آمادگی آرژانتین برای تامین گاز اروپا

رئیس‌جمهور آرژانتین اعلام کرد که کشورش می‌تواند گاز کشورهای اروپایی را تامین کند تا بحران انرژی خود را پشت سر بگذارند.

«آلبرتو فرناندز» اطمینان داد که با توجه به خطر کمبود‌های انرژی که اروپا به دلیل درگیری بین روسیه و اوکراین با آن‌ها مواجه است، این کشور می‌تواند تامین‌کننده گاز در اروپا باشد.

به گزارش اسپوتنیک‌، رئیس‌جمهور آرژانتین در مراسم افتتاحیه عملیات توسعه نیروگاه حرارتی Ensenada Barragán در بوئنوس آیرس گفت: ما می‌توانیم تامین کننده گاز در اروپا باشیم. چند روز پیش با چارلز میشل (رئیس شورای اروپا) صحبت کردم و همه امکاناتی را که برای رساندن گاز به اروپا که امروز به دلیل جنگ بین روسیه و اوکراین به آن نیاز دارد و با کمبود آن مواجه است را توضیح دادم.این وضعیت میزان انرژی و قیمت انرژی را بیشتر با بحران مواجه کرده است.

 وی همچنین با ابراز خرسندی از وجود ذخایر طبیعی لیتیوم موجود بین برزیل و شیلی و آرژانتین گفت: ۶۶ درصد مجموع جهانی این ماده معدنی استراتژیک در این مثلث وجود دارد. اگر ما لیتیوم را به باتری تبدیل کنیم و آن باتری‌ها را به کالا‌هایی تبدیل کنیم که جهان خواستار تولید آن است، فرصت بزرگی برای توسعه کشورمان خواهد بود.

آلبرتو فرناندز تاکید کرد: توسعه نیروگاه حرارتی (Central Térmica Ensenada Barragán) با سرمایه گذاری ۲۵۰ میلیون دلاری، امکان توسعه تولید انرژی با ظرفیت تامین ۱.۵ میلیون خانه را فراهم می‌کند.

کشور‌های اروپایی، پس از تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه به دلیل جنگ اوکراین، با قیمت بالای گاز و برق و بحران انرژی مواجه هستند.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر