تاثیر مصرف منظم بادام در رژیم غذایی

یک مشت بادام به اندازه یک پیاله بروکلی یا چای سبز آنتی اکسیدان پولی‌فنول به بدن می‌رساند.

بادام سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی، پروتئین و فیبر، همراه با تعداد زیادی از مزایای سلامتی است.

فقط یک مشت بادام حدود یک هشتم نیاز ما به پروتئین روزانه را تامین می‌کند.

به صورت منظم بادام مصرف کنید و تاثیر آن را ببینید

منافع بهداشتی بادام در طول قرن‌ها ثابت شده اند و این منافع بالقوه عبارتند از کاهش کلسترول و کاهش خطر ابتلا به سرطان و بیماری‌های قلبی.

یک مطالعه که در سال ۲۰۰۵ در مجله انجمن رژیم غذایی آمریکا به چاپ رسید، نشان داد که مصرف بادام منجر به افزایش سطح ویتامین E در رژیم غذایی و جریان خون می‌شود.

این ویتامین یک آنتی اکسیدان قوی است که از سلول‌ها در برابر آسیب‌ها دفاع می‌کند و مانع از گرفتگی عروق ناشی از کلسترول بالا می‌شود.

بادام باعث چاقی نمی‌شود

بر خلاف باور‌های رایج بادام و کلا تمام میوه‌های صدفی باعث چاقی نمی‌شوند. مغز‌های روغنی مانند بادام و پسته و ... با وجود این که حاوی چربی هستند، اما در عین حال احساس سیری طولانی مدتی ایجاد و جذب چربی‌های زیاد را مهار می‌کنند.

بادام برای گیاه خواران

بادام سرشار از کلسیم، منیزیم و فیبر است و یکی از منابع پروتئین محسوب می‌شود. به همین دلیل می‌تواند برای افرادی که از محصولات حیوانی مانند گوشت و ... تغذیه نمی‌کنند، مناسب باشد.

بادام تقویت‌کننده سیستم ایمنی بدن

بادام حاوی مواد مغذی و خواص آنتی اکسیدانی بالایی دارد. یک مشت بادام به اندازه یک پیاله بروکلی یا چای سبز آنتی اکسیدان پولی فنول به بدن می‌رساند.

بادام و کاهش خطر ابتلا به سرطان

محققان گروه تغذیه دانشگاه کالیفرنیا اعلام کردند که مصرف بادام با کاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ در تماس است.

بادام و بیماری قلبی

این خوراکی همراه با سایر آجیل و دانه‌های دیگر منجر به بهبود سطوح چربی خون می‌شود و برای قلب مفید است. شواهد نشان می‌دهند که رژیم غذایی شامل بادام منجر به رفع بیماری‌های قلبی می‌شود. همچنین بادام منجر به افزایش سطح آنتی اکسیدان‌ها در جریان خون شده و کاهش فشار خون و بهبود جریان خون را به دنبال دارد.

بادام خام یا بو داده

بادام خام بهتر از بادام بو داده است. برای بو دادن بادام معمولا از چربی‌های مضر استفاده می‌شود. به همین دلیل بهتر است از بادام خام استفاده کنید تا از چربی و نمک زیاد دور باشید.

بهتر است بادام را با پوست بخورید

پوست نازک بادام سرشار از آنتی اکسیدان‌ها و مواد مغذی است. این بخش از بادام خواص ضدویروسی و ضدالتهابی فوق العاده‌ای دارد. توصیه بر این است که بادام را با پوست نازک آن میل کنید.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار