ویژه صورت می‌گیرد. اطلاعات ژئو و داده‌های مکانی در شرایط کنونی کاربرد‌های متعددی دارند و شرکت‌هایی که در این نمایشگاه حضور دارند، امروز از تجهیزات و زیرساخت‌های مطلوب و دانش قابل توجهی در این حوزه برخوردارند و قطعا با کمک و حمایت سازمان جغرافیایی نیرو‌های مسلح رونق قابل توجهی را برای این شرکت‌ها در آینده شاهد خواهیم بود.

سردار فرحی در خصوص دستاورد‌های سازمان جغرافیایی نیرو‌های مسلح در حوزه ژئوماتیک گفت: این سازمان طی چندین سال گذشته در این رابطه روند رو به رشد و صعودی داشته است و توانسته قابلیت‌های مطلوبی را ایجاد کند که از جمله این فعالیت‌ها می‌توان به پشتیبانی و حمایت از برگزاری نمایشگاه ایران ژئو اشاره کرد.

وی ادامه داد: بنظر می‌رسد در آینده نزدیک بتوانیم ارتباطات موثری را بین سازمان‌های هوافضا، صاایران و سازمان جغرافیایی نیرو‌های مسلح جهت تشکیل یک چرخه کاملی از فناوری‌های فضایی ایجاد کنیم.

جانشین وزیر دفاع خاطرنشان کرد: وزارت دفاع در حال حاضر با بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ شرکت سازنده در ارتباط است که حدود ۱۴۰۰ شرکت آن را شرکت‌های دانش بنیان تشکیل می‌دهند؛ و البته قسمتی از آن‌ها شرکت‌های دانش بنیانی هستند که در حوزه ژئوماتیک کار می‌کنند و در این نمایشگاه نیز حضور دارند. این بخش از شرکت‌های دانش‌بنیان با سازمان جغرافیای نیرو‌های مسلح در ارتباط هستند و حمایت‌های همه جانبه‌ای را در حوزه توسعه تجهیزات و توسعه فناوری دریافت می‌کنند و البته بهره برداری از خدمات این شرکت‌ها نیز صورت می‌پذیرد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: