جنبش جهاد اسلامی:

ملت‌های اسلامی مخالف هرگونه ارتباط با اشغالگران هستند

سخنگوی جنبش جهاد اسلامی در واکنش به تلاش خارطوم برای سازش با رژیم صهیونیستی گفت که ملت‌های اسلامی مخالف هرگونه رابطه با اشغالگران هستند.

«طارق سلمی» بامداد جمعه گفت: برای حکام کشوری عربی در جایگاه سودان، ملت، احزاب، فرهیختگان و نخبگان سیاسی آن ننگ است که افراط گرا‌ها و فاشیست‌های صهیونیستی که قدس و فلسطین را اشغال کردند قدم به خاک آن گذارد.

به گزارش فلسطین الیوم، سخنگوی جنبش جهاد اسلامی افزود: ما کاملاً مطمئن هستیم که عادی سازی تنها حکام را نمایندگی می‌کند و ملت‌ها عادی سازی و هرگونه رابطه با موجودیت صهیونیستی را رد می‌کنند.

پیش‌تر منابع خبری گزارش کرده بودند که «ایلی کوهن» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه در راس یک هیات وارد خارطوم شد و با رئیس شورای حاکمیتی سودان دیدار و گفتگو کرد.

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی پنجشنبه شب پس از بازگشت از سودان مدعی شد که این رژیم با خارطوم برای عادی سازی روابط به توافق رسیده است.

همزمان با مذاکرات جاری با طرف سودانی یک منبع سیاسی اعلام کرد که رژیم صهیونیستی در این مرحله به دنبال حرکت به سمت دستیابی به توافقات عادی سازی روابط با کشور‌های دیگر است که از جمله آن‌ها موریتانی و اندونزی هستند.

سودان در اکتبر سال ۲۰۲۰ از اراده خود برای به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی و عادی سازی روابط با آن در چارچوب توافقات با دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا خبر داد که البته حذف نام این کشور از لیست سیاه کشور‌های حامی تروریسم واشنگتن را شرط حرکت در این مسیر اعلام کرد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر