کارشناسی صحنه‌های مشکوک پرسپولیس و آلومینیوم

پرسپولیس از داوری طلبکار شد

سه صحنه مشکوک دیدار پرسپولیس و آلومینیوم، مورد نقد و بررسی کارشناسان داوری قرار گرفته است.

سرخپوشان که هفته گذشته اعتراض شدیدی به قضاوت موعود بنیادی‌فر در دیدار با فولاد داشتند و معتقد بودند خطای پنالتی روی شیخ دیاباته اعلام نشده است، این هفته هم در چند صحنه اعتراض شدیدی به تصمیمات مرتضی منصوریان، داور مسابقه، داشتند.

در اولین صحنه مشکوک این دیدار شیخ دیاباته در برخورد با مدافع آلومینیوم در محوطه جریمه سرنگون شد و در شرایطی که بازیکنان پرسپولیس اعتقاد داشتند داور باید یک پنالتی به سود آن‌ها اعلام می‌کرد، منصوریان دستور به ادامه بازی داد.

ابراهیم میرزابیگی (تصمیم درست داور، پنالتی نبود): خطایی اتفاق نیفتاد. مدافع آلومینیوم روی زمین بود و شیخ دیاباته پای خود را گیر داد و قصد داشت پنالتی بگیرد.
 تورج حق‌وردی (تصمیم اشتباه داور، پنالتی بود): مدافع آلومینیوم پای مهاجم پرسپولیس را زد و داور می‌توانست یک پنالتی اعلام کند و حتی خود بازیکن آلومینیوم هم از اینکه داور پنالتی اعلام نکرد، متعجب شد.
 حیدر سلیمانی(تصمیم درست داور؛ پنالتی نبود): شیخ دیاباته قصد داشت پنالتی بگیرد، اما مدافع آلومینیوم روی زمین بود و عمل زدن صورت نگرفت و خطا نبود. مهاجم پرسپولیس پای خود را گیر انداخت و ادامه بازی صحیح بود.
 نوذر رودنیل (تصمیم اشتباه داور، پنالتی بود): مدافع پایش را روی پای دیاباته گذاشت و صد درصد خطا بود و باید پنالتی اعلام می‌شد.


تنها چهار دقیقه بعد، آلومینیوم در یک ضدحمله، صاحب موقعیت گلزنی شد و زمانی که علیرضا بیرانوند برای دفع این توپ از محوطه جریمه خارج شد، با میلاد فخرالدینی برخورد کرد تا داور مسابقه با کارت قرمز، او را از زمین اخراج کند.

اخراج بیرانوند در شرایطی صورت گرفت که مهاجم آلومینیوم در این صحنه در موقعیتی مشکوک به آفساید صاحب توپ شد و همین مسئله باعث اعتراض سرخپوشان به تصمیم منصوریان شد تا نیمه اول بازی به جنجال کشیده شود.

 ابراهیم میرزابیگی (تصمیم اشتباه داور، آفساید بود) : اخراج علیرضا بیرانوند درست بود، چون مهاجم آلومینیوم در موقعیت آشکار گل قرار داشت، اما پیش از این هم مهاجم آلومینیوم در آفساید بود و کمک داور با جای‌گیری بد خود، آفساید اعلام نکرد.
تورج حق‌وردی (تصمیم اشتباه داور، آفساید بود): مهاجم آلومینیوم در موقعیت آفساید قرار داشت، اما کمک داور به خاطر جای‌گیری اشتباه متوجه نشد، ولی خطای بیرانوند به خودی خود اخراج داشت، چون مصداق خطای شدید محسوب می‌شد.
 حیدر سلیمانی (تصمیم اشتباه داور، آفساید بود) : با توجه به اینکه بازیکن آلومینیوم در موقعیت آشکار گل بود، اخراج درست بود، اما پیش از اخراج، میلاد فخرالدینی در آفساید قرار داشت و قبل از اخراج، کمک داور باید آفساید اعلام می‌کرد، اما جای‌گیری خوبی نداشت.
 نوذر رودنیل (تصمیم درست داور، آفساید نبود) : اخراج درست بود و با توجه به تصاویر تلویزیونی به نظر نمیامد آفساید باشد. مگر آن که زاویه جدیدی ببینیم که مشخص شود آفساید بوده است.

نیمه دوم بازی هم بدون جنجال نبود و در دقیقه ۶۶، تکل مدافع آلومینیوم در محوطه جریمه باعث سرنگونی مهدی ترابی شد تا سرخپوشان بار دیگر به دلیل عدم اعلام پنالتی، نسبت به داور اعتراض کنند.

ابراهیم میرزابیگی (تصمیم درست داور، پنالتی نبود) : خطایی اتفاق نیفتاد و یک برخورد طبیعی بود.
تورج حق‌وردی (تصمیم اشتباه داور، پنالتی بود): تکل مدافع آلومینیوم به پای مهدی ترابی برخورد کرد و باعث سرنگونی او شد و می‌توانست پنالتی باشد.
حیدر سلیمانی(تصمیم اشتباه داور، پنالتی بود): مدافع آلومینیوم با پای چپ توپ را می‌زند و با پای راست، پای مهدی ترابی را. با توجه به اینکه ترابی می‌توانست در ادامه صاحب توپ شود، باید پنالتی اعلام می‌شد، اما اگر امکان صاحب توپ شدن ترابی وجود نداشت، پنالتی نبود.
نوذر رودنیل(تصمیم اشتباه داور، پنالتی بود): صد درصد پنالتی بود و داور هم زاویه خوبی داشت، اما نمی‌دانم چرا پنالتی اعلام نکرد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: پرسپولیس ، لیگ برتر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Finland
ناشناس
۱۰:۳۸ ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
داوران آیا دیشب راحت خوابیدین؟؟؟؟چطو عذاب وجدان نگرفتین
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۵۰ ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
مبارکه داور فرستادید جهت آموزش اونم تو سطح یک فوتبال ایران!!
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر