نمایشگاه گردشگری تهران ۱۸ بهمن ماه در نمایشگاه بین المللی برگزار می‌شود

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: نمایشگاه گردشگری تهران از ۱۸ بهمن ماه در نمایشگاه بین المللی آغاز می‌شود.

سیداحمد علوی رئیس کمیته گردشگری و میراث فرهنگی شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود اظهار کرد: نمایشگاه گردشگری تهران از ۱۸ بهمن ماه در نمایشگاه بین المللی آغاز می‌شود.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباره اهمیت و موضوعیت گردشگری در کشور، گفت: موضوع گردشگری به عنوان یکی از ابزار‌های جهاد تبیین مدنظر بود و ایشان بر آن تاکید فرمودند بنابراین شورای شهر تهران و مدیریت شهری نیز از همچون گذشته دغدغه بیشتری در این خصوص داشته باشد.

علوی بر ضرورت برنامه‌ریزی و استفاده بهتر از خانه موزه‌ها تاکید و تصریح کرد: تور‌ها و خانه‌های گردشگری نیز باید مورد توجه بیشتر قرار بگیرد.

رییس کمیته گردشگری و میراث فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه باید تهران از مبدا گردشگری به مقاصد گردشگری تبدیل کنیم، از اعضای شورای اسلامی شهر تهران برای بازدید و حضور در نمایشگاه گردشگری شهر تهران دعوت کرد.

وی از برخی ناهماهنگی‌ها در مدیریت شهری به ویژه در مقوله گردشگری انتقاد و تصریح کرد: قرار بود سیاست‌ها به صورت متمرکز بین شهرداری و شورای شهر یکجا پیگیری شود. هر روز ما خبر می‌شنویم که یکی از مجموعه‌ها جا با جا شده است.

علوی گفت: اخیرا مجموعه دریاچه خلیج فارس به سازمان فرهنگی هنری شهرداری واگذار شده است؛ بنده فکر می‌کردم چنین اتفاقی نیفتاده، اما پیگیری‌ها حکایت از این داشته که نه تنها صحبت‌هایی صورت گرفته بلکه صورت جلسه آن نیز تنظیم شده است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با طرح این پرسش که آیا به همین شکل می‌شود در یک گردش مکاتبه‌ای این مجموعه‌ها جا به جا شود، گفت: اگر قرار است این مجموعه‌ها یه این شکل جا به جا شود پس چرا موضوع سازمان گردشگری یا هلدینگ گردشگری را یکسال است پیگیری می‌کنیم؟

وی با بیان اینکه این مسائل باید از یک سیاست واحد تبعیت کنند، خاطرنشان کرد: مدیریت شهری این موضوعات را تا تعیین تکلیف سیاست گذاری‌ها با مشورت بیشتری پیش ببرد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: گردشگری ، شورای شهر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر